Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grupa osprzętu campagnolo xenon


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 kwiecień 2008 - 08:58

obie tansze grupy sa kiepskie, ale mam o wiele lepsze odczucia z nowej tiagry niz xenona. pozdr

#22 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 23 kwiecień 2008 - 16:26

Czy ktoś jezdzi na klamkomanetkach Campagnolo Mirage???
Jak są odczucia?

#23 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 23 kwiecień 2008 - 16:46

Kubano, ja wiem, że ty szukasz za wszelką cenę opinii o sprzęcie, ale akurat klamkomanetki to jest sprawa bardzo indywidualna - jeśli ktoś jeździ na Miragu to Ci powie że mu pasuje, bo gdyby tak nie było to by go nie użytkował. Budowa klamek Shimano i Campy jest zupełnie inna, nawet z zewnątrz. Klamki Shimano są dużo większe i umożliwiają chwyt za klamki z góry, zaś Campy są nastawione raczej na trzymanie ich w dolnym chwycie. Najlepiej poproś kogoś żeby Ci się dał przejechać i na tym i na tym - tam w Czechowicach chyba ktoś na Campie jeździł z tego co pamiętam, bo ze znalezieniem klamot shimano problemów mieć nie powinieneś.

#24 Gosc_Sruba_*

Gosc_Sruba_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2008 - 19:52

Mam pytanie czy taka "mieszanka" Campagnolo będzie lepsza od shimano Tiagra?(pomijając hamulce accenta bo wkońcu po co dawać 150zł za hamucle campy, które hamują tylko troszkę lepiej)

Konfiguracja:
Klamkomanetki MIRAGE QS ESCAPE 10s Ergopower , 314.00 PLN |
Korbowód XENON 2s PROMOCJA 170.00 PLN
Przerzutka tył Xenon 110
Łańcuch Chorus 114
Przerzutka przód Xenon 77
hamulce Accent 66zł
Kaseta Mirage 10s 130zł
Suport 68zl

1050zł ceny z www.wertykal.com

Shimano Tiagra Cała grupa 890zł http://www.sklep.bik...roducts_id=1055

Prosze o opinie na ten temat i czy warto dokładać 150zł ;-)


Pewnie ze lepiej dołożyć i kupić Campagnolo, komponęty są bardziej wytrzymałe, trwale i nadają się do regeneracji. Walka miedzy Campagnolo a Shimano będzie trwała do końca świata i każda ze stron ma swoich zwolenników jak i przeciwników ! Łańcuch Chorusa można zamienić na Veloce. Ja polecam Campe ale wybór i tak należy do Ciebie.
pozdrawiam :lol:

#25 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 23 kwiecień 2008 - 19:53

...Campy są nastawione raczej na trzymanie ich w dolnym chwycie...


masz racje, ze shimano i campa to zupelnie dwa swiaty. ja wole swiat campy :-)
nie moge sie z toba zgodzic odnosnie zdania, ktore zacytowalem powyzej. uzywam campe i nie mam najmniejszego problemu z superkomfortowym prowadzeniem roweru i zmiana biegow w gornym chwycie. dodam jeszcze, ze wbrew kilku opiniom, ktore ostatnio slyszalem, zmiana biegu na nizszy przy uzyciu kciuka (w dolnym chwycie) nie stanowi zadnego problemu.

#26 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 23 kwiecień 2008 - 21:55

mam jeszce jedno pytanko czy takim kluczem odkrece bądz zakręce kasete campy? http://www.pro-bike....&s=pokaz&id=407 I jaki klucz do suportu campy prosze o coś nie drogiego(zł). :mrgreen:

#27 Gosc_Karaszon15_*

Gosc_Karaszon15_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2008 - 22:28

moze to troche dziwnie zabrzmi ale moj znajomy sam sobie zrobil klucz do wkladu suportowego Campy :D U mnie w miescie nikt w serwisie nie mial tego klucza wiec on poszedl to znajomego i do kawalka rury wspawal 4 czy tez 5 prętów...po przewierceniu rury klucz byl gotowy :D Sam pożyczałem i wiem ze dobrze spelnia swoje zadanie :D pomimo teog ze waży tone :PP

#28 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 23 kwiecień 2008 - 23:04

klucz pasujacy do kasety campagnolo bedzie takze pasowal do suportu. kapitalna jakosc reprezentuje bbt5 produkowany przez park tool, ale na allegro napewno znajdziesz cos tanszego.

