Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką Wybrać Kamerkę Sportową W 2021 ?

kamerka sportowa

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 14 wrzesień 2021 - 08:30

Co na obecną chwilę jest niezłym urządzeniem, czym się kierować przy wyborze, będę nią nagrywał jazdy szosą ale i jesienią zamierzam po lesie pojeździć ?
Zależy mi na jakości obrazu i wytrzymałej baterii?
Najlepiej jakby był cały zestaw z obudową taką co do roweru można zamontować, bo nie wiem czy te obudowy akcesoria różnych firm są kompatybilne.


#2 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 14 wrzesień 2021 - 08:38

Gopro 10 wyjdzie za kilka dni. Dokupujesz 2-3 baterie pilot zdalnego wyzwalania, szelki . Póki co lepszego nic nie ma


Facebuk i  YT  Strava


#3 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 14 wrzesień 2021 - 09:21

O 10 nic nie wiem, ale z 9 jestem mega zadowolony. Kupowane bezpośrednio od GoPro, w lepszej cenie swojego czasu nie do znalezienia i podejrzewam, że teraz jest podobnie. 

https://gopro.com/en/pl/

 

Jedyne minus dla mnie, to czas działania baterii. Jak sobie nagrywam z ręki, to nie ma problemu, bo mam 3 baterie, ale całego wyścigu już nie nagram. 


  • artho lubi to

#4 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 14 wrzesień 2021 - 09:28

O 10 nic nie wiem, ale z 9 jestem mega zadowolony. Kupowane bezpośrednio od GoPro, w lepszej cenie swojego czasu nie do znalezienia i podejrzewam, że teraz jest podobnie. 

https://gopro.com/en/pl/

 

Jedyne minus dla mnie, to czas działania baterii. Jak sobie nagrywam z ręki, to nie ma problemu, bo mam 3 baterie, ale całego wyścigu już nie nagram. 

A gdzie masz umieszczoną kamerkę? Bo w Twoim przypadku musisz dokupić najmniejszy powerbank i podłączyć do kamerki. Widziałem takie po 100g ale szczerze nie wiem ile na nim kamerka będzie w stanie non stop nagrywać. No i karta pamięci to już chyba musiała by być 256 gb.


Facebuk i  YT  Strava


#5 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 14 wrzesień 2021 - 09:55

Kamerę mam pod Garminem, ale nie widzę za bardzo wrzucania gdziekolwiek powerbanka na wyścig 🙂. 

Kartę pamięci mam dużą, więc to nie problem. Na rower ustawiłem 2,7K i 60 FPS i już jest dłużej niż w 4K. Można by się jeszcze pokusić o zejście do 30 FPS, ale czasem mi się zachciewa robić slo-mo. 



#6 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 14 wrzesień 2021 - 13:24

@manfred
Drift się nie sprawdził czy do czegoś innego używasz? Pamiętam że w tym samym czasie kupowaliśmy.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#7 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 17 wrzesień 2021 - 09:59

Pojawiła się właśnie 10 za 430 euro 

HERO10 Black 5.3K Video 23MP Action Camera & Bundle | GoPro



#8 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 17 wrzesień 2021 - 10:37

@manfred
Drift się nie sprawdził czy do czegoś innego używasz? Pamiętam że w tym samym czasie kupowaliśmy.

Sorry za lamerskie pytanie ale nie wiem co to drift? Masz na myśli gp9 bo jesli tak to ja jestem zadowolony z tym że ta kamera ma jedną wadę ale dzięki zew mikrofonowi ja ją skutecznie omijam. Mam na mysli trzaski w fonii na wind off


Facebuk i  YT  Strava


#9 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 wrzesień 2021 - 12:49

Sorry za lamerskie pytanie ale nie wiem co to drift? Masz na myśli gp9 bo jesli tak to ja jestem zadowolony z tym że ta kamera ma jedną wadę ale dzięki zew mikrofonowi ja ją skutecznie omijam. Mam na mysli trzaski w fonii na wind off


Właśnie dziś przyszedł Ghost XL :-) Prawdopodobnie w środę bo ma być spoko pogoda wybieram się na łowy piratów :-)

Niestety pieniądze wywalone w błoto. Wiedziałem że nie ma stabilizacji ale na rower ta kamera najnormalniej sie nie nadaje.  Jakość HD jest gorsza niż HD w TVP Seriale :-)

 

Widzę że uzupełniłeś post.

Mam sony do porównania i trochę mnie dziwi ten wpis.

Może pobierałeś wideo przez telefon/tablet a nie z karty pamięci?

Ja mam w dodatku niższą wersję :)

Dla mnie świetna kamera a szczególnie za te pieniądze.

Na Drift X na dużej baterii niektórzy całe wyścigi łapią, ale ja nie nagrywam żeby to oglądać (bo po co), tylko jako rejestrator.

 

Jak by się czepiać to żaden CMOS się nie nadaje do sportu ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#10 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 17 wrzesień 2021 - 13:26

 

Widzę że uzupełniłeś post.

Mam sony do porównania i trochę mnie dziwi ten wpis.

