Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór ramy


846 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2007 - 18:53

Ja przez wzgląd na osprzęt bardziej skłonny bym był kupić Lemonda. Za podobną cenę dostajemy dużo lepszy osprzęt przy zachowaniu np. karbonowego widelca i renomowanej firmy. Ponadto Lemond jest przeceniony z 4,5k zł więc nie może to być jakieś byleco... Pozdro!

#22 Kuba

Kuba
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 grudzień 2007 - 21:25

Witam, mam 172 cm wzrostu i ok 65kg, jeżdże mtb na ramie 44cm, na kolarzówce a tymbardziej na ostrym kole nigdy nie jeździłem, a chce złożyć takie w niedługim czasie. I mam pytanie: jaki rozmiar ramy będzie dla mnie odpowiedni? 50, 52cm?

#23 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 27 grudzień 2007 - 21:25

Ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał i brał LeMonda. Jak napisał Qba osprzęt ze znacznie wyższej półki, a i ta przecena jednak o czymś też świadczy ;-)

#24 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2007 - 23:03

w tym wypadku tylko Lemond :mrgreen: sam mam treka (1500) i jestem z niego bardzo zadowolony (ale ja ten rower składalem i miałem w miare fajne ceny na części...)

#25 Gosc_Karaszon15_*

Gosc_Karaszon15_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2007 - 23:50

A jaki był koszt ramy ? tak mniej-wiecej ...

#26 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2007 - 01:01

Wysokosc nie jest tak wazna jak długosc. Co do wysokosci jesli brac pod uwage tradycyjna ramę to bedzie dobra 52 moze 54 ale nei wieksza. Dlugosc rowniez nie powinna pzrzekroczyc 54 cm, ew mozna to zniwelowac mostkiem

pozdrawiam

#27 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 28 grudzień 2007 - 09:26

Witam, mam 172 cm wzrostu i ok 65kg, jeżdże mtb na ramie 44cm, na kolarzówce a tymbardziej na ostrym kole nigdy nie jeździłem, a chce złożyć takie w niedługim czasie. I mam pytanie: jaki rozmiar ramy będzie dla mnie odpowiedni? 50, 52cm?

Oprócz wzrostu ważnym parametrem jest długość nóg. Podam na swoim przykładzie: wzrost 185 a długość nóg tylko 85 cm tzn mam dłuższy tułów a krótsze nogi. Przekłada się to na długość rury poziomej --> musze mieć dłuższą.
Długo pozostawałem w nieświadomości a kalkulatory internetowe podawały mi rozmiary ramy 55 cm ale z kosmicznie długim mostkiem 15-16 cm (!). Nie jest to jednostkowy przypadek - wypróbowałem dwa całkiem różne.
Wydaje mi się , że długość ramy podawana jest na podstawie długości nóg wpisywanej w kalkulator.

#28 Kuba82

Kuba82
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 28 grudzień 2007 - 09:51

Dzięki Panowie za wszystkie rady.

Dziś odbieram LeMonda więc mam nadzieję, że w nowym roku podzielę się odczuciami z jazdy 8-)

pzdr Kuba

#29 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2007 - 09:54

A jaki był koszt ramy ? tak mniej-wiecej ...


za rame z widelcem, sterami, mostkiem, zaciskiem sztycy i przedniej przerzutki dałem 1200zł :-P

#30 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2007 - 21:48

Potrzebuje wycenić rowerek niezbyt juz młody z 1998 roku na stalowej ramie.
AUTHOR C 3009:
Rama - Hi -Ten rozmiar-dł. rury podsiodł. -610mm dł. górnej rury - 560mm
Napęd - Przerzutki P/T Shimano 300 EX
Hamulce - Tektro 420
Kierownica - Kalin
Obręcze - Alex Al-Dr 13
Siodełko - Author Linea Logic
Opony - Michelin Axial Sport 622-23
Łańcuch - Narrow
Niestety foto nie posiadam bo rower stacjonuje obecnie 300 km od mojego miejsca zamieszkania . Nie spodziewam się za niego więcej niż 300 zł , lecz mogę się mylić . Rowerek ma mały przebieg ok. 5000 km i jest wizualnie jak nowy. 8-)

#31 marek.krasinski

marek.krasinski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 28 grudzień 2007 - 22:05

Witam,

Od niedawna interesuję się kolarstwem i postanowaiłem kupic swój pierwszy rower szosowy, w związku z tym na bieżąco przeglądam allegro w poszukiwaniu ciekawej oferty. Zaciekawiły mnie następujące szosy:
http://www.allegro.p...o_warszawa.html
oraz
http://www.allegro.p...imano_105_.html
Co sądzicie o tych rowerkach, a może zaproponujecie mi jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję za pomoc.
pozdrawiam.

