Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna Rysa Na Ramie?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ChrzanCzlowiem

ChrzanCzlowiem
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 18:09

Cześć, kupuje rower dla żony. Znalazłem fajną używkę endurace cf sl wmn 8.0. Rower ma na ramie dziwną rysę? Jakby pod lakierem - linia prosta w poprzek rury. Zbyt prosta żeby powiedzieć o pękniętym karbonie ale jednak budzi niepokój.
  • ChrzanCzlowiem lubi to

#2 ChrzanCzlowiem

ChrzanCzlowiem
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 18:13

Dodaje zdjęcie. Czy jest się czym martwic?

Załączone miniatury

  • C24A1ECA-A4E4-4387-A022-C8AC8F252E85.jpeg
  • A59818F3-1FAB-4558-98A2-5EC2797E4AC3.jpeg


#3 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 18:44

MI to wygląda na punkty klejenia elementów ramy z suportem. Jako, że lakier jest transparentny i przebija się karbon to jest to widoczne.



#4 ChrzanCzlowiem

ChrzanCzlowiem
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 18:49

Rower teoretycznie jest malowany - kolor dark purple. Wiedziałem ze takie coś może być widoczne na czystym karbonie UD ale na malowanej ramie tez? Czy tego typu defekt mogl powstać w trakcie używania roweru? Podczas upadku czy coś? Nie ma żadnych zewnętrznych uszkodzeń i klar jest gładki w tym miejscu. Wszystko jakby działo się pod spodem.

#5 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 wrzesień 2021 - 22:05

Dziwnie to wygląda, choć wg. mnie, karbon tak nie pęka. Bardziej zastanawia mnie, czemu rower był malowany? Bo pod lakierem, wiele można ukryć. Z czasem wszystko wyjdzie, ale po cholerę ktoś maluje ramę, wydaje kasę, a potem sprzedaje?



#6 ChrzanCzlowiem

ChrzanCzlowiem
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 22:15

Nie nie, miałem na myśli to ze rower był malowany fabrycznie. Po prostu w internecie widziałem zdjęcia podobnych ‚niedoskonalosci’ ale na rowerach które maja po prostu pomalowany karbon lakierem bezbarwnym. A ten fabrycznie ma kolor dark Purple. Rzeczywiście na pęknięcie mi to nie wyglada ale skąd taki ślad? Jakiś luz na łączeniu rury z częścią supportu? No nie ważne. Kupować taki rower czy nie?

#7 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 22:29

Wyślij te zdjęcia do supportu Canyona, może powiedzą coś więcej. Ale jak dla mnie to struktura karbonu pod lakierem. Czarne wersje sa jeszcze bardziej "łaciate": https://www.canyon.c..._of_carbon.html



#8 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 wrzesień 2021 - 22:32

Wg. mnie, jeśli lakier jest oryginalny, to gdyby było to pęknięcie w strukturze ramy, rysa byłaby widoczna na lakierze. Karbon jest bardziej elastyczny od lakieru. Ale to moje zdanie i mogę się mylić. Jeśli to możliwe, wziął bym rower do dobrego sklepu i poprosił o ocenę ramy. Może też spróbowałbym wysłać zdjęcie z zapytaniem do Canyona, i może odpiszą? Oni doskonale znają strukturę ramy i gdzie są łączenia oraz, z czego taka rysa może się wziąć?



#9 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 wrzesień 2021 - 05:33

1. Ktoś skasował mojego posta z zapytaniem...... po co ?

2. "rysa" mogła powstać prze malowaniem n surowym karbonie, aczkolwiek na typową rysę mi nie wygląda.

Opukaj to miejsce paluchem powinno dać taki sa odgłos jak dalej.

Raczej rama jest ok..mały rozmiar trzyma się kupy, to karbon a nie alu cieniowane.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#10 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 07:57

Nie widzę tutaj nic podejrzanego. Podobnie w starszych Ultimate występowała długa linia na górnej rurze.



Dodaj odpowiedź