Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ustawienie klamkomanetek 2


37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 01 kwiecień 2011 - 17:41

Ale ja nie wiem po co ten cyrk z poziomicami i innymi wynalazkami.


Ja też nie wiem. Śmiać mi się chce jak czytam propozycje w stylu zdejmowanie kierownicy z założonymi klamkami itp.

Ja zakładam albo "na oko" albo ustawiam klamki względem "obejma klamki-kierownica", i nigdy nie były założone krzywo.

#22 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 01 kwiecień 2011 - 19:20

Bikemaster, kolejna wypowiedź wnosząca bardzo dużo do tematu. A śmiej się jak ci się chce, nikt nie broni. Cieszymy się że masz niezłe oko. Jednak na idealnie równo, to na oko tego nie ustawisz, no chyb a że za 10 razem ci się uda, albo jesteś wybitnym geniuszem. W każdym razie nie wiem co ci przeszkadzają sposoby innych?

A ja też zakłądam na oko, ale raz że dużo czasu to zajmuje, dwa że nigdy nie wychodzi idealnie prosto, albo ja jestem jakis przewrażliwiony...

Patent z drutem nie wydaje mi się że będzie dokładny.

Deadi, co chcesz ta linijką mierzyć? Odległość klamki od środka kiery?

#23 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 07 kwiecień 2011 - 12:10

Bartoszu, ale nie ma konieczności by klamki były równo co do milimetra, bo i tak siedzisz krzywo na rowerze.

Linijką można wiele mierzyć, w zależności od sposobu ustawiania. Biorę kilka punktów, przykładam do stałego punktu odniesienia, najczęściej jakieś miejsce mostka i staram się by różnice z lewej i prawej strony były jak najmniejsze.

Poza tym nie ma jednego idealnego ustawienia, każdy preferuje inne, ja w tamtym sezonie ustawiłem za nisko, w obecnym za wysoko, bo odczucia można dopiero zebrać po kilku godzinach jazdy. Ale to, że jest za wysoko nie oznacza, że jest źle, acz zawsze mogłoby być lepiej. Dlatego nie ma co panikować i wyolbrzymiać problemu. Ustawić mniej wiecej równo, zawinąć i pojeździć. Jak będzie coś nie tak to odwinąć, skorygować i znów zawinąć.

#24 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwiecień 2011 - 10:27

Z tym idealnie na oko, też proszę nie wyśmiewać bo kilka lat pracy w branży budowlanej potrafi zrobić poziomicę z oka. A sposób na tanią poziomicę... panowie wężykiem, wężykiem... Ja ustawiam na oko, tak aby było wygodnie, kto powiedział że obydwie ręce są równej długości;p


#25 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 12 kwiecień 2011 - 00:35

Z tym idealnie na oko, też proszę nie wyśmiewać bo kilka lat pracy w branży budowlanej potrafi zrobić poziomicę z oka


To ciekawe dla czego budowlańcy zawsze stosują poziomicę? Nie widziałem żeby ktoś poważny robił coś na oko. Co tam, najwyżej krzywa ściana będzie ;)

A sposób na tanią poziomicę... panowie wężykiem, wężykiem... Ja ustawiam na oko, tak aby było wygodnie, kto powiedział że obydwie ręce są równej długości




No właśnie, aby było mi wygodnie musi być prosto ;) A nawet jaknie to warto miec rozeznanie.


Poza tym nie ma jednego idealnego ustawienia, każdy preferuje inne, ja w tamtym sezonie ustawiłem za nisko, w obecnym za wysoko, bo odczucia można dopiero zebrać po kilku godzinach jazdy. Ale to, że jest za wysoko nie oznacza, że jest źle, acz zawsze mogłoby być lepiej. Dlatego nie ma co panikować i wyolbrzymiać problemu. Ustawić mniej wiecej równo, zawinąć i pojeździć. Jak będzie coś nie tak to odwinąć, skorygować i znów zawinąć.


Coś o tym wiem, bo cały czas zmieniam ustawienie i nie mogę znaleźć ostatecznego, idealnego ;)

#26 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 kwiecień 2011 - 13:20

Nie napisałem że pracuję bez poziomicy, więc mi tego nie wmawiaj. Po kilku latach pracy i zwracania uwagi na krzywizny idzie dojrzeć nawet takie które mieszczą się w normie. Do tego równo nie zawsze znaczy idealnie.


#27 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 kwiecień 2011 - 16:08

ja używam kawałka nitki i ciężarka. Najpierw przykładam do końców kierownicy sznurek , mierzę z jednej strony, potem z drugiej i wten sposób poziomuje rower a nastepnie zakładam klamki i sznurkiem od ziemi patrze jaki jest wymiar dla jednej klamki do ziemi i przenoszę go na drugą.
I zgadzam sie z maciejem że człowiek z doświadczeniem ma w oku niezłe narzędzie pomiarowe !

