Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Tcr 2021 - Podkładki Pod Mostek


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Holden Caulfield

Holden Caulfield
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 31 sierpień 2022 - 08:19

Witam   :)

 

W Giancie TCR 2021 pod mostkiem są podkładki jak na załączonym obrazku.

 

https://imgur.com/a/HShZtN0

 

Nakładka na stery oraz podkładki mają charakterystyczne wygięcie.

Kształt mostka też jest dopasowany do tego "haczyka".

 

Rozumiem, że wymiana mostka/kokpitu w tym przypadku jest ograniczona, tudzież utrudniona?

 

Pierwszy lepszy mostek czy zintegrowana kierownica nie będą do tego pasować?

 

Od kilku dni czekam na odpowiedź z najbliższego Giant Store, ale musiało im wpaść do spamu   ;) , więc może ktoś z szanownych coś więcej wie?



#2 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 sierpień 2022 - 08:43

Tak, wybór zamiennych elementów jest utrudniony, jeżeli chcesz, żeby to jakoś wyglądało. Podobno mostki Canyona dobrze pasują, ale nie badałem głębiej tego tematu. Informacje znajdziesz na forum weightweenies, tam ludzie pokazywali swoje modyfikacje w zakresie mostka / kokpitu. Kilka osób nawet schowało kable ;) 



#3 Holden Caulfield

Holden Caulfield
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 31 sierpień 2022 - 10:39

Dzięki za podpowiedz.

 

Teraz zauważyłem, że w wyższych modelach TCR PRO i TCR SL, te podkładki mają inny, bardziej płaski kształt (choć nadal z lekkim haczykiem). Pasują do mostków Giant Contact SL (również carbonowe i aero).

 

Do moich podkładek kształtem pasuje tylko mostek Giant Contact (najtańszy alu).

 

Czyli trzeba by zdobyć podkładki z droższych TCRów (u chińczyka coś jest), ale też tą nakładkę na stery (z tym może być problem).

 

Oczywiście, cały czas i tak pozostajemy w kręgu akcesoriów Gianta.

 

EDIT - na angielskiej stronie Gianta znalazłem oba grzybki na stery - droższe modele mają rurę OverDrive2, wiec podmiana chyba nie wchodzi w grę  :(



#4 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 sierpień 2022 - 11:58

tak, w moim Pro te podkładki są zdecydowanie bardziej płaskie. Jak chcesz, to mogę Ci wysłać kilka swoich, bo ja mocno obniżałem mostek. 



#5 Holden Caulfield

Holden Caulfield
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 31 sierpień 2022 - 12:21

Dzięki za chęci, ale już ustaliłem, ze te płaskie są dla OverDrive2, a u mnie jest sterówka OverDrive1.

 

Więc podmienić tego się tak łatwo nie da. Średnica nie będzie pasować.

 





Dodaj odpowiedź