Skocz do zawartości


Zdjęcie

Luxtech Edge SL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 31 marzec 2011 - 15:05

Oto moja koza:

Specyfikacja
Rama i widelec: Luxtech Edge SL
Stery: Cane Creek
Expander: Pro Gap Cap
Mostek i kierownica: Pro Vibe Carbon
Klamki: Sram Force 09'
Przerzutki: Sram Force 10'
Korba: Easton EC90
Hample: Sram Red
Łańcuch: Sram PC1051
Kaseta: Shimano Dura Ace 7900
Pedały: Speedplay Light Action
Siodełko: Smud-carbon.eu
Owijka: Bike Ribbon Eleganza
Zaciski: Token/Rar
Podstawka: Controltech
Koła w wersji "belgijska pasta do zębów":
Obręcze: Campagnolo Strada XL (bez naklejek)
Szprychy: Sapim Laser
Nyple: Sapim Polylax
Piasty:Novatec NT-F172SB (tył), NT-A141 (przód)

Komputerek: Garmin 705

Zdjęcia

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
http://img146.images...7161/ribbon.jpg
http://img832.images.../4642/rarzu.jpg

Ciekawostki:
Rama zrobiona pod wymiar rzeczywiście pasuje i całkiem przyjemnie się na niej jeździ. Wyższa główka sterowa niż w innych ramach w podobnym rozmiarze sprawia, że nie potrzebuję podkładek. Generalnie jestem zadowolony, chociaż nie do końca podoba mi się wykończenie ramy, mogłoby być znacznie lepsze.

Zapraszam do komentowania, pzdr.

EDIT:
Sorry za zdjęcia, ale robiłem je starym kieszonkowym kompaktem, w dodatku na balkonie. Brakuje mi zdjęcia z profilu, ale na to nie było miejsca.:)

#2 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 marzec 2011 - 15:14

Fajnie się prezentuje, ciekawe te zaciski, pierwszy raz takie widzę. No i do wyglądu speedplayów tez przyzwyczajony nie jestem ;)
Jaka waga ?

#3 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2011 - 15:28

Możesz dokładniej sfotografować i pokazać miejsca wykonczeń, które nie podobają Ci się?

#4 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 31 marzec 2011 - 15:39

Mimo nieskromnej specyfikacji, rower prezentuje się bardzo skromnie, dla jednych to wada, dla drugich zaleta, jednak jakby nie patrzeć szału wizualnego nie ma. Z drugiej strony szał pewnie jest gdy się już jedzie, a to właśnie ten szał jest najważniejszy, zatem mimo nijakiego wyglądu rower jest po prostu boski, bo nie oszukujmy się - rower ma jeździć, a nie wyglądać ;-)

Jeśli to nie tajemnica to powiedz ile kosztował owy składak bez Garmina, ewentualnie dlaczego nie kupiłeś jakiegoś gotowca lub przynajmniej gotowego framesetu?

#5 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 31 marzec 2011 - 16:11

A więc rower waży 6,6-6,7 kg, co na tych kołach jest dobrym wynikiem. Na wyścigowych powinienem zejść poniżej 6 kilo.

Postaram się jutro wrzucić zdjęcia tych niefajnych miejsc - są to głównie jakieś drobne niedociągnięcia, z daleka niewidoczne. Sam lakier wydaje się OK.

Dead, nie jestem fanem kolorowych mostków, pancerzy, czy owijek, więc podoba mi się w obecnej konfiguracji. :) Zdecydowałem się na taką ramę, ponieważ 1) jestem niewielki i większość rozmiarów "mi nie leży" 2) wyszło taniej niż za równie dobry "firmowy" karbon.
Składałem, ponieważ za taką sumę zwyczajnie w świecie się opłaca, każda część jest taka, jaką chciałem, odpowiednia długość korb, mostka, czy szerokość kierownicy.
Napisz, ile twoim zdaniem kosztował, a zobaczysz, że się opłaca składać.

#6 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 31 marzec 2011 - 17:54

MIGUEL - jeśli wspominasz już o wadach lakierniczych , zaznacz iż mat był sprowadzony i kładziony pierwszy raz a niestety to co innego niż połysk i inaczej się kładzie, ale kwestie ewentualnych poprawek przecież mamy uzgodnione........no i jest po TARGACH.

Jeżeli rama jest cokolwiek objeżdżona to podziel się również zaletami.
Ja również jeżdżę na tej ramie i dla mnie rewelka , zwarta, zwinna , przyzwoicie sztywna , efektywna, komfortowa z zacięciami PRO-WYCZYNU a przede wszystkim - super tłumiąca wibracje/nierówności z jezdni.

No nic , ale to wyłącznie moje zdanie ugruntowane 30 latami jeżdżenia.po szosie......

---------------------------------------------------------------------------
Wyszło tak , że test modelu EDGE SL będzie w MAGAZYNIE ROWEROWYM......
Jarek-LT ;-)
---------------------------

MIGUEL - nawiasem mówiąc , zmienisz koła na stożki przynajmniej 38mm z białymi delikatnymi napisami i maszyna jak ta LALA - MARZENIE !!!!!!!!!!!

