Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba Shimano Grx


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel131

Daniel131
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 10:48

Witam.

Chciałbym zrobić z szosowej grupy Campagnolo coś bardziej miękkiego pod większe górki. Obecnie posiadam kasetę 10s 13-29 oraz korbę kompakt 34/50. Na pagórkowate tereny jest dobrze ale na większe górki to dla mnie za mało ponieważ brakuje mi kadencji. Jeżdżę z reguły powyżej kadencja=90.
Jako, że z kasetą już raczej nic nie da się pokombinować i to jest max co moz a wycisnąć to pomyślałem, że mogę zmienić korbę.
Na rynku mamy korby typowo Gravelowe, ale szosowy praktycznie brak z blatami 30/46. Z tego co wiem to Gravelowe korby mają odsunięcie coś koło 2mm. Jak myślicie taka korba typu Shimano GRX będzie współpracowała z szosowym napędem?

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 sierpień 2021 - 10:50

Spokojnie zadziała. W najgorszym przypadku możesz mieć do wymiany przerzutkę na GRX-a, ale korba z resztą napędu zadziała na 100%.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Daniel131

Daniel131
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 11:24

Dzięki za odpowiedź. Obecnie posiadam z przodu przerzutkę na obejmę więc obniżenie jej nie jest problemem. Klamkę posiadam od Veloce 3-blatową, ale na ogranicznikach sobie wyregulowałem pod dwa blaty i działa bardzo dobrze. Takie pomieszanie z poplątaniem, ale mam zestaw zgrany ze sobą i bez zastrzeżeń wszystko ze sobą funkcjonuje. Dlatego zastanawiałem się czy korba gravelowa będzie współgrać z napędem szosowym.

 

Chciałem pokombinować z kasetą bo gdzieś wyczytałem, że krótki wózek obsłuży do max 32 zębów jeśli dobrze pamiętam. Największą kasetę campy 10s jaką znalazłem to Centaur 30t co w porównaniu do obecnej kasety 13-29t daje mi tylko jeden ząbek zysku co w porównaniu do zmiany korby nie zrobi większej różnicy. 



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 sierpień 2021 - 12:00

Z przerzutką miałem na myśli nie jej obniżenie, a boczny zasięg.

 

Korba GRX jest bardziej odsunięta od ramy, więc istnieje (bardziej teoretyczne niż praktyczne) ryzyko, że przerzutka nie sięgnie dostatecznie daleko, by obsłużyć dużą tarczę. Mam podobne połączenie u siebie (korba Shimano GRX i przerzutka SRAM 10-rzędowa) i działa idealnie, więc myślę, że u Ciebie też powinno być dobrze.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Daniel131

Daniel131
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 12:28

Obecną przerzutkę mogę tak wyregulować, że bez problemu zrzuca łańcuch za duży blat więc myślę że poradzi sobie z tym odsunięciem o dwa milimetry.

Edit:

Chciałbym również zapytać jaki polecasz kupić support pod tego GRXa? Obecnie mam miski Campagnolo Power Torque gwint BSA 68mm jeśli dobrze pamiętam. Jeśli kupię na znanym portalu aukcyjnym support Shimano hollowtech II za kwotę do 100zl (jeśli dobrze pamiętam) to powinien pasować do tej korby?



Dodaj odpowiedź