Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeróbka Na Pełny Gravel


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 21 lipiec 2021 - 09:52

Cześć 

 

Posiadam rower który był składany na ramie gravelowej z użyciem mieszanych podzespołów

 

9670058de1e90933med.jpg

 

Napęd 2x10, korba 2 rzędowa przełajowa, przerzutki Shimano XT, hamulce hydrauliczne z mocowaniem Post Mount, no i tak jak widać prosta kierownica, którą chcę teraz zamienić na baranka, co pociąga za sobą kilka innych modyfikacji:

- wymiana na klamkomanetek na szosowe (myślę o Tiagrze ST4700)

- wymiana hamulców na mechaniczne (myślę o BR-M416), hydraulicznych z mocowaniem PM współpracujących z klamkomanetkami szosowymi chyba nie znajdę 

 

Pytanie czy to wszystko ma szansę zadziałać? Czy klamkomanetki ST4700 będą współpracować z przerzutkami XT oraz hamulcami BR-M416?

 

 


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 lipiec 2021 - 10:10

Niestety nie, ST-4700 nie zadziała z niczym poza 10- albo 11-rzędową przerzutką szosową. Przy czym 10-rzędowa musi być z nowych grup, tych z 4-ramienną korbą (w praktyce ogranicza Cię to do RD-4700).

 

Hamulce również powinieneś mieć szosowe - klamka szosowa ma inny skok niż MTB. Odpowiedni (i dostępny) model za rozsądne pieniądze to np. Avid BB5, ale koniecznie w wersji Road.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 21 lipiec 2021 - 10:19

Dziękuję Mikroos, z hamulcami nie mam problemu, widzę że są dostępna wersje road z mocowaniem PM, boli mnie trochę konieczność wymiany przerzutek ale przynajmniej wiem teraz jak się do tego wszystkiego zabrać.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 lipiec 2021 - 10:35

Nie ma sprawy. Zwróć tylko, proszę, uwagę na uzupełnienie w poprzednim mailu: jeżeli wybierzesz przerzutkę szosową 10-rzędową, to musi ona pochodzić z grupy z korbą 4-ramienną, czyli wg obecnej oferty Shimano musi to być RD-4700.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 16:51

Przerzutka może być grx



Dodaj odpowiedź