Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mufa Suportu. Montaż


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 07:26

Wie ktoś może jak montuje się mufe suportu do ramy karbonowej? Myślałem, że mam luz na łożyskach suportu a tu okazuje się, że luz jest między tuleją mufy a ramą. Nie mam pojęcia jak producent to mocuje? Na klej? Przykręca? Jedyna śrubka jaką widać to ta od przykręcenia prowadnicy linek.



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 wrzesień 2021 - 08:00

Jak rozumiem, sama tuleja jest z aluminium i w całości odpadła od karbonu? Jeżeli tak, to wygląda na to, że puścił fabryczny klej, który spajał tuleję w mufie z ramą (a jeżeli nie, to opisz dokładniej, co z czego jest wykonane).

 

Jeżeli rama jest na gwarancji, zgłoś to. Wada jest oczywista i nie wyobrażam sobie, by reklamacji nie uznano.

 

Jeżeli nie, możesz albo spróbować naprawić to sam za pomocą porządnej żywicy epoksydowej (przy czym musisz to zrobić precyzyjnie, żeby korba działała dokładnie w linii ramy - inaczej prosisz się o powtórkę), albo zlecić serwisowi specjalizującemu się w karbonie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 08:15

Tak, tuleja z aluminium, reszta karbon. Na razie nie odpadła, jest niewielki luz, który mi nawet nie przeszkadza bo nie jeżdżę zawodowo ale boję się, że w trakcje jazdy odpadnie;-) Rower już swoje przejechał. Rama z 2008 r z tego co pamiętam. Najwyższy model Fondriesta TF1. Ręczna , włoska robota to trochę szkoda wyrzucać. Dzięki za szybką odpowiedź. Na Ciebie zawsze można liczyć.



#4 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2021 - 10:15

Szybko to napraw, z każdym obrotem korby uszkodzenie będzie się powiększać i naprawa stanie się trudniejsza/niemożliwa.

#5 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 12:38

Sam tego nie naprawie bo nie mam pojęcia jak to zrobić. Chyba oprócz tego, że bardziej się odklei to nic więcej się nie stanie z tuleją. No nic, trzeba znaleźć jakiegoś fachowca i do końca sezonu letniego przerzucić się na alu. a później to już MTB.



#6 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 18 wrzesień 2021 - 17:57

Znalazłem trzy warsztaty z czego dwa chcą, żeby im przesłać zdjęcia suportu i ramy. Nie wiedzą jak wygląda połączenie tulei  z ramą?mikroos od razu wiedział o co chodzi a im trzeba zdjęcia przesyłać a niby zajmują się naprawą ram z karbonu? Strach takim ramę do naprawy wysłać



#7 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2021 - 19:21

Tych mogę polecić: https://www.cyklon.eu/

#8 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 18 wrzesień 2021 - 19:30

Ja rowniez, dlugie terminy ale warto :)

#9 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 19 wrzesień 2021 - 09:56

Tych mogę polecić: https://www.cyklon.eu/

Ci też chcą zdjęcia;-) Termin może być nawet za pół roku byle zrobili dobrze.



#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 wrzesień 2021 - 12:01

mikroos od razu wiedział o co chodzi a im trzeba zdjęcia przesyłać a niby zajmują się naprawą ram z karbonu? Strach takim ramę do naprawy wysłać

Ale proszę, nie rozpędzaj się ;) My co najwyżej oceniliśmy, co się zepsuło. Od tego jeszcze bardzo daleka droga do ustalenia, jak to naprawić i czy ma to sens (zarówno w sensie finansowym, jak i technicznym).

 

To tak, jakbyś powiedział znajomemu przez telefon, że boli Cię kolano, a on by powiedział: idź do fizjoterapeuty - i tyle ja zrobiłem. Natomiast chyba zgodzisz się, że fizjoterapeuta nie oceni przez telefon, jak to kolano wyleczyć, prawda? ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 19 wrzesień 2021 - 18:04

Kolano jest trochę bardziej skomplikowane od aluminiowej tulei zamocowanej w kawałku tworzywa. Tu jest trochę łatwiej. Ktoś Cie pyta-przeskakuje mi łańcuch na kasecie. To pewnie koronki zużyte odpowiadasz albo coś podobnego. Nie prosisz o zdjęcia kasety i łańcucha;-)



#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 wrzesień 2021 - 18:21

Tak? A jesteś w stanie przewidzieć, jak daleko zaszło uszkodzenie, w jakim stanie jest mufa, w jakim stanie jest tuleja, jaki sposób mocowania zastosowano?

 

Jeżeli na wszystkie pytania Twoja odpowiedź jest twierdząca, wyślij CV do tych firm, na pewno przyda im się taki znawca ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 22 wrzesień 2021 - 12:30

Jeden warsztat wycenił na 1200 pln, drugi na 350 netto pln, trzeci tego nie robi.



#14 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 wrzesień 2021 - 13:11

I teraz pytanie czy ten 1200 walnął cenę zaporową bo nie chce im się robić, czy ten po 350 odwala fuszere.  :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#15 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 wrzesień 2021 - 14:06

Jeżeli na usługę jest gwarancja (a nie może nie być), to konsumenta to nie musi interesować :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#16 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 22 wrzesień 2021 - 14:47

Gwarancja gwarancją, a stracony czas i nerwy swoją drogą.
Chociaż rozrzut za usługę 300% to trochę 🤯

#17 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 22 wrzesień 2021 - 17:07

Ten za 1200 daje gwarancję na 24 miesiące. Drugi nie wiem, czekam na odpowiedź. Droższa naprawa polega na wyjęciu tulei dołem ramy przez wycięcie karbonu ( trochę drastyczne rozwiązanie). Tańsza polega na wyjęciu wkładu poprzez jego zepsucie czyli pewnie nacięcie w kilku miejscach i "wyrwanie" a później wklejenie nowego. Przy tym drugim sposobie raczej rama nie ucierpi i jak dla mnie jest to dużo lepszy sposób.



#18 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 wrzesień 2021 - 19:28

Jeżeli na usługę jest gwarancja (a nie może nie być), to konsumenta to nie musi interesować :)

Strasznie naiwne podejście. Raz że można reklamację odrzucić, a dwa że można ją długo wykonywać. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#19 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 23 wrzesień 2021 - 08:25

W ogóle przy częściach rowerowych to z gwarancją jest ciężko. Najczęściej tłumaczą się, że uszkodzenie z winy użytkownika. Oczywiście zależy od sklepu itp. Odpowiedź z drugiej firmy "oczywiście uwzględniamy sytuacje jeżeli naprawa jest źle zrobiona ale generalnie na poprawy wad produkcyjnych nie daje się gwarancji - wszystko kwestia oceny okoliczności powstania lub ponownego pojawienia się uszkodzenia,

Napewno do 6 miesięcy możemy zagwarantować że nasza cześć poprawy wytrzyma"


#20 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 wrzesień 2021 - 08:32

Strasznie naiwne podejście. Raz że można reklamację odrzucić, a dwa że można ją długo wykonywać. 

Zasadniczo racja, tylko że cena 1200 zł nie gwarantuje, że będzie lepiej w tym aspekcie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź