Skocz do zawartości


adapter na kierownice


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_przemo01-93_*

Gosc_przemo01-93_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2011 - 22:11

Witam, mam dość poważny problem. A mianowicie chcę na kierownicy(baranek) zamontować manetki. Niestety nie zakupię klamko manetek ponieważ odczuwam brak $$$ a poza tym w zeszłym tyg zakupiłem nowe klamki szosowe(miało być ss ale wyszło jak wyszło...). Wiecie gdzie mógłbym dostać albo chociaż jak się nazywa taka przedłużka dzięki której mogę zamontować manetki zwykłe obrotowe szosowe do kierownicy??? Słyszałem że w przełajowych rowerach niektórzy stosują takie rozwiązanie. Chodzi mi o zamontowanie np. takich http://allegro.pl/ma...1514459310.html manetek na kierownicę. Chciał bym to umieścić na obejmie ale takiej z przedłużką pod klamkami, zwrócone do środka kierownicy....
Nie wiem jak się to nazywa, więc nawet nie dałem rady tego znaleźć na forum... Bardzo proszę was o pomoc, chciał bym się dowiedzieć ile to mniej więcej kosztuje i jak to się nazywa.
Z góry dziękuję, jeśli temat jest w złym dziale to przepraszam za utrudnienia.
POZDRAWIAM

#2 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 23 marzec 2011 - 22:27

Pogadaj z Dedim on miał kiedyś jazdy na punkcie wszystko byle nie klamkomanetki

u2250y2014v3.gif


#3 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 23 marzec 2011 - 22:29

Ja na twoim miejscu bym nie kombinował i zamontował te manetki na ramie (jeśli jest taka możliwość). Oczywiście nie jest to super komfortowe, ale daje radę, kiedyś się przecież na tym ścigano. A w razie przypływu gotówki obserwować allegro, bo można kupić czasem coś fajnego w dobrej cenie.

#4 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 23 marzec 2011 - 22:43

Pogadaj z Dedim on miał kiedyś jazdy na punkcie wszystko byle nie klamkomanetki


:mrgreen:

Przemo, a jaką masz ramę? bo nie do każdej ramy da się dopasować manetki na obejmie. Przerabiałem manetki na ramie i manetki MTB na baranku. Zaczynałem od tych na ramię by potem przejść na baranku. Wg. mnie rozwiązanie na baranku jest lepsze aczkolwiek wymaga więcej sprytu.

Ja zamontowałem manetki SH R-440, one domyślnie są na prostą kiere, ale jak się postarasz to wejdzie na baranek. Ergonomia? no cóż, szału nie ma, ale jak się nie ma hajsu to trza kombinować. Ja jednak Ci polecam obserować Allegro, bo tam czasem za niecałe 200zł można wyrwać klamkomanetki Sory 8/9s.

#5 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marzec 2011 - 22:52

Ja jednak Ci polecam obserować Allegro

A ja od siebie dyskretnie dodam, że może w przeciągu tygodnia albo i w weekend (zobaczę, jak będę stał z czasem) będę wystawiał na Allegro m. in. klamkomanetki Tiagra 4400 (takie jak tu) - pewnie od 1 zł 8-) Mają jakieś tam ślady użytkowania, jednak ciągle są w pełni sprawne. Ale to już pewnie w dziale "Giełda" się odezwę. A tak w ogóle przemo01-93, to ile biegów Cię interesuje (o ile dobrze zrozumiałem, że ograniczona ilość pieniążków jest jedynym powodem, dla którego nie decydujesz się na klamkomanetki)?

fs-userbar-blog-white.png


#6 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 23 marzec 2011 - 23:20

Deadhorse popieram ja za swoje sory 9s 2009r. dałem 2tygodnie temu 160zł i są w stanie prawie że idealnym, parę rysek. Warto uzbierać te parę złoty więcej do klamkomanetek i nie wydawać kasy na inne rozwiązania. Na allegro trafiają się też czasami MODOLO MORPHOS i ich aukcje sięgają 130-150zł.

