Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Aeroad Cf Slx 8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 postów

Napisano 10 maj 2022 - 08:19

Hej. Po długim oczekiwaniu na dostępność w zeszłym tygodniu dojechał do mnie Canyon. Póki co zrobione około 500km, 2 dłuższe trasy - 175 w grupie i 150km solo w tempie. Rower jedzie jak marzenie. Dokucza mi tylko głośna praca Di2, napiszę osobny temat. 

Waga z pedałami Shimano 105 i koszykami około 8kg (rozmiar S), co na rower aero z kołami 62mm i tarczami oceniam bardzo pozytywnie. Zaskoszyło mnie siodełko - wąskie Selle Italia SLR Boost Superflow, dałem mu szansę i pasuje mi idealnie, a z siodełkami mam problem. Do tego waga o 30g niższa, niż dane producenta (jeśli dobrze pamiętam, to 173g). 

 

Przed zakupem już myślałem o wymianie kół na niższy stożek (Campy Bora 45mm), mieszkam w dość wietrznyj rejonie ale nie jest tak źle, jak myślałem że będzie. Fakt, że przy zjazdach powyżej 60km/h i bocznym wietrze rowerem potrafi zakołysać (jestem lekki, 62kg). 

Podjazdy się jedzie bardzo dobrze, w góry dokupiłem kasetę 11-30, na krótsze podjazdy wystarcza mi aktualne 11-28.  

 

W porównaniu do aktualnie używanego Gianta TCR na lekkich alu kołach jest spora różnica w jeździe po prostym (pod wiatr i z wiatrem). Canyon jest zauważalnie szybszy i, co ciekawe, bardziej komfortowy. 

 

rower.jpg



#2 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 10 maj 2022 - 13:23

Piękny. 

 

Raczej mój kolejny rower, gdy Tarmac się znudzi. Tylko biały bardziej mnie kręci ;) 



#3 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 postów

Napisano 10 maj 2022 - 14:33

Dzięki, biały dla mnie też jest zdecydowanie ładniejszy ale niestety w dzisiejszych czasach wybór koloru to luksus :) Miałem w sumie białego na SRAM AXS (https://szosa.org/to...-axs-rozmiar-s/)  ale ten napęd mi nie podpasował więc go sprzedałem i został czarny. 



#4 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 10 maj 2022 - 15:06

Czarne tarcze jeszcze by się przydały ;) 



#5 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 postów

Napisano 10 maj 2022 - 15:11

Myślałem o tym, ale nie chce drażnić żony. Wystarczy, że miernik mocy 4iiii tam nie pasuje i chyba przejdę na miernik w pedałach. Poza tym, z tego co widzę, Shimano przestało już robić te ładne tarcze dura ace I zostaje mt900, który wygląda średnio.