Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ustawienie klamkomanetek 2


37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 30 marzec 2011 - 18:38

Ma ktoś jakiś patent na ustawienie na tej samej wysokości klamkomanetek? Taki w miarę szybki najlepiej. Bo ja nigdy nie ejstem pewny czy są równo ustawione, a raczej wydaje mi się że zawsze jedna jest niżej. Poza tym jak szukam odpowiedniej pozycji aby je ustawić i często zmieniam, to wyrównanie zajmuje kupę czasu, może są na to jakieś pewniejsze i szybsze sposoby. W serwisie u Dudy polecieli przyłozyć kij od miotły, ale jakoś mi to wcale nie pomaga. Może poziomica? :roll:

#2 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2011 - 18:44

Osobiście stosowałem właśnie poziomicę - opierałem w tym samym punkcie na obu klamkomanetkach i patrzyłem, czy jest równo. To oczywiście dopiero po ustawieniu "na oko" wg własnych upodobań. I dlaczego wyrównanie zajmuje Ci kupę czasu? ;-) Jak już znajdziesz teoretycznie dobre ustawienie, to dokręć na tyle lekko/mocno, żeby klamkomanetka się sama nie przesuwała, ale żeby było możliwa delikatna zmiana jej położenia - jak już stwierdzisz, że jest ok, to dokręcasz i jedziesz 8-)

fs-userbar-blog-white.png


#3 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 30 marzec 2011 - 18:52

Ja się usiadłem na rowerze i eksperymentowałem z jedną klamką! i potem poziomca dla drugiej i gotowe :mrgreen:

#4 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 30 marzec 2011 - 18:57

Osobiście stosowałem właśnie poziomicę


Eh, właśnie szkoda że jej nie mam... Może kupie jakąś tanią. Może jeszcze jakieś patenty?

I dlaczego wyrównanie zajmuje Ci kupę czasu? ;-) Jak już znajdziesz teoretycznie dobre ustawienie, to dokręć na tyle lekko/mocno, żeby klamkomanetka się sama nie przesuwała, ale żeby było możliwa delikatna zmiana jej położenia - jak już stwierdzisz, że jest ok, to dokręcasz i jedziesz 8-)


A zajmuje dużo czasu, właśnie żeby wyzpoziomować...

#5 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2011 - 19:09

Eh, właśnie szkoda że jej nie mam... Może kupie jakąś tanią. Może jeszcze jakieś patenty?

Tak sobie teraz wymyśliłem - może usiądź/kucnij/... od przodu roweru tak, żeby w tle mieć np. parapet albo cokolwiek innego, co wiesz, że jest równoległe do ziemi i w ten sposób próbuj, heh. Tylko nie wiem, czy oczy nie będą miał problemu z ogarnięciem obu klamek na raz - wiem, że to trochę takie kombinowanie jak koń pod górę ;-) Albo podejdź z rowerem do parapetu i podnieś przód roweru - klamki same Ci się wyrównają, ale mogą się za bardzo przesunąć w dół ;-) Nie wiem... Najlepsza byłaby wg mnie po prostu poziomica. Może w przypadku jej braku narysuj na przezroczystym prostopadłościennym pudełku linię równoległą do dna, wlej do niego wodę i postaw na jakiejś desce czy czymś, którą z kolei oprzesz na klamkomanetkach. Ależ jestem kreatywny... Nie wiem tylko, jak to wyjdzie w praktyce :-P

fs-userbar-blog-white.png


#6 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 30 marzec 2011 - 19:29

Ależ jestem kreatywny...


Tak. trza cie do marketingu zrekrutowac hehe ;)

narysuj na przezroczystym prostopadłościennym pudełku linię równoległą do dna


Ta, na pewno. A na oko właśnie próbowałem, i trochę nie do końca dobrze to wychodzi. chyba przejdę się opo prostu do kogoś kto ma poziomice... ;)

#7 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2011 - 20:20

trza cie do marketingu zrekrutowac

No, będę pisał o ultranowoczesnych włóknach w Orbeach ;-)

Ta, na pewno

Nie narysujesz linii równoległej, czy nie masz pudełka? Heh ok, mniejsza z tym. A może chociaż coś, co przypomina deskę i położyć na to baterię, długopis czy co tam? ;-)

chyba przejdę się opo prostu do kogoś kto ma poziomice

Mógłbym Cię takową poratować, ale to pewnie dopiero jakoś w sobotę w późniejszych godzinach, bo niestety do końca tygodnia mam ciekawie na studiach, a i na sobotę pewne plany. Obawiam się, że to dla Ciebie trochę za późno... Może po prostu w jakimś serwisie Ci to zrobią za darmo albo symboliczne "5 zł"?

fs-userbar-blog-white.png


#8 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 30 marzec 2011 - 22:05

No, będę pisał o ultranowoczesnych włóknach w Orbeach ;-)


Hehe, no, to by była dobra fucha. Ale wtedy chyba nie mógł bys pisac na forum... :mrgreen:

Nie narysujesz linii równoległej, czy nie masz pudełka? Heh ok, mniejsza z tym. A może chociaż coś, co przypomina deskę i położyć na to baterię, długopis czy co tam? ;-)


Nie masz pudełka. Z deską nie będę się bawić, bo taka chałtura do niczego nie prowadzi ;)

Mógłbym Cię takową poratować, ale to pewnie dopiero jakoś w sobotę w późniejszych godzinach, bo niestety do końca tygodnia mam ciekawie na studiach, a i na sobotę pewne plany. Obawiam się, że to dla Ciebie trochę za późno... Może po prostu w jakimś serwisie Ci to zrobią za darmo albo symboliczne "5 zł"?



