Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ultegra 8020 Części


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 29 wrzesień 2021 - 10:49

Wygląda na to, że umiera mi lewa klamkomanetka - zacina się przy wrzucaniu na blat a nawet jeśli zadziała to trzeba użyć do tej operacji bardzo dużej siły

Rynek części wygląda jak wygląda i średnio mi się uśmiecha płacenie 1500 plnów o ile w ogóle bedzie gdzieś dostępna

Pytanie jest następujące: czy mechanizm zmiany biegów zastosowany w r8020 jest taki sam jak w jakiejś innej klamce? Choćby r8000 czy r7000 bo te da się kupić za normalną kasę czy to nowe czy używki. Chodzi o element z fotki

https://ibb.co/dG9PWGM

#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 październik 2021 - 19:16

A może wystarczy ją zdemontować, wymyć dokładnie jakimś odtłuszczaczem i po wysuszeniu ponownie nasmarować z jednoczesną wymianą linki i pancerza? Warto spróbować, przed wydaniem kasy...

Tylko zdejmij przed serwisem gumę. Przy okazji można założyć nową.



#3 Bartek_S79

Bartek_S79
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 03 październik 2021 - 20:24

Miałem takie objawy przy ultegrze tylko 6800. Bywało, że musiałem się zatrzymywać i ręcznie rozruszać przerzutkę, bo oburącz nie mogłem ruszyć klamki. Nie wiem w jaki sposób masz rozwiązane prowadzenie linki do przerzutki. U mnie linka od przerzutki wchodzi z tyłu rury podsiodłowej do otworu w ramie, w której osadzona jest plastikowa rurka, a następnie już pod mufą suportu wchodzi do ślizgu. I właśnie w tej rurce (pomimo, że linka wchodzi dosyć ciasno) z czasem nazbierało się trochę syfu. Po dokładnym czyszczeniu i przy okazji wymianie linki na nową wszystkie problemy minęły jak ręką odjął, wszystko działa jak nowe. Z samą klamkomanetką było wszystko w porządku. Więc ja bym zaczął od samej linki bo to w porównaniu z klamkomanetką pomijalne koszty.



#4 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 październik 2021 - 20:59

Usuń linkę i zobacz jak chodzi manetka. Jeśli ciężko, problem w klamkomanetce, jeśli lekko, problem w prowadzeniu linki...


  • mikroos lubi to

#5 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 04 październik 2021 - 07:26

Bez przesady, wszystkie oczywiste przyczyny wyeliminowałem

Klamkomanetka na sucho działa ok, wystarczy, że włożę linkę do samej klamki, napnę ręką i już zaczyna się problem z klikaniem. Linka wymieniana może 5 razy bo trzeba się jej pozbyć żeby wyjąć mechanizm zmiany. W nim akurat znalazłem jedną sprężynkę, która ewidentnie nie była na swoim miejscu, poprawiłem ale nie pomogło.

BTW kupiłem za dobrą kasę komplet r7020. Jeśli przyjdą to sprawdzę czy uda się wymienić same bebechy, jeśli nie to podmienię klamki w oczekiwaniu na dostępność lewej ultegry za normalne pieniądze. Przy okazji zrobię też downgrade przedniej przerzutki na 6800 bo mi się kąt prowadzenia linki przy 8000 nigdy nie podobał i ciężko ją było ruszyć ze skrajnego, dolnego położenia



#6 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 06 październik 2021 - 17:53

Dla potomnych - bebechy r7020 pasują p&p do klamki r8020


  • Yudo lubi to



Dodaj odpowiedź