Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakupy W Uk Po Brexicie


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 17:38

W końcu przyszła do mnie paczka z UK po prawie 2 miesiącach i jestem szczęśliwy. Tak  na prawdę to koszmar. Poczta trzymała paczkę miesiąc bo nie wiedzieli co z nią zrobić. Okazało się w końcu że cło i vat za części rowerowe poczta nie wyliczy. Trzeba zrobić to przez agencje celną. Agencja bierze 120 pln plus 17 pln za upoważnienie. Do tego vat i cło. Dzisiaj przyjeżdża kurier i jeszcze muszę dopłacić 25 pln za to, że poczta przekazała paczkę do oclenia. W sumie za zakupy 200 funtów musiałem dopłacić 480 pln. Od poczty nie da się nic dowiedzieć, telefonów nie odbierają, na maile odpowiadają raz na tydzień albo wcale. 


  • JHartman lubi to

#2 fragdancer

fragdancer
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 18:48

ja za kombinezon który na promce kosztował około 500 pln musialem dopłacic przy odbiorze od poczty polskiej 120 pln. (czekalem na paczke ze 2 tygodnie) Niemiła niespodzianka ale i tak cena lepsza bo w UKowym sklepie była promka z 200 funtów na 100, a w europejskim 200 euro :)


  • JHartman lubi to

#3 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 24 sierpień 2021 - 09:03

W końcu przyszła do mnie paczka z UK po prawie 2 miesiącach i jestem szczęśliwy. Tak  na prawdę to koszmar. Poczta trzymała paczkę miesiąc bo nie wiedzieli co z nią zrobić. Okazało się w końcu że cło i vat za części rowerowe poczta nie wyliczy. Trzeba zrobić to przez agencje celną. Agencja bierze 120 pln plus 17 pln za upoważnienie. Do tego vat i cło. Dzisiaj przyjeżdża kurier i jeszcze muszę dopłacić 25 pln za to, że poczta przekazała paczkę do oclenia. W sumie za zakupy 200 funtów musiałem dopłacić 480 pln. Od poczty nie da się nic dowiedzieć, telefonów nie odbierają, na maile odpowiadają raz na tydzień albo wcale. 

Generalnie, jeśli sklep nie ma zaznaczonego, że opłaca VAT i cło to powyżej (jeśli dobrze pamiętam) 150 EUR oprócz obowiązku zapłaty VATu w PL musisz opłacić także cło. Dodatkowo także firma kurierska może naliczyć swoje opłaty.


To informacja do znalezienia w google więc nie wiem skąd Twoje zdziwienie - chyba, że sklep rzekomo opłaty miał wliczone w cenę towaru, wtedy możesz się odwoływać.


  • lupus lubi to

#4 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 24 sierpień 2021 - 12:59

Czy ja gdzieś napisałem, że jestem zdziwiony cłem i vatem? Cło i vat miała naliczyć poczta, która sama nie wiedziała co ma zrobić. Dopiero po miesiącu odpowiedzieli, że oni tego nie robią i narazili mnie na dodatkowe opłaty. Samo cło jest śmiesznie niskie ( niecałe 50 pln) a vat wyższy o 1% od angielskiego. Dodam jeszcze , że oprócz części rowerowych poczta nie wylicza opłat dla suplementów diety. 





Dodaj odpowiedź