Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Sprawdzić Oponę?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 sierpień 2021 - 17:19

Chwyciłem kapcia w trasie. Obejrzałem oponę i dętkę ale nie znalazłem na oponie rozcięcia i nie znalazłem w dętce uciekającego powietrza. Założyłem nową dętkę a starą wywaliłem do kosza. Po przyjeździe do domu za dwa dni sprawdzam przednie koło noż cholera mało powietrza. Wymieniam dętkę ale starą wkładam do miednicy z wodą i szukam uciekającego powietrza. Nic takiego nie ma. Oglądam ponownie oponę z każdej strony . Nic nie znalazłem. Dla pewności zakładam ponownie nową dętkę. Pompuję powietrze. Przychodzę za trzy godziny. No nie zgadniesz kapeć. Dętka pod wodę i szukanie bąbelków. Ale gdzie tam znowu lipa nic takiego się nie dzieje. Oglądam obręcz ponownie oglądam oponę . Nic nie znalazłem. Wkur... kupiłem nową oponę założyłem dętkę i zrobiłem przejażdżkę . Jutro aż boję się iśc do piwnicy aby sprawdzić czy kapeć czy 7,5 bar :-) Opona Continental 5000 28c ma przejechane ok 1000km Nie wygląda na zużytą po szutrze nie jeżdżę. Nie bardzo wiem jak ją sprawdzić. 


Facebuk i  YT  Strava


#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 sierpień 2021 - 20:16

A nie masz przypadkiem problemu po stronie otworów na nyple? Może taśma się przesunęła albo przetarła?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 sierpień 2021 - 20:30

Sprawdzałem ale wtedy dętka by w wodzie wykazała :-) bombelki :-). No nic założyłem nową oponę a tamtą sprawdzę jeszcze raz porządnie

Facebuk i  YT  Strava


#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 sierpień 2021 - 04:43

A może po prostu wentyl jest delikatnie niedokręcony?

 

Ewentualnie spróbuj napompować dętkę jeszcze trochę mocniej (zakładam, że to butyl, a nie lateks albo jakieś wynalazki w stylu Foss!), aby wymusić szybszą ucieczkę wody podczas testu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 sierpień 2021 - 05:53

Dętki to Continental Race innych nie używam. Lateks raz założyłem i wożę tylko na zapasie. Ktoś doradził mi przejechanie środka pończochą być może jest coś miniaturowego co robi dziurkę w dętce.


Facebuk i  YT  Strava


#6 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 26 sierpień 2021 - 06:05

Wentyl też zanurzałeś w wodzie? 



#7 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 sierpień 2021 - 06:10

Tak całą dętkę obleciałem ściskając dodatkowo dłońmi aby wytworzyć większe ciśnienie. Wczoraj założyłem nową oponę by zrobić trening nie chciało mi się więcej sprawdzać dętek na obręczy

Facebuk i  YT  Strava


#8 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpień 2021 - 06:34

Zostaw mocno napompowaną dętkę na noc, jak to butyl i zejdzie powietrze to nie ma opcji żeby nie było niesczelności. Jak jest bardzo mała to może być trudna do wyłapania w teście z wodą. Jak widać wyraźne bąbelki to powietrze ucieka w przeciągu kilku-kilkunastu minut. Jak schodzi w dzień-dwa to już duuużo trudniej to wyłapać.

Jak sprawdzasz oponę? Tylko oglądasz czy powoli i systematycznie „macasz” opuszkami palców? Sugeruję to drugie :)



Dodaj odpowiedź