Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano S-Phyre Rc902


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 TOMA52

TOMA52
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 05 lipiec 2021 - 07:11

Pytanie do użytkowników, możecie podzielić się opinią na temat tych butów po kilku tysiącach km? Mocno rozważam zakup ale zastanawiam się np. nad trwałością tego łączenia cholewki pod podeszwą. Zdaję sobie sprawę z tego ze trzeba uważać ale mam wrażenie ze rozleci mi się to po kilku jazdach. Z drugiej strony to najwyższy model buta i pewnie nie jeden zawodnik w nim jeździ wiec może moje obawy są bezpodstawne. Tak czy inaczej potrzebuje opinii bo już tydzień je trzymam w koszyku :)

#2 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 05 lipiec 2021 - 09:09

Mam pierwowzór czyli 901 900, od początku 2017 roku. Nadal wszystko trzyma się w jednym kawału, a miałem do czynienia i z ulewnymi opadami czy kąpaniem butów w pełnym zanurzeniu w wannie. Chyba nic nie skopali podczas drobnej modernizacji.


Trzepak 

"MAMIL"


#3 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 05 lipiec 2021 - 09:37

Pierwowzór czyli RC9 aka RC900.

901 to druga generacja, 902 to już trzecia.

Też mam RC9 i właściwe nie mam do nich (osobiście) uwag choć nie są to moje ulubione buty.

Z rzeczy zasłyszanych: ktoś skarżył się, że przeciągnął nakrętkę do bloku przez podeszwę (czyli przebił podeszwę nakrętką uszkadzając but). Nie wiem jak się to skończyło finalnie (tzn. reklamacja).

Co do 902 to zastanów się czy np. robisz fotki w górach schodząc z drogi. Bo ja tak porysowałem podeszwy (w innych butach ) na kamieniach.

W 902 pięta jest mniejsza niż we wcześniejszych wersjach i środku pojawia się miękki materiał (jak na wierzchu buta). Jak wejdziesz tym na kamienie to zmasakrujesz.

 

Bardziej rysunkowo:

 

Tak było:

https://www.centrumr...780-h554_3.webp

 

 

A tak jest:

https://www.centrumr...780-h554_3.webp

https://www.centrumr...780-h554_3.webp

 



#4 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 lipiec 2021 - 09:26

Mam te buty w wersji XC XC900 od 3 lat i są na tyle rewelacyjne, że w tym roku kupiłem szosowe.

Ale ze względu na cenę wziąłem buty z tej samej generacji co XC czyli RC900, zrobiłem ok. 1000km i jak na razie rewelacja.

 

Nie wiem jak z trwałością RC902, ale poprzednie genereacje były super. Niestety jeden minus to od spodu podeszwy łatwo porysować jeśli to komuś przeszkadza.


  • JHartman lubi to

#5 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 08 lipiec 2021 - 12:11

Pytanie do użytkowników, możecie podzielić się opinią na temat tych butów po kilku tysiącach km? Mocno rozważam zakup ale zastanawiam się np. nad trwałością tego łączenia cholewki pod podeszwą. Zdaję sobie sprawę z tego ze trzeba uważać ale mam wrażenie ze rozleci mi się to po kilku jazdach. Z drugiej strony to najwyższy model buta i pewnie nie jeden zawodnik w nim jeździ wiec może moje obawy są bezpodstawne. Tak czy inaczej potrzebuje opinii bo już tydzień je trzymam w koszyku :)

A masz namiar na sklep z ciekawą ceną? Też się na nie szykuję ale albo cena jest katalogowa albo nie ma  rozmiaru lub koloru. 


  • JHartman lubi to

#6 TOMA52

TOMA52
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 08 lipiec 2021 - 12:32

rowertour



#7 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 09 lipiec 2021 - 09:57

Raczej się nie rozpadną, efekt wizualny co najwyżej ucierpi.

Buty bardzo fajne ale łatwo o uszkodzenie i tutaj nie ma co sobie wmawiać , że będzie inaczej.



#8 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 17 listopad 2021 - 08:22

Może mi ktoś wyjaśnić pewną sprawę.

Każdy wie o pandemii, przerwaniu łańcucha dostaw, kłopotów w Kanale Sueskim, wirusie w Chińskim porcie itd, ale dlaczego w całej Europie maja problem z dostarczeniem przez pół roku butów S-phyre.

 

Nie produkują? Przecież coś co leżało na półkach całe życie chyba nie przestali produkować. Gdzie są te tysiące par butów? Wojna rowerowa idzie czy co?

 

#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopad 2021 - 08:58

Bo odblokowanie jednej czy dwóch dostaw w Chinach nie oznacza, że nazajutrz towar będzie w Polsce na półce. Sami się o taki świat prosiliśmy.

 

Polecam, fascynująca lektura: https://next.gazeta....wy-zmienia.html


  • B00mer i artho lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 17 listopad 2021 - 09:46

Bo odblokowanie jednej czy dwóch dostaw w Chinach nie oznacza, że nazajutrz towar będzie w Polsce na półce. Sami się o taki świat prosiliśmy.

 

Polecam, fascynująca lektura: https://next.gazeta....wy-zmienia.html

To jasne. Tylko dlaczego tak długo?

 

Teraz konkretnie. Wiesz kiedy mogą pojawić się buty w Polsce?



#11 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopad 2021 - 10:09

Odpowiedź na Twoje "Dlaczego?" jest w artykule.

 

Odpowiedź na pytanie, dlaczego podanie terminów jest obecnie niemożliwe, również :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź