Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sl-M9100-R Awaria Manetki


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2021 - 20:53

Dopadło i mnie, zaraz bede miał MTB single-speed, dzisiaj już powtarzalnie manetka nie chciała wrzucać na większe tryby. A niby XTR … ale przynajmniej ja nie walczę o pudło pucharu świata jak Ondrej Cink któremu przydarzyło się to samo w jego Kross-ie.

Dodatkowo sklep w Krakowie, z którego pochodzi rower upiera się że „to musi obejrzeć mechanik” i punkt programu: wysyłają mnie do konkurencji w Warszawie (tj. autoryzowany dealer scott-a). Jutro tam zadzwonię i grzecznie zapytam co o tym sądzą.

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 wrzesień 2021 - 06:50

Manetki mechaniczne w mechanizmie są smarowane smarem stałym- zwłaszcza przy systemie zapadek.

Jak się zrobiło zimno to własnie takie przepuszczanie czyli nie wrzucanie biegu to normalne.....albo w sumie nienormalne.

Trzeba albo dobrze przepłukać manetkę  tak jak jest, albo rozebrać plastyki i przepłukać mechanizm, zwracając szczególną uwagę na zapadki i sprężynki przy nich.

Osie zapadek stoją w miejscu i biegi się nie włączają, albo nie zrzucają..

Po przepłukaniu i udrożnieniu pracy mechanizmu warto oczywiście wypsiurać to olejem aby nie pracowało na sucho.

To częste zjawisko, zwłaszcza sporo łudzi ma z tym kłopoty od jesieni do wiosny - bo zimno.

To samo dotyczy bębenków piast, jak się zimno robi to czasem przepuszczają biegi albo ostre koło się robi.

Warto wcześniej wymyć system zapadek, ładnie na świeżo nasmarować, oleić.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2021 - 08:24

Manetka na gwarancji to nie chcę grzebać. Ma przejechane może z 5kkm w przyjaznych warunkach.

Szczególnie że to znana przypadłość tego XTR-a, nie jestem przekonany że to zaschnięty smar w tym przypadku.

https://www.mtbr.com...tently.1150763/

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 wrzesień 2021 - 11:05

Ja też nie daje gwarancji że to taka tylko usterka, pisze tylko o przypadłościach wszystkich manetek jak się robi zimno.

Masz gwarancje to działaj...


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź