Skocz do zawartości


Zdjęcie

Look Keo 2 Max Carbon Serwis Pytanie.


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 21 czerwiec 2022 - 10:28

Witam
Czy ktos moze ma takie pedaly :
https://www.centrumr...GkaAmnYEALw_wcB

I potrafi powiedziec czy sa one serwisowalne ? Moje zlapaly male luzy i chcialbym je usunac skasowac , wyglada ze potezebny jest specjalny klucz? Nakretka od strony gwintu taka gwiazdkowa... W sumie potraktowalbym je nawet kombinerkami najwyzej bylby to ich ostatni serwis :) tylko czy to wystarczy przesmarowac i skrecic czy wymienia sie jakies lozyska czy jak sa luzy to juz koniec ? Mam 2 pary zwykle classic i carbon i obie maja juz luzy... :/
Znalazlem jak sie je rozbiera tylko kwestia jest o smarowaniu pytanie czy luzy oznaczaja juz ich koniec.. ?
Pozdr

#2 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 21 czerwiec 2022 - 13:54

Oczkowego użyj, a nie kombinerek, i nie przekręć gwintu nakrętki, bo jest plasticzany bardzo. Serwisowałem niższe modele, po skręceniu działały.



#3 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 21 czerwiec 2022 - 17:13

A luzy ? Sie skasuja poponownym skreceniu " same " ?
Pozdr

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2022 - 05:52

Wszystko zależy od stanu łożyska. Jeżeli poluzowała się nakrętka (nie sądzę), luz zniknie od samego dokręcenia. Jeżeli poszło łożysko (bardziej prawdopodobne), musisz je wymienić na identyczny typ i rozmiar.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 22 czerwiec 2022 - 06:24

Zamienniki po rozmiarze szukac czy jakies zestawy naprawcze ? Jest jesze to lozysko igielkowe i tu obstawiam ze jak sie wytarlo tooo..juz nienaprawialna sprawa.
Pozdr

#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2022 - 07:30

Zgadza się, igiełkowe będzie bardzo trudne do znalezienia. Generalnie Look niejednego przyprawił o ból głowy, ten typ tak ma.


  • Senninho lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 22 czerwiec 2022 - 08:37

Jakich nie miał bym pedałów szosowych looka, czy Keo Easy, czy Max 2 Carbon lekki luz łapały w zasadzie od razu po zakupie i ten luz się nie powiększał do ich śmierci, w tańszych korpusów a w droższych łożysk albo sprężyn.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#8 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 22 czerwiec 2022 - 09:30

Aa no dobra. To jasne.
A jak shimano w tej kwestii ? Ultegry spd dajmy na to ? Nie lapia luzow ?

#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2022 - 09:35

A nie prościej Xpedo? https://rowerplus.pl...0nc-pedaly.html

 

Lekkie, wytrzymałe, łatwiejsze w serwisowaniu od Shimano.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 22 czerwiec 2022 - 12:02

Moze lepiej ale mam po prostu gdzies w szufladze ultegry albo 105 malo uzywane. Kiedys kupilem z rowerem i zdjalem.

#11 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2022 - 12:46

Jeżeli są w dobrym stanie, to jasne, korzystaj. Z Shimano jest o tyle śmiesznie, że u jednych wytrzymują 20k km bez zająknięcia, u innych pojawia się "świerszcz" w łożyskach po 300 km.

 

Serwis pedałów Shimano zasadniczo trudny nie jest (kulki są dostępne), za to stożki/bieżnie łożyska już nie, ale one zbytnio się nie zużywają.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#12 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 23 czerwiec 2022 - 07:18

Jakich nie miał bym pedałów szosowych looka, czy Keo Easy, czy Max 2 Carbon lekki luz łapały w zasadzie od razu po zakupie i ten luz się nie powiększał do ich śmierci, w tańszych korpusów a w droższych łożysk albo sprężyn.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Mogę potwierdzić na swoim przykładzie. 6 lat temu kupiłem Look Keo 2 Max. Minimalny luz miały od początku i tak zostało do teraz. Po przejechaniu ponad 50 000 km dalej spisują się bez zarzutu.
A na początku miałem ból głowy, jak zacząłem oglądać youtuberów prezentujących koszmarną jakość pedałów Look i fabryczne, tragiczne, nie do zaakceptowania luzy ich pedałów. Miałem już kupować inne, dodałem je do koszyka i tam już zostały, do dzisiaj :-D



#13 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 23 czerwiec 2022 - 08:55

no dobra - troche pocieszające :) i troche nie :) 

dziś może sie uda to je rozbiorę i zobaczymy , miałem keo classic ( czy easy )  i miały mikro luz po 2-3 sezonach, kupiłem keo karbon (używki wiec hgw co one przeszły ale wyglądały świeżo )  - na początku bez luzu czułem jakby sztywniej i przyjemniej sie pedałowało  - teraz po roku jak już maja większy  - to gorzej niż w classicach po 3 latach jazdy,  a powoli przestaje zwracać uwage na 20 gram zysku  ;) jak sie nie uda luzu zmniejszyć to  z ciekawości założę te shimano jak tylko przyjdą bloki  i zobaczymy czy wogle zauwaze roznice.....

dzięki za wskazówki. 

 

bałem sie po prostu że z luzem to zwykle jest tak - że jak już jest to sie szybko powiększa aż do zniszczenia... a w look wynika z tego co mowicie -  że nie do konca. 

pozdr.





Dodaj odpowiedź