No spoko, z chęcią bym się załapał ;) A za późno raczej nie, bo cały czas testuje różne ustawienia, więc nie spieszy mi się. Jak już złapie to co trzeba, to odezwę się na pw ;) A gdzie mieszkasz? A może to na pw, albo napisz gdzie ci wygodniej ;)

#9 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 30 marzec 2011 - 22:12

połóż dechę na klamkach a na desce szklankę do polowy zalaną wodą i masz poziomice.

u2250y2014v3.gif


#10 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2011 - 22:13

No to w takim razie do usłyszenia na PW Bartosz ;-) Jakoś w piątek bym się odezwał/byś się odezwał, to ustalimy konkretniej co i jak.

woody - proponowałem podobne rozwiązanie, ale Bartosza takie rzeczy nie przekonują hehe. Pfff, nie docenia twórczych umysłów! :mrgreen:

fs-userbar-blog-white.png


#11 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 30 marzec 2011 - 23:07

połóż dechę na klamkach a na desce szklankę do polowy zalaną wodą i masz poziomice.


Tak, i utrzymaj to wszystko równo na krawędziach klamek trzymając równo rower, znajdź idealnie równą deskę. No nie wiem czy by to wyszło, taka akrobatyka. Już się ustawiamy z Pawłem, więc luz ;)

#12 Gosc_eko_*

Gosc_eko_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2011 - 06:13

W moim wypadku poziomica,kije od szczotek i tym podobne metody nic nie dały(mam chyba nie równe ręce) po prostu trzeba się przejechać z imbusami i próbować ustawić mi się to udało po jakiś 35km ,schodziłem przestawiałem i sprawdzałem .W obydwu rowerach mam prawą klamkę nieco wyżej i tylko tak mi wygodnie.

#13 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 31 marzec 2011 - 07:52

W moim wypadku poziomica,kije od szczotek i tym podobne metody nic nie dały(mam chyba nie równe ręce) po prostu trzeba się przejechać z imbusami i próbować ustawić mi się to udało po jakiś 35km ,schodziłem przestawiałem i sprawdzałem .W obydwu rowerach mam prawą klamkę nieco wyżej i tylko tak mi wygodnie.


no nawet się nei dziwie bo używając poziomicy do równania klamek skąd mamy pewność że rower prosto stoi :P
Dokładnie trzeba jeden trening poświęcić - imbusy w kieszeń i ustawiamy

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#14 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 31 marzec 2011 - 09:43

no nawet się nei dziwie bo używając poziomicy do równania klamek skąd mamy pewność że rower prosto stoi :P


No też właśnie od razu o tym pomyślałem. No ale da się go tak ustawić, najlepiej we dwie osoby.

Dokładnie trzeba jeden trening poświęcić - imbusy w kieszeń i ustawiamy


No tak też robię, ale nie zwasze to równo wychodzi, i nigdy nie jestem pewny czy jest równo...

#15 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2011 - 11:46

Ja mam lekko ekstremalny sposób bo ściagam do tego kiere z rowera z klamakami już ustawionymi mniej wiecej wygodnie a potem kłade ja na stole i sprawdzam czy obie klamki opieraja sie o stół. Z poziomica to imho lekka lipa bo najpierw nalezałoby wypionowac i zablokowac w tej pozycji rower a dopiero potem poziomowac kierę- to imho trudne do wykonania.

#16 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 31 marzec 2011 - 17:05

po co ci idealnie rowna deska skoro pewnie rak równej długości nie masz :)

u2250y2014v3.gif


#17 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 31 marzec 2011 - 22:20

Ja mam lekko ekstremalny sposób bo ściagam do tego kiere z rowera z klamakami już ustawionymi mniej wiecej wygodnie a potem kłade ja na stole i sprawdzam czy obie klamki opieraja sie o stół. Z poziomica to imho lekka lipa bo najpierw nalezałoby wypionowac i zablokowac w tej pozycji rower a dopiero potem poziomowac kierę- to imho trudne do wykonania.


O, to się wydaje dobrym pomysłem ;) Na to nie wpadłem, może tak spróbuję, dzięki.

w ogóle dobrze że temat rozpocząłem, bo widzę że jednak są jakieś patenty na te ustawienia, a w ogóle nie ma o tym mowy na forum. Także czekam na dalsze sugestie ;)


po co ci idealnie rowna deska skoro pewnie rak równej długości nie masz :)


Nie wiem jak ty, ale ja jakoś dziwnym trafem mam ;)

Albo tylko mi sie tak zdaje ;) hehe
  • lukaszzsch lubi to

#18 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 31 marzec 2011 - 22:24

to pomierz ;)

u2250y2014v3.gif


#19 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 kwiecień 2011 - 07:54

Ha mam troszkę inny sposób, montuję jedną klamkę, tak żeby była w miarę we właściwym miejscu, potem z drutu robię przymiar od jakiegoś punktu łapy do końca kierownicy lub mostka, przerzucam przymiar na drugą stronę i wg niego montuję drugą łapę, ew. można nakleić nierozciągliwą taśmę. Sposób jak dotąd bardzo skuteczny ;-)

#20 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 01 kwiecień 2011 - 07:59

czynie podobnie jak Daki, ale z tego co zauważyłem to i tak są minimalne różncie, bo nie da sie bez pomiarowego sprzetu idealnie ułozyć dwóch niezależnych części.

Ale ja nie wiem po co ten cyrk z poziomicami i innymi wynalazkami. Linijka, kawałek drutu, imbus i jazda. ja zanim zawinąłem owijkę, przesiedziałem kilka godzin na trenażerku i dopiero wtedy zawinąłem. Niby było cacy a i tak okazało się, że klamki mogłoby być ciut niżej co nie znaczy, że jest źle, bo to nie są jakieś kosmiczne różnice.



Dodaj odpowiedź