Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Di2 9070 Przod


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mezocyklon87

Mezocyklon87
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 sierpień 2022 - 18:17

Witam serdecznie. Mam problem z przednia przerzutka. Rower zakupiłem kilka miesięcy temu. Od tej pory ładowałem baterie raz bo przód padł ale było to jakieś 300km temu a wcześniej przejechałem ok 2k na jednym ladowaniu. Dzisiaj podczas jazdy wystąpił problem z przednia przerzutka. Jest naładowane wszystko, jak przytrzymuje ja to zapala się na zielono i gdy chce zrzucić to ona zrzuca ale zaraz wraca z powrotem na duży blat i słychać przy tym taki dźwięk jak przy sprawdzaniu baterii gdy się trzyma listek. Będę wdzięczny za jakieś rady. Rower look 695 aerolight bateria schowana w sztycy. tylna przerzutka działa bez zarzutu.

#2 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 08 sierpień 2022 - 10:05

Ale jak to przód padł ? Czy ja o czymś nie wiem, i Di2 ma dwie osobne baterie? Przecież tam jest jedna bateria podłączona do dwóch przerzutek. To nie jest tak, jak w SRAMIe.

 

W pierwszej kolejności sprawdź ustawienie przerzutki. To elektronika i czasami nie pozwala na dokonywanie operacji jeśli zagraża to jej samej. Podejrzewam złą regulację przedniej przerzutki.

 

Nagraj jakiś filmik, czy coś, bo tak z opisu to ciężko wnioskować.



#3 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 08 sierpień 2022 - 14:08

DI2 ma chyba tak, że przy niskim poziomie baterii wyłącza najpierw przednią przerzutkę.

 

Ja Di2 nigdy nie miałem ale spróbowałbym standardowe próby rozwiązania problemów z elektroniką 1) Reset systemu (czyli w di2 chyba odłączenie baterii?) 2) podłączenie wszystkiego pod kompa i sprawdzenie błędów/aktualizacji 



#4 Shmitt

Shmitt
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 08 sierpień 2022 - 21:29


 

DI2 ma chyba tak, że przy niskim poziomie baterii wyłącza najpierw przednią przerzutkę.

 

Ja Di2 nigdy nie miałem ale spróbowałbym standardowe próby rozwiązania problemów z elektroniką 1) Reset systemu (czyli w di2 chyba odłączenie baterii?) 2) podłączenie wszystkiego pod kompa i sprawdzenie błędów/aktualizacji 

Podoba mi się podłączenie roweru do komputera celem sprawdzenia błędów.. Roweru, który z założenia jest napędzany siłą mięśni i analogowy (przynajmniej mój).
-Co robisz??

-Podłączam rower do komputera

Abstrahując od problemu kolegi śmieszy mnie takie zestawienie:)



#5 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 09 sierpień 2022 - 15:04

To musiał byś widzieć minę moich rodziców jak ładowałem pedały Favero dual :D 


  • artho lubi to



Dodaj odpowiedź