Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wkładki Do Butów Szosowych


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 08:04

Z racji porwania przez wiatr suszących się wkładek  :lol: muszę coś kupić. Trochę szkoda mi kasy na customy i myślę o gotowcach. Ktoś z Was ma doświadczenie z wkładkami Speca/Bontragera/Carrex/Foodbalance (chociaż te ostatnie to chyba customy)?



#2 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 08:21

Z racji porwania przez wiatr suszących się wkładek  :lol: muszę coś kupić. Trochę szkoda mi kasy na customy i myślę o gotowcach. Ktoś z Was ma doświadczenie z wkładkami Speca/Bontragera/Carrex/Foodbalance (chociaż te ostatnie to chyba customy)?

 

Ja z kolei polecam customy. W Warszawie koszt to chyba ok 150 zł za parę robioną metodą termoplastyczną, na podstawie badania podoskopem. Takie wkładki trochę posłużą, jak masz zamiar w nich tylko jeździć, to podejrzewam, że spokojnie 3-4 sezony. Mam dwie pary do chodzenia i na rower. Robiłem za jednym razem chyba dwa lata temu. W porównaniu do jazdy ze standardową wkładką jest duża różnica.


  • Bzyk lubi to

#3 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 08:22

Pewnie, że customy lepsze, tylko szczerze, to za 150 zł kupić można co najwyżej gotowce. Z tego co się wstępnie orientowałem customy kosztują 300-400 zł. Czekam aż się otworzą sklepy z fittingiem i będę dzwonił się zorientować jak to u nas kosztuje. 



#4 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 08:29

Mam superfeet carbon i widzę różnicę na plus w komforcie i ułożeniu stopy względem tego, co w standardzie daje fizik. Może po prostu trafiłem dobrze, śródstopie dużo lepiej leży w bucie.
  • Bzyk lubi to

#5 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 08:36

Pewnie, że customy lepsze, tylko szczerze, to za 150 zł kupić można co najwyżej gotowce. Z tego co się wstępnie orientowałem customy kosztują 300-400 zł. Czekam aż się otworzą sklepy z fittingiem i będę dzwonił się zorientować jak to u nas kosztuje. 

 

To może i przez te dwa lata ceny wkładek poszły 100% w górę;)

Nie Twoje rejony i nie wiem, czy przez customy rozumiemy to samo, ale ja robiłem w tym miejscu:

https://ormex.pl/pl/...indywidualne/16

metodą, która jest opisana pod linkiem.

Z tego co pamiętam, za dwie pary dałem ok 300 zł, ale robię u nich ileś tam lat, więc może też ulgowo mnie potraktowali.


  • Marcin321 i Bzyk lubią to

#6 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 08:56

Mam superfeet carbon i widzę różnicę na plus w komforcie i ułożeniu stopy względem tego, co w standardzie daje fizik. Może po prostu trafiłem dobrze, śródstopie dużo lepiej leży w bucie.

 

Dzięki. Widzę, że te Superfeet Carbon mają tam, gdzie robiłem fitting Speca. 

 

 

To może i przez te dwa lata ceny wkładek poszły 100% w górę ;)

Nie Twoje rejony i nie wiem, czy przez customy rozumiemy to samo, ale ja robiłem w tym miejscu:

https://ormex.pl/pl/...indywidualne/16

metodą, która jest opisana pod linkiem.

Z tego co pamiętam, za dwie pary dałem ok 300 zł, ale robię u nich ileś tam lat, więc może też ulgowo mnie potraktowali.

 

Dokładnie to samo rozumiem przez customy. Ale tak jak się orientowałem, to w cenie, o której piszesz tylko gotowce. Ale jeszcze to dziś zweryfikuję. 

 

O wkładkach zacząłem myśleć jakiś czas temu po oglądnięciu materiału Airbike'a, no a teraz jestem już zmuszony, żeby coś ogarnąć. 



#7 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 09:33

Mam superfeet carbon i widzę różnicę na plus w komforcie i ułożeniu stopy względem tego, co w standardzie daje fizik. Może po prostu trafiłem dobrze, śródstopie dużo lepiej leży w bucie.

Wydaje mi się, że z wkładkami to tak trochę jak z siodłami, dosyć indywidualna sprawa...U mnie te superfeet carbon kompletnie się nie sprawdziły, po dwóch tygodniach męczarni i dawania im szansy, zwróciłem.


  • alterego lubi to

#8 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 26 lipiec 2021 - 11:02

Ja robiłem tu https://silesiastc.pl/. Kosztowały te 330 pln ale warto było.



#9 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 lipiec 2021 - 12:14

Mam spece i jestem zadowolony. Choć nie mam porównania, bo customów nie miałem. Może któregoś dnia się zdecyduję, ale to pewnie, jak sobie wymyślę nowe buty. Tak, czy inaczej, spece są znacznie lepsze, niż to co było w butach...


  • Bzyk lubi to

#10 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 12:39

Mam spece i jestem zadowolony. Choć nie mam porównania, bo customów nie miałem. Może któregoś dnia się zdecyduję, ale to pewnie, jak sobie wymyślę nowe buty. Tak, czy inaczej, spece są znacznie lepsze, niż to co było w butach...

 

Dobierali Ci wersję w zależności od łuku stopy czy szedłeś na czuja? 



#11 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 lipiec 2021 - 12:49

Tak, dobierali. Mam niebieskie. Na początku trochę mi przeszkadzały, ale szybko się przyzwyczaiłem. Podobno, mógłbym nawet spróbować tych najbardziej wysklepionych (chyba zielonych?), ale skoro jest mi wygodnie, to nie kombinowałem.


  • Bzyk lubi to

#12 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 lipiec 2021 - 17:24

Są jakieś wkładki, które usztywniają buta? Sporo jeżdżę w zwykłych butach sportowych, które mają sztywny tył, ale niestety przód jest miękki. Jest to mocno odczuwalne przy mocniejszych depnięciach.





Dodaj odpowiedź