Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Carbon - Jakie Wybrać ?

#carbon #koła # szosa

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 deegooree

deegooree
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 29 styczeń 2022 - 09:49

Cześć forumowicze ! 
Powoli trzeba się zbroić na nowy sezon kolarski. Szukam kół z carbonu o wysokości w przedziale 45 mm - 55mm pod hamulec tradycyjny  (U-Brake) i pod oponkę do roweru szosowego. Koła mają służyć - nie będę ich zmieniał na starty czy treningi - po prostu zakładam, jeżdżę i cieszę się bezawaryjnością ( oby! ) . 

Mam do wyboru kilku producentów (a w sumie bardziej składających) kół z carbonu z naszego kraju. 
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi kołami? Które są godne polecenia? 

Evanlite 
Pro-Way
NoLimited
Falcon 
Vinci 


Kwota do wydania to 6000-6500 PLN.
W tej cenie (plus-minus)  mamy klocki do carbonowych obręczy swiss-stop , oponki , kasetę ultegra r8000 , czasem nawet pokrowce , piasty DT Swiss 240 EXP Straightpull, Ratchet 36T . 



#2 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 styczeń 2022 - 21:02

Za 6,5K można kupić nowe DT Swiss ARC 1400 DICUT lub całą masę innych kół renomowanych marek.


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#3 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 29 styczeń 2022 - 21:55

Jak odjąć:
dwie opony 350-400+ zł
Kasetę 250-300 zł
Klocki black prince 160 zł

to budżet na same koła wynosi akurat tyle żeby kupić coś z powyższych. Na Vinci nikt nie narzeka, na Evanlite też raczej nie.
Wybór wśród kół na szczęki nadal jest, ale powoli maleje.

#4 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 styczeń 2022 - 23:06

W kołach za taką kwotę klocki, zaciski i cała masa innych drobnostek jest zawsze w komplecie. Jak kogoś przekonują "darmowe" opony to można kupić koła Mavic-a.

 

Największy minus chińczyków jest taki, że w momencie zakupu tracą na wartości z 50%, a po 2 latach są praktycznie niesprzedawalne za żadną racjonalną kwotę. Co kto woli.


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#5 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 30 styczeń 2022 - 08:15

W pełni się zgadzam, pozostaje kwestia odsprzedaży kół na hamulce szczękowe w dalszej przyszłości. Będzie to albo pożądany towar albo szrot. :)

Za 6.5k można by mieć te tańsze Enve, a jak poszukać to może i Zipp 404. Cały problem polega na tym, że to co raz częściej już tylko pod tarcze.

#6 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 styczeń 2022 - 15:28

@deegooree w tym budżecie można złożyć coś naprawdę fajnego np 

Obręcze Duke Baccara SLS2 (Francja)

Piasty Acros Nineteen (Niemcy) / Industry 9 (USA) / Tune (Niemcy)

Szprychy aero Wing

 

Koła byłby nietuzinkowe na bardzo dobrych komponentach i szyte na miarę

 

pozdrawiam

Tomek

 

 


  • admsk lubi to

45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#7 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 luty 2022 - 19:48

Hej,

 

Fajnym zestawem byłby:

 

Duke Baccara SLS2, profil 48mm, 21mm szer wewnętrznej. Obręcze kompatybilne z tubeless

Piasty Acros nineteen

Szprychy aero

Nyple aluminiowe

 

Waga zestawu 1490g, cena 4899

 

Jeżeli ma być lżej to

 

Duke Baccara SLS2, profil 48mm, 21mm szer wewnętrznej. Obręcze kompatybilne z tubeless

Piasty Włoskie Carbon Ti

Szprychy aero

Nyple aluminiowe

 

Waga zestawu 1370g, cena 6250

 

Opcji jest o wiele więcej, zależy czy masz ciśnienie na niską wagę, czy może bardzie wytrzymałe piasty itp

 

Warsztat mam we Wrocławiu więc jak masz po drodze to zapraszam

 

pozdrawiam

Tomek


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#8 szosowiec_pro

szosowiec_pro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 07 luty 2022 - 16:00

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi kołami? Które są godne polecenia? 

Evanlite 
Pro-Way
NoLimited
Falcon 
Vinci 


Kwota do wydania to 6000-6500 PLN.
W tej cenie (plus-minus)  mamy klocki do carbonowych obręczy swiss-stop , oponki , kasetę ultegra r8000 , czasem nawet pokrowce , piasty DT Swiss 240 EXP Straightpull, Ratchet 36T . 

 

 

Odpowiadając konkretnie na pytanie zadane w temacie - z osobistych doświadczeń z kołami wymienionych firm mam doświadczenie z Vinci. I jest to bardzo pozytywne doświadczenie pod każdym względem. W tym budżecie kupisz od nich koła, chyba nawet na 240-tkach, nie wiem jak się teraz tam kształtują u nich ceny, ja mam na ich piastach + zostanie Ci na klocki, oponki itp, by zamknąć komplet w podanym budżecie. Przejrzyj forum, mają dużo pozytywnych opinii.