#7 Gosc_przemo01-93_*

Gosc_przemo01-93_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2011 - 06:46

Pogadaj z Dedim on miał kiedyś jazdy na punkcie wszystko byle nie klamkomanetki


:mrgreen:

Przemo, a jaką masz ramę? bo nie do każdej ramy da się dopasować manetki na obejmie. Przerabiałem manetki na ramie i manetki MTB na baranku. Zaczynałem od tych na ramię by potem przejść na baranku. Wg. mnie rozwiązanie na baranku jest lepsze aczkolwiek wymaga więcej sprytu.

Ja zamontowałem manetki SH R-440, one domyślnie są na prostą kiere, ale jak się postarasz to wejdzie na baranek. Ergonomia? no cóż, szału nie ma, ale jak się nie ma hajsu to trza kombinować. Ja jednak Ci polecam obserować Allegro, bo tam czasem za niecałe 200zł można wyrwać klamkomanetki Sory 8/9s.



Ja mam ramę właśnie z tymi mocowaniami do manetek, ale jakoś nie widzi mi się tam mocować manetki... kiedyś miałem w innym rowerze manetki w tym miejscu, przez to miałem zimą bardzo nieprzyjemną glebę....wjechałem na lud a środek ciężkości był gdzie indziej(resztę dopowiedzcie sami)

Właśnie teraz chcę takie coś zamontować żeby przed wakacjami dać klamkomanetki( sora może xenon-skłaniał bym się za xenonem) i cały osprzęt w tedy np xenona dać....
Jak to u Cb na baranku wyglądało???? Ja kiedyś próbowałem zamontować takie zwykłe ale nie miałem tej przedłużki i byłem zmuszony usunąć to ustrojstwo z barana...

#8 Gosc_przemo01-93_*

Gosc_przemo01-93_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2011 - 06:49

Ja jednak Ci polecam obserować Allegro

A ja od siebie dyskretnie dodam, że może w przeciągu tygodnia albo i w weekend (zobaczę, jak będę stał z czasem) będę wystawiał na Allegro m. in. klamkomanetki Tiagra 4400 (takie jak tu) - pewnie od 1 zł 8-) Mają jakieś tam ślady użytkowania, jednak ciągle są w pełni sprawne. Ale to już pewnie w dziale "Giełda" się odezwę. A tak w ogóle przemo01-93, to ile biegów Cię interesuje (o ile dobrze zrozumiałem, że ograniczona ilość pieniążków jest jedynym powodem, dla którego nie decydujesz się na klamkomanetki)?


No teraz to max 7 biegów ;( ale przed wakacjami chciał bym założyć 9/10 biegów.
i jak wiadomo główny powód to brak $$$, gdy miał bym kasę to zakupił bym chociaż tego xenona albo shimano 105.

#9 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 24 marzec 2011 - 08:50

u nas jezdzi jeden gość który jakoś przytwierdził te manetki od wewnętrznej strony klamek hamulcowych

u2250y2014v3.gif


#10 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2011 - 10:04

przemo01-93 proponuję Ci:

nie kombinuj tylko zamontuj manetki na ramie i jeździj tak, teraz lodu nie będzie, a w między czasie zbieraj kasę na:
- klamkomanetki
- ogranicznik dla pancerza który mocuje się w miejsce manetek
- kasetę ( tu nie wiem dokładnie czy masz wolnobieg czy kasetę i jaką możesz zamontować na piastę obawiam się że wejdzie tylko 8s)

jeśli chcesz mieć 9s lub 10s będziesz musiał zmienić co najmniej piastę a koło przepleść, lub nowe całe koło, i zapewne przerzutkę która da radę na 9-u lub 10-u biegach

I zdecyduj się czy chcesz Shimano czy Campagnolo

#11 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 24 marzec 2011 - 10:45

GreQ nie wiem czy mam racje ale wydaje mi sie , ze przy przejsciu z kasety 7s na 8,9,10s wymagana jest zmiana piasty, poniewaz juz do 8s potrzebny jest dluzszy orzech, bynajmniej w shimano na campie sie nie znam. Jak mamy kasete 8s to wejdzie 9s i 10s

#12 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2011 - 12:32

eib8 jeśli masz kasetę 8s to nie koniecznie musi wejść tam kaseta 9,10s były podobno stosowane dwa rodzaje bębenków, więc nie odpowiem aż tak dokładnie, trzeba poszukać bo gdzieś na forum była mowa o tym, może da się wymienić bębenek tylko jaki to koszt? może lepiej kupić faktycznie nową piastę

