Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dt Swiss 240 Exp - Bębenek


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipiec 2021 - 22:55

Hej, 

w trakcie wymiany opon/dętek w tylnym kole wypadła mi kaseta razem z bębenkiem  :blink: nie wyjmowałem endcapa, nic z bębenkiem nie siłowałem. Po prostu po przekręceniu koła kasetą do dołu cały ten mechanizm 240exp się rozleciał. Złożyłem to do kupy, bo myślałem, że coś się rozkręciło, nasadziłem endcapa najmocniej jak się da i dalej to samo - mogę bez trudu zdjąć kasetę razem z bebenkiem.

 

Czy to normalne? Zwykle chyba trzeba włożyć trochę siły, żeby wyjąć samego endcapa, a dużo więcej żeby ściągnąć bębenek, a przynajmniej miałem tak do tej pory. A tutaj wypadło wszystko niemalże siłą grawitacji. 

 

 



#2 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 31 lipiec 2021 - 00:38

Mam to samo od paru lat w rowerze mtb z piastą dt350... Z chęcią też bym się dowiedział czy to tak ma być. Nie którzy twierdzą, że to dobrze, że bębenek tak lekko schodzi, ale czy aż tak, też mam wątpliwości. Suma sumarum nauczyłem się z tym żyć.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#3 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 31 lipiec 2021 - 07:36

Tak nie powinno byc, wyczysc wszystko porzadnie, wymyj, odtlusc, nasmaruj ratchet i poskladajaj. Na kanale DT Na YT jest tutorial krok po kroku

#4 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipiec 2021 - 09:34

hmm sprawdzam różne wideo na YT i wszędzie tak jest

dziwne trochę, bo jeśli np. chciałbym umyć samo koło po zdjęciu z roweru to jak naleję jakiegoś mucofa czy degreasera żeby umyć kasetę to przez tą nieszczelność zaraz zniszczę łożyska





Dodaj odpowiedź