#9 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2022 - 16:27

Wszystkie te koła będą dobre. Wszystkie są popularne i bardzo polecane i nie sądzę, aby którekolwiek z nich były lepsze od innych. 

 

Sam niedawno kupiłem koła Falcona i za 5600 dostałem koła o spoko wadze jak na wysoki stożek, ze szprychami CX-ray, piastami DT 240s exp, tarczami Dura-Ace, kasetą Ultegra, oponami nowymi GP5000 S TR, zalane mlekiem Stans i złożone, gotowe do założenia do roweru. 

 

Wcześniej miałem Evanlite i też były OK. 

 

Ale jest już inny obszerny temat o kołach na tym forum. 

 

 



#10 szosowiec_pro

szosowiec_pro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 07 luty 2022 - 16:36

Wszystkie są popularne i bardzo polecane i nie sądzę, aby którekolwiek z nich były lepsze od innych. 

 

Odnośnie tego polecania to w przypadku NL nie byłbym taki przekonany. Szczególnie jeśli chodzi o obsługę klienta, realizację gwarancji itp to tyle negatywnych opinii co się słyszy o nich to głowa mała :o a i jakościowo wypadają różnie. 

 

Od razu zaznaczam, że bazuję tu jedynie na zasłyszanych opiniach, bo osobiście nie miałem do czynienia z ich kołami.



#11 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2022 - 16:46

Zgoda, NL wypada słabo jeżeli idzie o obsługę. Ale jak już obsługa zadziała dobrze, to wśród moich znajomych narzekania na te koła nie było. Mimo wszystko NL są chyba najbardziej popularne. Co do jakości istotna jest skala obrotu. Jedna firma wysyła 30 kompletów dziennie, a inna 4. 



#12 szosowiec_pro

szosowiec_pro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 07 luty 2022 - 17:10

Jak dla mnie to, że NoLimited wysyła prawdopodobnie najwięcej w PL to jest żadną wymówką dla wręcz olewania reklamacji i powtarzających się błędów typu koła niezgodne ze specyfikacją czy też słabej jakości produkt. Fakt że mają non stop na stronie coś w promocji gdzie w promocji mają chyba najtaniej w PL i to pewnie im nakręca sprzedaż, no ale ja tam wolałbym trochę dołożyć do dowolnych innych kół jednak.



#13 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2022 - 17:36

No dobra, ale nie twórzmy od razu wrażenia, że ta firma sprzedaje z założenia złe koła, bo tak z pewnością nie jest. I masz rację, jak ktoś chce kupić karbonowe koła za 2800 zł, to u nich je znajdzie jak zerknie na stronę w odpowiednim momencie. 

 

Skala ma oczywiście znaczenie, bo jeżeli na 1000 kupujących negatywną opinię napisze 10 osób, a wiadomo, że te negatywne są bardziej nośne, powtórzy je jeszcze każda osoba dwa razy, to nagle masz wrażenie, że negatywnych opinii jest setka. 

 

Z kolei inna firma ma mniejszą rzeszę nabywców, więc i negatywnych opinii jest mniej. Nie kwestionuję, że NL ma rzeczywiście pewną liczbę negatywnych opinii, zwłaszcza na temat obsługi klienta i oczywiście trzeba się liczyć z tym, że coś może pójść nie tak. 



#14 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 07 luty 2022 - 18:01

Hej,

Fajnym zestawem byłby:

Duke Baccara SLS2, profil 48mm, 21mm szer wewnętrznej. Obręcze kompatybilne z tubeless
Piasty Acros nineteen
Szprychy aero
Nyple aluminiowe

Waga zestawu 1490g, cena 4899

Jeżeli ma być lżej to

Duke Baccara SLS2, profil 48mm, 21mm szer wewnętrznej. Obręcze kompatybilne z tubeless
Piasty Włoskie Carbon Ti
Szprychy aero
Nyple aluminiowe

Waga zestawu 1370g, cena 6250

Opcji jest o wiele więcej, zależy czy masz ciśnienie na niską wagę, czy może bardzie wytrzymałe piasty itp

Warsztat mam we Wrocławiu więc jak masz po drodze to zapraszam

pozdrawiam
Tomek

Panowie, nie pomijacie Tomka w rozważaniach.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
  • bonobo lubi to

#15 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 07 luty 2022 - 18:17

Szczególnie ze u Tomka jest 100% gwarancji satysfakcji :)


  • bonobo lubi to

#16 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 07 luty 2022 - 18:18

Otóż to

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

#17 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2022 - 18:20

Zdecydowanie, gdybym wybierał jeden komplet kół, to wolałbym dołożyć te kilka procent do ceny, ale mieć niepowtarzalne koła od Black Cat, świetnie złożone, na nietuzinkowych komponentach, z profesjonalnym wsparciem technicznym na miejscu. 





Dodaj odpowiedź