W moim kole akurat da się zamontować kasetę 10s a mam 8s (piasta Shimano 600)

#13 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 24 marzec 2011 - 14:36

GreQ możliwe, że masz rację ale dlatego napisałem, że nie jestem pewien. Ale z tego co kojarzę to kasety 8s,9s,10s mają podobną szerokość całkowitą a różni je jedynie szerokość podkładek pomiędzy poszczególnymi zębatkami i nawet kaseta 10s jest troszkę węższa od 8s i 9s dlatego trzeba podkładkę podłożyć pod nakrętka aby ciasno na orzechu siedziała. Ale nie zaprzeczam może i występują takowe rozwiązania jak ty wymieniłeś.

#14 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2011 - 14:53

GreQ ...Ale z tego co kojarzę to kasety 8s,9s,10s mają podobną szerokość całkowitą a różni je jedynie szerokość podkładek pomiędzy poszczególnymi zębatkami i nawet kaseta 10s jest troszkę węższa od 8s i 9s ...


Sh 8s -grubość koronki=1,8mm; szerokość przerwy=3,0mm; szerokość całkowita=35,4mm
Sh 9s -grubość koronki=1,78mm; szerokość przerwy=2,56mm; szerokość całkowita=36,5mm
Sh 10s -grubość koronki=1,6mm; szerokość przerwy=2,35mm; szerokość całkowita=37,15mm

więc czy są podobne? Zależy jaką przyjmiesz tolerancję mogą być wtedy identyczne ;-)

ale tu miało być o adapterze na kierownicę :-/

#15 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 24 marzec 2011 - 15:19

GreQ ale co nie wyklucza, że różnice są nie znaczne i pozwalają na zastosowanie wszystkich kaset na jednym orzechu:) i oczywiście masz rację to nie ten temat, dlatego koniec dyskusji!!!:D na temat kaset oczywiście:)

#16 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 24 marzec 2011 - 17:46

Ja jednak Ci polecam obserować Allegro, bo tam czasem za niecałe 200zł można wyrwać klamkomanetki Sory 8/9s.


To ja się pochwalę jakiś czas temu kupiłem na allegro prawie nowe klamkomanetki Campa Veloce na dziesiątkę za 250zł.

#17 Gosc_przemo01-93_*

Gosc_przemo01-93_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2011 - 20:15

przemo01-93 proponuję Ci:

nie kombinuj tylko zamontuj manetki na ramie i jeździj tak, teraz lodu nie będzie, a w między czasie zbieraj kasę na:
- klamkomanetki
- ogranicznik dla pancerza który mocuje się w miejsce manetek
- kasetę ( tu nie wiem dokładnie czy masz wolnobieg czy kasetę i jaką możesz zamontować na piastę obawiam się że wejdzie tylko 8s)

jeśli chcesz mieć 9s lub 10s będziesz musiał zmienić co najmniej piastę a koło przepleść, lub nowe całe koło, i zapewne przerzutkę która da radę na 9-u lub 10-u biegach

I zdecyduj się czy chcesz Shimano czy Campagnolo




Jak będę składał to 1000x bardziej wolę Campangnolo i koniecznie minimum 9s zadowoliło by mnie w pełni 10s ale nie wiem czy to ma sens(lubię zrywać łańcuchy:) ). Koła będę miał nowe więc z tym nie ma problemu. Aktualnie mam wolnobieg i te kilka biegów mi starczy ale odczuwam że mam za małe przełożenie...52-14 wolał bym mieć z górki dostęp do 52-11 :) z czasem kupię klamkomanetki i przerzutki ale jak będę zakładał 10s to chyba też muszę wymienić korbę....

Nadal wolał bym mieć manetki na kierownicy xd. Wiadomo wygoda, ale może się przełamię do manetek pod ramą...chociaż nie na widzę tego rozwiązania... obrotowych manetek też nie mogę zamontować bo mam kierownicę Ambrosio a ona ma pogrubienie na 26,2mm i manetka obrotowa też nie wejdzie, a byłem już tak zdesperowany że nawet to rozwiązanie bym przecierpiał.

#18 Gosc_przemo01-93_*

Gosc_przemo01-93_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2011 - 09:05

Dobra w każdym razie serdecznie dziękuję wam za pomoc :) .Życzę wam miłego rowerowania....



Dodaj odpowiedź