Skocz do zawartości


Zdjęcie

Radar Garmin Varia - Błąd Czy Tak Ma Być?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 19:54

Chyba znalazłem rysę na idealnym wizerunku mojego radaru  :P

Niekiedy zdarza się tak, że kiedy auto zbliży się do mnie i jedzie za mną z tą sama prędkością, radar przestaje je sygnalizować, diody gasną. Tak, jakby auto skręciło w boczną drogę. I może tak trwać dopóki nie przyspieszy, wtedy diody znów sygnalizują.

Też tak macie?



#2 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 czerwiec 2021 - 19:59

18e6cc4c4da929bfc08f2f14a0ce9e7c.jpg



 


-- 

Marcin Trzaska


#3 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 20:04

Zachowanie radaru jest normalne.

Żeby radar zasygnalizował nadjeżdżające auto, musi ono poruszać się o 10 km/h szybciej od Ciebie. Dlatego w mieście radarem nie do końca można się sugerować, ponieważ auta wyjeżdżające z drogi podporządkowanej nie zawsze szybko się rozpędzają i dla radaru mogą być niewidoczne.
Plusem tego rozwiązania jest możliwość jazdy w grupie, bez ciągłego PIKANIA radaru.

Wysłane z Ultra dużego Note 20 ...

#4 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 20:14

Bo tak działa radar, jeśli ma wskazywać coś, co się zbliża. Generuje falę radiową, nasłuchuje fal odbitych o wyższej częstotliwości. W tle efekt Doplera?

#5 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 20:31

Ja to wszystko rozumiem, ale chodzi mi o auto, które radar najpierw wykrył, a potem zupełnie odpuszcza. Zupełnie tak, jakby skręciło w boczną drogę.



#6 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 20:40

No cóż, ono dla radaru znika, jakby skręciło. Gdyby tak nie było, to dowolna jazda grupowa kończyłaby sens radaru.

#7 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 20:41

Też to zauważyłem. Trzeba wypatrywać, czy zaświeci na zielono (droga pusta) - dopóki tego nie zrobi tzn. że tam jest, ale jedzie na tyle wolno, że nie jest zagrożeniem.
Tak sobie to tłumaczę.
  • Prozor lubi to

#8 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 20 czerwiec 2021 - 10:54

Normalne zachowanie radaru. Jeśli chce się więcej, to trzeba zainwestować w sonar.



Dodaj odpowiedź