#7 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 31 marzec 2011 - 18:07

Fajna maszyna. Mógłbys jeszcze napisac coś o szytkach , pedałach , sztycy, wymiarach ramy ,długośc korb , kierownicy , twój wzrost. Masy poszczególnych części też chętnie bym poznał.

#8 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 31 marzec 2011 - 18:31

Jarek, masz rację, mam nadzieję, że po sezonie to poprawimy.

Na rowerze dużo nie jeździłem, ale w porównaniu z Cannondalem Caad9 jest różnica na +. Pewnie dlatego, że rama jest zrobiona pod moje wymiary, jeździ się komfortowo i wydaje mi się, że ten krótki tył to rzeczywiście fajne rozwiązanie. Więcej nie mogę napisać, bo były to spokojne przejażdżki.

Sztyca to oczywiście ISP tyle, że zakończona łódeczką jak sztyce np. KCNC. Nie ma prawie możliwości regulacji w pionie, ale przypominam - rury były cięte pode mnie.

Rozmiary:
r. podsiodłowa 680 mm
r. pozioma 520 mm
główka ~130 mm - większa główka = brak podkładek
mostek 110 mm
korby 170 mm 50/34
kierownica 40cm

Szytki to Conti Sprinter. Dobrze się toczą.

Jarek, jak masz takie koła, to możemy włożyć :lol:

Pedały? Duży luz, niska waga, łatwe wpinanie.

Wagi:
pedały 221 g
korby 599 g (bez łożysk)
koła + szytki 2201 g
kierownica 236
mostek 134

Niestety nie znam wagi samej ramy i widelca, bo przyszło mi to zmontowane z korbą.

EDIT 2:
moje wymiary= 167 i 50-55

EDIT 3:
Kable to Jagwire, zrezygnowałem z Tune.

#9 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 31 marzec 2011 - 19:39

No to rower jakby szyty dla mnie.

#10 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 31 marzec 2011 - 20:20

Bomba rowerek! Zarówno sprzętowo, jak i wizualnie - uwielbiam całe czarne rowery z czarnym matowym lakierowaniem..

#11 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2011 - 20:42

Sprzet technicznie super, ale też będący wynikiem jakiegoś takiego trendu estetycznego łączenia czerni, bieli i szarości. Bez obrazy, ale jakieś te rowery nudne. To tak jak z samochodami - sporo ludzi obecnie jezdzi VW Passatami - czarne albo szare, jakby innych kolorów nie było. W dziedzinie motoryzacji to ma chyba leczyc jakieś kompleksy. Niby, że ludziska jeżdżą czarnymi limuzynami. Ale w dziedzinie kolarstwa? Jakaś taka moda - nuuuda!

#12 madrej

madrej
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądZduńska Wola/Warszawa

Napisano 31 marzec 2011 - 22:21

:mrgreen: kugel, przecież ty też masz czarno-biało-szarego Treka

u5227y2014v4.gif


#13 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2011 - 22:34

Madrej, masz rację, ale drugę szosę mam pstrokatą, bo już na te szarości się patrzyc nie mogę. Gdzie te różowo- zielone kolorki rowerów z lat 90-tych...?

#14 wober

wober
  • Użytkownik
  • 242 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 kwiecień 2011 - 17:09

No ramka fajna właśnie czekam na jakieś testy bo też się interesuję (twoimi wypustami Jarku ;))
jak ogarnę się lekko finansowo i recenzje będą pozytywne możesz liczyć na mój kontakt :)

#15 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 01 kwiecień 2011 - 17:18

Miguel, no to mnie zmiazdzyles :(
no coz w tym sezonie mi na luxtecha $$$ braklo
wrzucaj na forum WW coby pokazac ze Polacy nie gesi i swoj wypasiony kustomowy karbon maja !

#16 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 01 kwiecień 2011 - 19:30

Miguel, mógłbyś wrzucić fotki suportu ?

#17 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 01 kwiecień 2011 - 21:08

Świetny sprzęt!

Po zdjęciach jak patrzę to nie widać jakichś wykończeniowych niedoróbek a rama prezentuje się fantastycznie.

#18 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 01 kwiecień 2011 - 21:20

Rowerek pierwsza liga.
Jak poczytam recenzje i testy, to na przyszły rok może się uśmiechnę do Jasosława, bo póki co zapowiada się zacnie ;-)

#19 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 02 kwiecień 2011 - 00:11

No, w końcu jakiś Lux-tech pojawił się na forum, bardzo dobrze. Ciekaw jestem jak się śmiga...

#20 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 02 kwiecień 2011 - 13:33

Dla mnie czarne matowe rowerki są najpiękniejsze i ten taki jest. Podobają mi się też jakieś białe stawki, których tu nie ma, oczywiście poza logo.
Bardzo ładny i rasowy rumak.