Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ładowarka Usb Md-14 Pod Dynamo (Produkcji Pl)

USB MD-14 ładowarka dynamo ładowarka USB pod dynamo

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Brzęczyszczykiewicz

Brzęczyszczykiewicz
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądTczew

Napisano 15 sierpień 2022 - 13:03

Zaczynam testować MD-14. Ma bardzo dobre opinie u ludzi. Ktoś z forowiczów posiada już i jest na mocy podzielić się uwagami?
Seryjnie w swoim Gudereit 28" posiadam jakieś oryginalne dynamo Shimano. Nie znam wydajności, nigdy nie było używane. Kupiłem jednak zapasowe i dorzuciłem na to samo koło. Chciałbym aby oświetlenie LED (przód i tył) było niezależne a ładowanie powerbanku odbywało się z osobnego dynamo.
Padło na ładowarkę MD14 (z allegro). Właśnie przyszła, jest dość solidnie wykonana.
Ciekaw jestem, jak to będzie działało na odcinkach po 200-250km dziennie.
Dynamo jest na mocy wytrzymać tak długą pracę?
Słyszałem, że dynamo w pieście to inna bajka no ale... na razie takiego nie mam.
Do nawigacji GPS używam starego iPhone SE z roku 2016. Moim zdaniem to najlepszy telefon na świecie. Obecnie mam zamontowaną nową baterię (oryginalną) i telefon wytrzymuje mi około 6 pełnych dni (na noc offline) a na dzień tylko GSM i nawigacja GPS.

Wymyśliłem sobie aby wziąć w trasę dwa scalone powerbanki, zatem mam 2 x Xiaomi (10000mAh + 20000mAh) i zabieram je wpełni naładowane z zaznaczeniem, że całość będzie doładowywana w czasie jazd właśnie z dynamo. Wydajność MD14 przy 25-30km/h pozwala naładować iPhone od 10% do 100% w zaledwie 3 godziny pedałowania, to przechwałki kolegi który MD14 kupił i używa, kupiłem zatem i ja. Ponoć spokojnie 5V i 450-500mAh z tego wydusić idzie prze jeździe z prędkością już około 15km/h.
Właśnie to montuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcę wykorzystywać każdy dłuższy zjazd z gór i górek na doładowywanie powerbanków, tak aby zawsze były pełne.



#2 Brzęczyszczykiewicz

Brzęczyszczykiewicz
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądTczew

Napisano 19 sierpień 2022 - 19:54

Kupiłem, zamontowałem, działa, naprawdę genialne urządzenie. Polecam każdemu. Wystarczy 8-9km/h i spokojnie smartfon czy nawigację ze zwykłego dynamo ładujemy. Dzisiaj zrobiłem test już na swoim sprzęcie, rozładowany do zera iPhone SE został naładowany do pełna w czasie przelotu z Tczewa do Gdańska Oliwy czyli jakieś 43km w jedną mańkę. Ładowanie trwało około 2h 45min a "spacerkiem" jechałem.


  • bodziowaty lubi to



Dodaj odpowiedź