Może pobierałeś wideo przez telefon/tablet a nie z karty pamięci?

Ja mam w dodatku niższą wersję :)

Dla mnie świetna kamera a szczególnie za te pieniądze.

Na Drift X na dużej baterii niektórzy całe wyścigi łapią, ale ja nie nagrywam żeby to oglądać (bo po co), tylko jako rejestrator.

 

Jak by się czepiać to żaden CMOS się nie nadaje do sportu ;)

A widzisz nie załapałem. Raz kamerę miałem na kierownicy i każda nierówność na tej kamerze jest uchwycona. Gdybym zamontował ją jakoś na ciało pewnie było by stabilniej. W końcu wyszła 9 tka i postanowiłem kupić pierwszą w swoim życiu kamerę.


Facebuk i  YT  Strava


#11 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 wrzesień 2021 - 13:42

A widzisz nie załapałem. Raz kamerę miałem na kierownicy i każda nierówność na tej kamerze jest uchwycona. Gdybym zamontował ją jakoś na ciało pewnie było by stabilniej. W końcu wyszła 9 tka i postanowiłem kupić pierwszą w swoim życiu kamerę.

 

No domyślam się.

Mnie fest irytuje ten efekt jello czy rolling shutter na CMOSach.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#12 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2021 - 16:16

Były jakieś promocje na GoPro na BF czy najlepsze oferta to zawsze kupno bezpośrednio u producenta z subskrypcją (razem z kilkoma akcesoriami)?

Warto brać 10-kę? Przyznaję że nie mam doświadczeń z kamerami więc nawet recenzja dcrainmaker-a niewiele mi mówi :(

#13 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 18 wrzesień 2021 - 17:20

No 10'ka wygląda fajnie. Wreszcie jest nowy chip, lepsze zdjęcia i dość konkretne parametry filowania. Czy warto to nie powiem bo nie miałem jej w rękach ale ja trochę się na nią zajarałem. Na szczęście lub może niestety mnie nie stać :P  Co do gopro ogólnie to spoko sprzęt, od 2017 zdjęcia robię gopro5, jest ze mną na niemal każdym wyjściu na rower i śmiga elegancko.


  • Marcin321 lubi to


53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#14 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 wrzesień 2021 - 17:35

Były jakieś promocje na GoPro na BF czy najlepsze oferta to zawsze kupno bezpośrednio u producenta z subskrypcją (razem z kilkoma akcesoriami)?
 

 

Nie wiem czy były jakieś promocje, ale kupując 9'tkę robiłem research i wątpię, żeby ktokolwiek przebił cenę z subskrypcją, szczególnie biorąc jeszcze akcesoria. Mnie GoPro z dodatkowymi dwoma bateriami, kartą pamięci i ładowarką dual wyszło mniej, niż golas w PL. No i dodatkowo subskrypcja z miejscem w chmurze i crash replacement. 


  • Marcin321 lubi to

#15 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2021 - 19:29

Dobra, to co tam warto dobrać z akcesoriów? Zamierzam używać kamery na szosie, MTB, nartach, trekingu, może jakieś sporty wodne.

#16 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 wrzesień 2021 - 19:53

No ja brałem tylko baterie i ładowarkę. Kijek kupiłem na Allegro, bo ten co chciałem był niedostępny. Na szosę mam uchwyt pod Garmina. Szelki bym tylko jeszcze dokupił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#17 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 wrzesień 2021 - 21:14

W kwestii długości nagrywania ;)

Nie wnikam czy sponsorowane.

Mała bateria 4h
Duża 8h

 

I wspomniany wyścig


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#18 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2021 - 06:19

Patrzyłem na te Drift Ghosty (raczej jako rejestrator) mam bardzo poważne wątpliwości co serwisu gwarancyjnego patrząc choćby na aktualną dostępność.

#19 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 21 wrzesień 2021 - 06:48

No to powiem Ci że ta kamera jest pancerna. Przy prędkości 50 km pękł mi uchwyt ale nie firmowy tylko taka rurka. I kamera porządnie walnęła o asfalt i co? i nic działa dalej jak wściekła. Potem chyba jeszcze raz mi spadła i to samo . Dziś już staruszka jeździ w samochodzie jako zabezpieczenie hec na drodze :-)


  • Marcin321 lubi to

Facebuk i  YT  Strava


#20 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 21 wrzesień 2021 - 16:14

Patrzyłem na te Drift Ghosty (raczej jako rejestrator) mam bardzo poważne wątpliwości co serwisu gwarancyjnego patrząc choćby na aktualną dostępność.

 

Nie wiem ile teraz kosztuje, ale ja w cenie 365,94 dostałem Ghost X + bateria 4h + bateria 8h + karta pamięci 32GB + obudowa do nurkowania, więc nie specjalnie mnie interesował serwis czy gwarancja.

Fakt używam jako rejestrator. Jak chce lepsze foto to zabieram takiego małego Lumixa DMC-LX100 z optyczną stabilizacją.

 

Oczywiście zamawiane z Ali z ich oficjalnego sklepu.


  • Marcin321 lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź