Skocz do zawartości


Zdjęcie

Emonda 2021 Di2 Losowy Problem


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 22 sierpień 2021 - 22:42

Witam.
Co może być przyczyną przyhaczenia łańcucha o prawe ramie korby(góra) w skrajnym położeniu zew.(blat-najmniejsza koronka) Zdarza się raz na 1000-2000km. Nie ma znaczenia czy łańcuch nowy, czy też nie.Pierwsze przyhaczenie zauważyłem po około 500 km. W takim położeniu łańcuch znajduje się od ramienia w odległości 1.42mm wiec teoretycznie nie powinno nic haczyć. Napęd pracuje precyzyjnie.Zgłosiłem problem do Treka, ale nie bardzo chyba mają na to jakiś pomysł. Góra ramienia jest przez to lekko obita.

#2 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 02:49

Przerzutka za bardzo wychylona na zewnątrz? Śrubka "H" od regulacji skrajnego położenia.
Rower nie jest absolutnie sztywną konstrukcją, czasem akurat ugnie się te 1.42 mm.

#3 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpień 2021 - 06:28

Doprecyzuj proszę, czy to występuje podczas wrzucania na blat czy już w trakcie jazdy blat-oś?

Przychodzi mi do głowy regulacja przedniej przerzutki. Postępuj w/g manuala shimano, czyli najpierw regulacja mechaniczna (nie zapomnij o śrubce usztywniającej), a potem zgodnie z aplikacją e-tube. Sprawdź też czy nie masz luzów na korbie (nakrętka kontrująca non-drive-side) i czy blaty są dobrze dokręcone do korby (kominy).

#4 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 08:12

Zjawisko występuje podczas jazdy. O przednia przerzutkę łańcuch w żadnym położeniu nie obciera o prowadnicę, blaty sztywne, skręcone wszystko.Generalnie wszystko sprawdzone odnośnie regulacji, chodzi precyzyjnie.Występuje to podczas szybkiego zrzucania biegów w dół kasety. Zauważyłem że, łańcuch zaczyna się chwiać na boki, a że di2 szybko zrzuca, to i łańcuch ten ruch ma spory. Jest to losowe zdarzenie, ale niestety czasami się powtarza. Noi przy bocznym wietrze w stronę napędu, jeśli zrzucam niżej i szybko w dół kasety 🤷‍♂️

#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 sierpień 2021 - 08:15

A same tarcz esą proste i kręcą się dokładnie w osi? Może gdzieś przygiąłeś blat i ma lekkie bicie?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 08:37

Zjawisko występuje od nowości. Wszystko proste, rower igła.

#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 sierpień 2021 - 08:38

Skoro jest defekt, to raczej nie "rower igła" ;)

 

Sprawdzałeś to czy mówisz w ciemno? Nie chcę nawet mówić, ile "rowerów igła" od nowości ma niedoróbki i uszkodzenia.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 09:16

Kręci się w osi. Próbowałem poruszać blatami na boki, wszystko sztywno dokręcone, ani drgnie.Jeśli by coś było luźne to dawało by znać jak staje w korby, a tutaj bezszelestnie, bez zgrzytów. Łańcuch tak jak pisałem ma w połowie drogi ruch poprzeczny na boki podczas szybkiego zrzucania. Łańcuch długość producenta, napiety jak struna, nie ma mowy że jest przydługi.Trek zgłosił sprawę to shimano, zobaczymy co wymyślą.

#9 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 sierpień 2021 - 10:36

Potrzeba mocniej napiąć łańcuch, sprężyna albo inny wózek załatwią sprawę. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#10 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 10:43

Też myśle, że może to być napięcie łańcucha.

#11 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 12:17

A czy może mieć wpływ na napięcie łańcucha odległość górnego kołeczka przerzutki od największej zębatki na kasecie? Wprawdzie napęd jest precyzyjny, ale zastanawiam się jeszcze nad tym. W manualu shimano do di2 nie jest określona odległość, a że kółeczko ma się zbliżyć do kasety na możliwie najmniejsza odległość. Tak żeby się łańcuch nie zakleszczył.Może to ma wpływ?Boję się coś zmieniać, bo napęd naprawdę chodzi dobrze.

#12 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 12:32

Między kółeczko, a największą zębatkę ma wejść imbus 6 o ile dobrze pamiętam.



#13 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 12:57

W manualnej przerzutce. W di2 nie ma określonej odległości. Tak podaje manual.



Dodaj odpowiedź