Skocz do zawartości


Zdjęcie

System Bezdętkowy - Dość Szybki Ubytek Ciśnienia.


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 03 maj 2022 - 12:46

Koła to Farsports bez otworów w łożu obręczy, opony Terra Speed, mleko Stan's (90 ml na oponę), wentyle DT.

Przednie koło zalane 20.III - trzyma elegancko, tylne 2.IV (była wadliwa opona i musiałem ją wymienić) - i tu

jest problem: po tygodniu bez używania zostało niewiele powietrza, wczoraj kontrolnie napompowałem do 2,8 bara i po 10

godzinach zostało 2,3.

Pytanie do doświadczonych użytkowników systemu bezdętkowego: co może być przyczyną?

Dodam, ze wentyl jest dobrze dokręcony, opona siedzi równo,nie ma żadnych przebić. Polałem styk

opony z obręczą wodą i nie widać uciekającego powietrza...

 


Koła to Farsports bez otworów w łożu obręczy, opony Terra Speed, mleko Stan's (90 ml na oponę), wentyle DT.

Przednie koło zalane 20.III - trzyma elegancko, tylne 2.IV (była wadliwa opona i musiałem ją wymienić) - i tu

jest problem: po tygodniu zostało niewiele powietrza, wczoraj kontrolnie napompowałem do 2,8 bara i po 10

godzinach zostało 2,3.

Pytanie do doświadczonych użytkowników systemu bezdętkowego: co może być przyczyną?

Dodam, ze wentyl jest dobrze dokręcony, opona siedzi równo,nie ma żadnych przebić. Polałem styk

opony z obręczą wodą i nie widać uciekającego powietrza...



#2 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 03 maj 2022 - 14:30



Dodam, ze wentyl jest dobrze dokręcony, opona siedzi równo,nie ma żadnych przebić. .

Może zbyt dobrze, w sensie za mocno?? Kiedyś tak miałem, okazało się że przy mocniejszym dokręceniu wentyla ten oring w środku się odkształcał i zawór przepuszczał


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Dari lubi to

#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 maj 2022 - 15:42

Spróbuj położyć koło na boku i w ten sposób umożliwić mleku rozlanie się wzdłuż rantu.

 

Możesz też zanurzyć całe koło w misce z wodą i sprawdzić, gdzie jest ucieczka. To dużo skuteczniejsza metoda niż polanie samego rantu.


  • Dari lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 maj 2022 - 18:23

Na YT widziałem film, na którym koleś włożył nową GP 5000 S TR do wody i z boków opony wydobywały się pęcherzyki powietrza. Jeżeli u Ciebie jest podobnie, to sposób zasugerowany przez Mikroosa może załatwić sprawę. 

 


  • Dari lubi to

#5 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 04 maj 2022 - 08:11

U mnie na przykład jedno z kół w gravelu się uszczelnilo dopiero po pierwszej jeździe. Jak się się wytrzęsło. Na początku też uchodziło sobie z 3.0 do 2.0-2.2 przez noc.
  • Dari lubi to

#6 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 04 maj 2022 - 09:38

Dzięki za odpowiedzi. 





Dodaj odpowiedź