Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzona Rama - Co Robić?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 weazel

weazel
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2022 - 09:44

Gruntowna inspekcja ramy przyniosła złe obserwacje- karbon w okolicy suportu (przykryty przez dolną część korby przez co niewidoczny) jest poszarpany, chyba od łańcucha. Czy ktoś miał do czynienia z podobnym zjawiskiem i czy to kwalifikuje się do gruntownej naprawy?

Zdjęcie załączam.

Załączone pliki


  • weazel lubi to

#2 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1980 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 wrzesień 2022 - 09:54

Nie mógłbyś zdjąć korby i zrobić zdjęcia, które pozwoli ocenić jak duże jest to uszkodzenie? 

 

Wygląda na silną kolizję łańcucha z karbonem. Pewnie spadł łańcuch i zakręciłeś korbą wżynając ogniwa w ramę. Jeden rabin powie, żeby jeździć, inny rabin powie, żeby nie jeździć. Ja bym na pewno jeździł i obserwował czy robi się z tego coś niedobrego. Można próbować naprawy polegającej na oczyszczeniu i zabezpieczeniu tego miejsca, może jakąś żywicą epoksydową - gdybam, bo nie wiem jaki środek byłby do tego najlepszy. 

 



#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8609 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 wrzesień 2022 - 10:01

Żywica wiele tu nie da, bo nałożona na wierzch w żaden sposób nie wzmocni włókien. Z kolei odsłonięcie włókien samo w sobie nie są zagrożeniem.

 

Tak jak napisał @bonobo - poszarpane jest i to zdrowo, ale dobrej jakości ramy uwzględniają takie ryzyko i nie powinno tu być problemu. Możesz dla spokoju oddać ramę do naprawy, ale możesz też jeździć i obserwować - na 99% nic się nie stanie, ale możesz chcieć mieć pewność.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1027 postów

Napisano 16 wrzesień 2022 - 14:43

Ciężko ocenić po tych Twoich zdjęciach...Na pocieszenie powiem Ci tylko, że miałem podobny przypadek, łańcuch spadł mi na podjezdzie i zaciągnąłem...efekt, porysowana rama od spodu. Jeżdżę tak już trzeci rok, nic się nie dzieje, ale na początku zawiozłem rower do szpeca na oględziny, bo też mi to spokoju nie dawało ;) Zerknął stwierdził, kosmetyka, jezdzić, nie przejmować sie, no to jeżdżę. Dla spokoju ducha podjedz sobie chociaż do jakiegoś dobrego rowerowego i zobacz co Ci powiedzą ;)



#5 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 16 wrzesień 2022 - 15:01

W rowerowym to ci powiedzą, że trzeba kupić nową ramę^^

 

Masz w opisie skąd: Warszawa

W Warszawie (fakt, obrzeża) jest Cyklon Serwis - zleceń mają chyba dużo więc nie powinni naganiać a w razie czego chociaż dowiesz się ile to będzie kosztowało jak pomacają na miejscu.


  • Born Ready lubi to

#6 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1027 postów

Napisano 16 wrzesień 2022 - 15:15

W rowerowym to ci powiedzą, że trzeba kupić nową ramę^^

Napisałem dobrego, w sensie rzetelnego, zaufanego ;)



#7 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 16 wrzesień 2022 - 19:56

W rowerowym to ci powiedzą, że trzeba kupić nową ramę^^

Masz w opisie skąd: Warszawa
W Warszawie (fakt, obrzeża) jest Cyklon Serwis - zleceń mają chyba dużo więc nie powinni naganiać a w razie czego chociaż dowiesz się ile to będzie kosztowało jak pomacają na miejscu.

Polecam ten serwis. Fachowe podejście, bardzo w porządku szef z normalnym podejściem do ludzi.



Dodaj odpowiedź