Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drogi Do Jazdy Nocnej W Północnej Wielkopolsce I Zachodniopomorskiem


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpień 2022 - 13:34

Witam,

 

chodzi mi po głowie wycieczka z Krakowa do Kołobrzegu/Świnoujścia bez noclegu. Jazda w godzinach nocnych wypadałaby zatem gdzieś w okolicach Piły, Czaplinka, Szczecinka.

 

Nocą wolałbym się trzymać dróg wojewódzkich i krajowych, jeśli krajowych, to najlepiej z szerokim poboczem, aby uniknąć wyprzedzania przez TIRy.

 

Stąd też moja prośba do osób pochodzących z tych okolic. Jeśli moglibyście mi polecić jakieś odcinki, byłbym bardzo wdzięczny.



#2 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 03 sierpień 2022 - 11:22

Jazda w okolicach Piły i Czaplinka to raczej żadne drogi z poboczem. Dużo lepiej jest w Lubuskim i Zachodniopomorskim. Polecam jazdę "starą" DK3, której rolę przejęła S3.Na wielu odcinkach jazda szerokim poboczem z niewielkim ruchem samochodów.

#3 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 03 sierpień 2022 - 21:33

Witam,

chodzi mi po głowie wycieczka z Krakowa do Kołobrzegu/Świnoujścia bez noclegu. Jazda w godzinach nocnych wypadałaby zatem gdzieś w okolicach Piły, Czaplinka, Szczecinka.

Nocą wolałbym się trzymać dróg wojewódzkich i krajowych, jeśli krajowych, to najlepiej z szerokim poboczem, aby uniknąć wyprzedzania przez TIRy.

Stąd też moja prośba do osób pochodzących z tych okolic. Jeśli moglibyście mi polecić jakieś odcinki, byłbym bardzo wdzięczny.

Niestety Piła - Szczecinek to krajowa 11-ka i tam ruch jest bardzo duży a kierowcy niekoniecznie szanują rowerzystę. Od lat morze nie wysycha a Wielkopolanie pędzą w obawie, że nie zdążą zjeść gofra. Da się na około z Piły do Szczecinka ale drogi raczej kiepskie i nocą bym się nie pchał. Szczecinek - Kołobrzeg już da się pojechać na około Barwice 172 i od Połczyna-Zdroju 163 przez Białogard. Droga o mniejszym ruchu, w miarę dobrej nawierzchni ale również bez poboczy.

Jeśli masz zamiar jechać w nocy to ruch jest odczuwalnie mniejszy i nie powinien być dużym problemem.
Jak byś gnał przez Szczecinek to mogę pomóc w razie jakiś problemów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Kresowiak lubi to

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 sierpień 2022 - 09:04

A może mógłbyś zaplanować jazdę którąś z tras wytyczonych przez województwo? https://trasyrowerowe.wzp.pl/

 

Na wielu odcinkach (większości?) są całkowicie wydzielone z ruchu, więc problem rozwiązuje się sam.


  • Kresowiak i heniek58 lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 sierpień 2022 - 17:09

Dzięki Panowie za odpowiedzi, prawdopodobnie przeprojektuję traskę zgodnie z sugestiami Mikroosa.

 

Czy mogę zaufać tej mapce? Tzn. czy odcinki oznaczone jako wydzielone z ruchu rzeczywiście takie są? Jazda bocznymi ścieżkami rowerowymi wymusi dużą uważność, bo zwierzaki lubią się pchać pod koła w nocy.



#6 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 14 sierpień 2022 - 18:14

Z moich doświadczeń mogę potwierdzić, że jazda drogami rowerowymi w nocy, zwłaszcza takimi biegnącymi po śladzie dawnych linii kolejowych wymaga szczególnej uwagi. Bardzo często roślinność jest tuż przy brzegach trasy i jest bardzo mało czasu na reakcję w przypadku zwierzęcia wyskakującego znienacka. W moim przypadku, po kilku takich zdarzeniach redukowałem znacznie prędkość, co wydłużało czas przejazdu. Dlatego w ciągu dnia trasy rowerowe- tak, ale już w nocy zdecydowanie bardziej wolę zwykłe drogi.
  • Kresowiak lubi to

#7 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 sierpień 2022 - 19:26

Słuszna uwaga. Będę musiał się ponownie zastanowić, zapomniałem, że te ścieżki są zazwyczaj wąskie i zarośnięte, ech...



#8 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 sierpień 2022 - 09:30

Wybór padł na najbliższy wikend i drogę krajową numer 91. Ma szerokie asfaltowe pobocze, dużo stacji benzynowych i świateł. Powinienem czuć się bezpiecznie. Kierunek Gdynia, więc duża zmiana planów.



#9 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 24 sierpień 2022 - 17:52

No to powodzenia i bezpiecznej jazdy.
  • Kresowiak lubi to



Dodaj odpowiedź