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#28 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 12 kwiecień 2011 - 18:04

Nie napisałem że pracuję bez poziomicy, więc mi tego nie wmawiaj.


Nic ci nie wmawiam, po prostu tak to zabrzmiało.

#29 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 kwiecień 2011 - 19:33

Okej, nie ma problemu;p Kolejną sprawą na którą warto zwrócić uwagę, to ustawienie klamek patrząc wzdłuż roweru. Ja mam tendencję do ustawiania klamek minimalnie do wewnątrz.


#30 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 12 kwiecień 2011 - 19:45

Okej, nie ma problemu;p Kolejną sprawą na którą warto zwrócić uwagę, to ustawienie klamek patrząc wzdłuż roweru. Ja mam tendencję do ustawiania klamek minimalnie do wewnątrz.


Ano właśnie, to też mnie nurtuje ;) Już czasem iruytuje mnie to ustawianie, niby wydaje się że jest idealnie, aż na którejś wycieczce okazuje się że jednak łapy bola i trochę nie wygodnie :-/ Ja raczej staram się prosto, ale ciut do wewnątrz też jest spoko. Ale jak za bardzo to też nie dobrze, ręce się zbyt wyginają i drętwieją. Trzeba to jeszcze będzie obczaić, jak się pogoda zrobi ;)

#31 seth_Io

seth_Io
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 12:20

Niektórzy mają asymetryczną budowę ciała tak jak ja i ustawienie klamek na jednakowej wysokości nie mam sensu :) trzeba metodą prób i błędów dopasować do rożnej długości rąk:/

#32 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 07 sierpień 2021 - 22:37

Wczoraj założyłem nowa owijkę. Ale przed tym z ciekawości zauwazylem że prawa klamkomanetka i jej znacznik jest wyżej jak lewa. Odkręciłem śrubę i wyrównałem obie klamki. Założyłem owijkę i dziś w trasę pojechałem. No i problem bo prawa jest zdecydowanie niżej niż lewa. Też się z poziomica papralem ale nie mogłem ustawić roweru pionowo i dałem sobie spokój. Mam wrażenie że moje klamki 105 nie są takie same

Facebuk i  YT  Strava


#33 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 sierpień 2021 - 12:01

Też się z poziomica papralem ale nie mogłem ustawić roweru pionowo i dałem sobie spokój. 

 

Rower w trenażer i będzie prosto do ewentualnej regulacji poziomu.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#34 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 08 sierpień 2021 - 13:36

No ja akurat w bloku nie mam szans na trenażer. I tak sobie pomyślałem że ściągam owijkę na końcówki kiery daję poziomicę i wtedy ustawiam wysokość klamek do drugiej poziomicy laserowe. Oczywiście z pomocą żony która twierdzi że mam nie równo pod sufitem.


Facebuk i  YT  Strava


#35 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 sierpień 2021 - 14:04

A nie prościej zainstalować jedną manetkę, a potem pociągnąć wstążkę od końca kierownicy wzdłuż jej krzywizny i wyznaczyć, w jakiej długości powinna zaczyna się obejma? Potem już tylko ustawiasz drugą manetkę w tej samej odległości.

 

Weź też pod uwagę, że idealna symetria nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Wiele osób, np. z powodu wcześniejszego urazu albo po prostu naturalnej asymetrii ciała, świadomie ustawia manetki asymetrycznie, aby skompensować różną długość ramion albo budowę obręczy barkowych.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#36 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 08 sierpień 2021 - 15:44

Twój sposób jest jeszcze bardziej zagmatwany niż mój z dwoma poziomicami :-) Co do krótkich kończyn to chyba lepiej najpierw ustawić symetrię a potem kombinować.


Facebuk i  YT  Strava


#37 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 sierpień 2021 - 16:46

No ja akurat w bloku nie mam szans na trenażer. I tak sobie pomyślałem że ściągam owijkę na końcówki kiery daję poziomicę i wtedy ustawiam wysokość klamek do drugiej poziomicy laserowe. Oczywiście z pomocą żony która twierdzi że mam nie równo pod sufitem.

Jakoś multum ludzi ma trenażery w blokach (mam nawet dwa: dla siebie i syna) i blok w tym nie przeszkadza.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#38 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 08 sierpień 2021 - 20:09

Kierownicę połóż na stole ( w razie potrzeby zdejmij przednie koło), dzięki temu uzyskasz "poziom"



Dodaj odpowiedź