Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pobierowo


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrg

piotrg
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 25 maj 2022 - 11:59

Cześć, wiecie może czy w Pobierowie pojeżdżę sobie na szosie, trasy do 200km. I jak tam wyglada sytuacja z granicą, można sobie normalnie tam na luzie przejeżdżać?(Bo patrzyłem na mapę i w sumie to już dosyć blisko granicy jest, wiec fajnie było sobie owejrzeć jakieś niemieckie drogi i dorfy)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2 bursztynian

bursztynian
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 25 maj 2022 - 21:34

Pojeździsz, oczywiście. Ale nie jest to okolica w 100% przyjazna szosowcom. Raz: ruch samochodowy, szczególnie w sezonie, straszny. Dużo wszelkiej maści narwańców i idiotów za kółkiem. Dwa: drogi boczne o nieszczególnej jakości nawierzchni. Trzy: płasko :) Cztery: dużo dróg rowerowych/ciągów pieszo-rowerowych. Ale na nich pełno hulajnóg, wózków rowerowych i innych takich. Nie zawsze trzeźwych.
Przejechać granicę można spokojnie, w kilku miejscach. I to by było zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, ale jest jedno "ale". Żeby tam dojechać trzeba się przez kikanaście km przeteleportować po drodze krajowej nr 3, w towarzystwie tirów pędzących na prom w Świnoujściu. I osobówek pędzących jeszcze bardziej.....Na wyspie Uznam jest już spokój, ruch zdecydowanie mniejszy, aczkolwiek w rejonie kurortów aut więcej. Jeśli zjedziesz z wyspy na "kontynent" i zrobisz np rundę wokół Zalewu, to masz przynajmniej przez kikadziesiąt km drogi jak marzenie i praktycznie zero ruchu samochodowego, jeśli oczywiście wiesz którędy jechać :). No ale taka runda to już jakieś 260 km, no i chciał nie chciał przez PL też będziesz jechać.
Mam znajomych, co regularnie dość jeżdżą w rejonie trochę bardziej na wschód od Pobierowa (Mrzeżyno-Kołobrzeg) i jakoś dają radę przeżyć, także aż tak źle nie jest chyba.
A, i jeszcze jedna ważna informacja - jak to nad morzem - potrafi dobrze powiać :)

#3 rybka

rybka
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 27 maj 2022 - 07:41

Jestem z Kołobrzegu i robię sobie czasem trasę do Świnoujścia. Jak najbardziej można pojeździć lecz tak jak kolega wyżej pisał są pewne niedogodności - jak czasem duży ruch, trzeba jechać zatłoczoną ścieżką rowerową itd. Ja jak robię tę trasę to jadę wcześnie rano to jest pusto. W sezonie warto jechać jak jest słońce bo wtedy wszyscy leżą na plaży :), w pochmurne dni w sezonie letnim to nie polecam :) Od Międzyzdrojów do Świnoujścia faktycznie jedzie się krajówką gdzie jest mnóstwo tirów ale droga jest bardzo szeroka z oddzielonym ciągłą linią szerokim poboczem i tam akurat nigdy nie miałem niebezpiecznych sytuacji (choć wiadomo jazda w takim dużym ruchu do najprzyjemniejszych nie należy). Faktycznie jest płasko ale poza odcinkiem Wisełka - Międzyzdroje jak pierwszy raz jechałem to się zdziwiłem :)



#4 piotrg

piotrg
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 27 maj 2022 - 13:04

Okej, dzięki za info :)
W takim razie w drugiej połowie sierpnia wybieram się na tydzień do Pobierowa.
Pojeździć można, jest to tez znowu jakieś nowe miejsce do poznania i z mojego punktu widzenia takie płaskie trasy mogą być dla mnie bardzo ciekawe.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Dodaj odpowiedź