Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metaliczny Dźwięk Na Nierównościach


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 03 maj 2022 - 19:52

Help ! :)  :)

Nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Na nierównościach słychać takie dość metaliczne dźwięki. Głośniejsze jeśli nie trzymam kierownicy, jak trzymam bardziej tłumi. Filmik w linku (ale nie oddaje w 100 % tego dźwięku). Koła Karbon Reynolds Assalut 55, opony 23 mm - ciśnienie 8 bar. Miałem tydzień wcześniej spotkanie z głęboką dziurą w nawierzchni (przebita opona) - sprawdziłem koło i nie ma żądnych pęknięć. Co można sprawdzić ? Dokręcałem już sterówkę z góry i z boku (rower aluminium, widelec karbon, rura sterowa raczej na 99 % alu). Szybko zamykacz minimalnie i na maksa (czuć jakąś różnicę, jak jest mniej dociśnięty (jest ciszej)). Jeszcze na forum znalazłem taki hint z taśmą izolacyjną i wentylem od dętki (wentyle nie mają gwintu i się trochę kolebocą ;) ) - ale nie pomogło. Mogło się uszkodzić koło a tego uszkodzenia nie widać?, albo pękła sterówka ? (luzów żadnych nie ma)... Pewnie najlepiej rozkręcić całość - ale pytam jeszcze na forum, bo może ktoś miał podobny przypadek :) Dzięki ! https://www.youtube....rts/I2zaFSHac_g



#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 maj 2022 - 20:10

Szprycha?


  • ogreczek lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 03 maj 2022 - 20:16

Szprycha?

O! Jutro posprawdzam czy się jakaś nie urwała, albo poluzowała - tylko tyle mogę sprawdzić, nyple są niestety wewnątrz, a sprzętu takiego nie posiadam :) 



#4 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 03 maj 2022 - 20:22

Może to urwany nypel od szprychy ?
Wpadł do obręczy i hałasuje.
Zakręć powoli kołem i bedziesz wiedział.
  • ogreczek lubi to

#5 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 03 maj 2022 - 20:33

Może to urwany nypel od szprychy ?
Wpadł do obręczy i hałasuje.
Zakręć powoli kołem i bedziesz wiedział.

Dzięki! Głupi jestem że o tym nie pomyślałem, jutro sprawdzę na kole ameliniowym czy są takie dźwięki, jak ich nie będzie, skupie się na kole carbonowym



#6 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 04 maj 2022 - 16:36

Chyba mam winowajcę. Wewnętrzne prowadzenie linek od hamulca. Pancerz się przetarł i wali po alumini aż niesie. Jak trzymam w ręce pancerz - bloga cisza ;)



Dodaj odpowiedź