#29 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 24 kwiecień 2008 - 13:12

dzięki za odpowiedz sn. akurat w sklepie niedaleko mają ten klucz kupie go na pewno

#30 zimniasty

zimniasty
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądkrk

Napisano 28 kwiecień 2008 - 10:20

[osobiscie nawet bym sie nie zastanawial i pozbieral cos z allegro - np.

1.korby sh600 (z serii 6400) ~60pln
wkład (jakis prosty ~270g) ~40pln
[lub czesto spotykane zestawy Ultegry 6500/105 5500 ht/octa]
BO: - duzo latwiej dostac niedrogie (moze lekko uzywane) blaty 130mm

2.hample
najlepiej upolowac np. dualpivoty sh600, albo ew. tektro R350
-proponowane przez Ciebie accenty maja dluzsze ramiona (wersja na gorsze warunki/ramy z wiekszym przeswitem pod kolo)

3.lapy jak wolisz - byle nie plastikowe xennon/mirage - hample chodza zbyt gumowo, a lopatki do zmiany biegow robia czasem wrazenie, jakby mialy sie zaraz zlamac (osobiste odczucia po mirage~04 i xennonie~05 )
*nowe tiagry to calkiem ciekawy pomysl, chyba ze dostaniesz taniej aluminiowe campy [mozwa o nowych lapkach, z uzywanych polecam szukac ultegry 6501)

4.kasety+lancuchy - zdecydowanie tansze jest rozwiazanie shimano 9s:
polecam kasety srama (BO masz np. 12-26 ) oraz lancuch KMC Z9900 (~50pln/szt)
kaseta ciagnie spokojnie z 6 lancuchow

5.zmieniarka tyl - do lap sh - spokojnie wystarcza 105ka 5501, campy sa niemilosiernie drogie. (105ka uzywka ~70pln)

podsumowujac:
korby +support ~100
hample ~60
kaseta+lanuch ~130
fd + rd ~ 140
lapy do upolowania - ja mialem 105ki za 180pln, choc poszly na przelaje;)

#31 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 22 maj 2008 - 10:26

A jeśli zrobic by porównanie ale absolutnie NIE POD WZGLęDEM CENY to jaki osprzęt campy będzie odpowiedznikiem shimano?

np. Campa Xenon------->Shimano Tiagra

Napiszcie tak dla nowych na tym forum (takich jak ja 8-) )

#32 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maj 2008 - 11:29

jedyna przewaga xenona nad tiagrą to 10s przy 9s tiagry, we wszelkich pozostałych aspektach xenon przegrywa...

#33 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maj 2008 - 12:22

xenon to chyba jakos jak sora bedzie, nie?

#34 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2008 - 12:37

Kr1zje nie przesadzał bym z tym stwierdzeniem...
yasiu grzeszysz porównując xenona do sory :evil:

#35 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 22 maj 2008 - 13:43

uzywalem i xenona i tiagre/ teraz wrocilem do nowej tiagry ze wskaznikami/. wg mnie tiagra lepsza we wszystkich parametrach. pozdr

#36 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maj 2008 - 14:01

@ndy, taka jest prawda, oprócz 10s xenon nie ma nic ciekawego do zaproponowania, plastikowe klamki i korba na kwadrat nie pozostawiają na xenonie suchej nitki :lol:

#37 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2008 - 14:17

ale założę się, że moja kaseta i mój łańcuch więcej przetrzymają, a przecież obie grupy są dla początkujących, to jest myślę priorytet dla amatorów, trwałość.Amatorowi nie potrzebna zintegrowana korba, bo i tak nie ma tyle siły aby giąć taką zwykłą na kwadrat :P

#38 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maj 2008 - 14:32

nie trzeba być mocarzem aby korba na kwadrat gięła się pod nogą, chyba że ja jestem jakiś inny :lol:

#39 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 22 maj 2008 - 17:43

@ndy: i ile zaoszczędzisz na tej swojej wolno zużywającej się kasecie? Bo łańcuch i tak zapodasz do Sory Rekorda/Duracza, więc zużycie będzie bardzo niskie. Kaseta Sory powinna Ci wytrzymać spokojnie 10 000 km, a nowa kosztuje malutko

kr1zje: ja mam kwadrat i ciężką nogę i nic mi się nie gnie.

#40 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 22 maj 2008 - 18:28

kaseta sory u mnie trzyma sie juz 11tys i mysle ze 2 tyle to bez problemu,to samo korba manetki i hamulce,wszystko dziala nic sie nie gnie jak cisne podjazd:)



Dodaj odpowiedź