#32 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudzień 2007 - 22:32

Z tych dwóch rozsądniejszy wydaje się kross, ale może lepiej coś złożyć lub dorwać używkę?

#33 marek.krasinski

marek.krasinski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 28 grudzień 2007 - 22:37

Znalazłem jeszcze takiego Treka w pomocyjnej cenie:
http://sklep.rower.c...ew.php?idp=1190
Może jego też powinienem wziąć pod uwagę?

#34 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 28 grudzień 2007 - 22:38

Witam
Też się zastanawiałem kiedyś nad Krossem, ale wybrałem MERIDÊ i nie żałuję. Jaką kasę możesz maksymalnie przeznaczyć na rowerek? Wtedy łatwiej coś doradzić. Poprzeglądaj forum. Na temat rowerów w różnych przedziałach cenowych było już sporo postów. Życzę powodzenia i witam kolejnego szosowca.
Pozdrawiam Brać Szosową

#35 marek.krasinski

marek.krasinski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 28 grudzień 2007 - 22:40

Maksymalnie chciałbym wydać 2500zł. Może macie dla mnie jeszcze jakieś ciekawe propozycje, coś w godnej uwagi promocji?

#36 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2007 - 22:47

Podobnie jak kr1zje ciekawszy jest kross ale jaka też różnica w cenie...
Ja natomiast radzę Ci tak: jeżeli masz prawie 2,5k zł rozglądaj się tylko za używkami a przy odrobinie farta możesz wyrwać niejedną ciekawą ofertę. Nieraz za takie pieniądze można znaleźć rowerek na pełnej 105 czy nawet ultegrze w niezłym stanie przy rozsądnych kołach i carbonowym widelcu. Moim zdaniem tak "małej" kasy, bo nasz polski rynek szosowy jest bardzo drogi, nie opłaca się inwestować w fabrycznie nowy rower.
W oko na szybko wpadły mi takie oferty:
http://allegro.pl/it...trek_2300_.html
http://allegro.pl/it...ie_centaur.html
http://allegro.pl/it...bdb_stanie.html
Wydają się całkiem ciekawe a jakbyś chciał nowy rower tej klasy to trzeba by było trochę więcej zapłacić...
P.S. Ile masz wzrostu?
Ponadto istnieje również opcja złożyć sprzęt samemu i również ta alternatywa jest bardziej opłacalna od nównki z salonu, jednakże tu jest już taki mały haczyk,że trzeba się trochę na sprzęcie znać i być trochę obeznanym w szosówkach i ich budowie.
Oczywiście zrobisz jak będziesz uważał, ale na pewno taniej wyszłoby zainwestować w coś używanego w dobrym stanie. Pozdro!

#37 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 28 grudzień 2007 - 22:47

Witam
W katalogu Meridy na 2008 rok jest model Merida Road Race 903 za 3199 pln. Pełna Tiagra, widelec karbon, koła Mavic Aksium. Może warto zastanowić sie nad tym rowerkiem. teraz jest do wyrwania zapewne dużo taniej.
Pozdrawiam Brać Szosową.

#38 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2007 - 22:49

Jeżeli chodzi o Treka 1000 to według mnie to jest w ogóle jakieś nieporozumienie; za 2k zł mieszanka sory, 2200 i jakiś made in china hamulców... Nie wiem czy to dobry pomysł, trochę myślę za drogo...
Co do Meridy to też myślę, że nawet za pełną tiagrę i mavici aksiumy (najniższa półka obręczy mavic) to duża przesada... Naprawdę za podobne pieniądze można znaleźć coś dużo ciekawszego wśród używanych rowerów.
marek.krasinski, czy preferujesz tylko nówki? Pozdro!

#39 marek.krasinski

marek.krasinski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 28 grudzień 2007 - 23:06

Bardzo ciekawe oferty, przyznam że w oko wpadła mi ta trzecia opcja, choć niewiele o tym rowerze wiadomo jeśli chodzi o jego eksploatowanie i przebieg. Interesuje mnie również to czy przy moim wzroście (185cm) ma on odpowiednie rozmiary? Co do tego czy musi byc to nowy rower to nie koniecznie, używane również mnie interesują tyle, że potrzebuję pomocy przy wyborze, bo sam jeszcze nie we wszystkim się oriętuję.

#40 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudzień 2007 - 23:10

Moje propozycje:
http://www.allegro.p...ndium_7x7x.html za 2000pln masz jeszcze kasę na akcesoria...
lub
http://www.allegro.p...nolo_ando_.html za równo 2500pln



Dodaj odpowiedź