Skocz do zawartości


Zdjęcie

Druga Para Kół Do Gravela


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pwkr

Pwkr
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 luty 2022 - 22:37

Cześć. Chodzi mi po głowie pomysł, żeby kupić drugą parę kół do gravela. Te które mam to semi-slicki, a właściwie prawie slicki o szerokości 35 mm. Bardzo dobre jako road+, czyli asfalt i wszelkiego rodzaju utwardzone drogi o różnego rodzaju nawierzchni. Po takich drogach najczęściej jeżdżę. Ale czasem chciałbym się zapuścić na nieco trudniejszy teren (np. taka Parenzana, gdzie dominuje żwir już dość konkretny). I tu by się przydały bardziej konkretne opony. U mnie wchodzą 47 mm. Najpierw myślałem o drugim komplecie opon, ale jak wiadomo wymiana opon jest trochę kłopotliwa. Więc wpadłem na pomysł z drugą parą kół. Z tym, że jak tak czytam o tym to trochę zacząłem powątpiewać czy to rzeczywiście takie łatwiejsze rozwiązanie. No bo po pierwsze, każda tarcza nie jest idealnie równa, więc zaciski hamulców dobrze wyregulowane do jednej mogą obcierać przy drugiej. Druga sprawa to to, że łańcuch i kaseta układają się do siebie. Więc używany łańcuch może gorzej pracować z inną, nową kasetą. Więc albo trzeba by za każdym razem zakładać inny łańcuch, albo odkręcać kasetę i zakładać na drugie koło. A to wszystko stałoby się równie upierdliwe jak zmiana opon. Co o tym sądzicie? Używa ktoś dwóch par kół w jednym rowerze? Czy jednak lepiej zmieniać opony?



#2 Rrr16

Rrr16
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 09 luty 2022 - 10:34

Ja uzywam dwoch kompletow, z tym ze jedne szosowe fulcrum6db i drugie gravel na novatecach, 9xxbcostam, ale mam osie QR! zapewne gorzej niz sztywne osie. Czasami odrobina regulacji, czasami siadzie bez regulacji, ale to wina zapewne QR, sily wpiecia moze. A regulacja jest szybka (nabiera sie wprawy, przeswit widac na jasnym tle ;-), raczej kilka razy w roku zmieniam tylko, bo mam tez normalna szose szczekowa. czasami siegam po toola, takie blaszki nasuwane na tarcze, poszperaj. Tarcze mozna poprostowac, z wyczuciem…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3 Rrr16

Rrr16
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 09 luty 2022 - 10:36

Aaa, a kasety nie ma problemu, mimo ze obie sunrace 1-40, 1-36, nie zmieniam ogranicznikow srub, sram rival 1x


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Dodaj odpowiedź