Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cube Agree C62 - Strzelanie


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 30 październik 2022 - 13:20

Czy to może być presfit, czy raczej szukać przy sztycy? W sumie to sprawdziłem na różnych wysokościach siodełko  i wymieniłem obejmę na inną. Wszystko przykręcane kluczem dynamometrycznym. Co dziwne - jak strzela i stanę w korbach to przestaje. Kupiłem jeszcze inną sztycę 400 mm (oryginalnie jest 350) - z racji tego, że jest na maksa wysunięta i wydawało mi się że jak jest niżej to mniej strzela (jestem na granicy rozmiarów). W presfitach i framesetach karbonowych jestem zielony. Korba zwykła 105 - czy jest szansa że jak ją rozbiorę i wyczyszczę w środku - to przestanie strzelać? Czy zostaje tylko wymiana na tokena i ninje ? Dla mnie to strzelanie trochę jak łożyska, a nie karbon... (chociaż mikrofon, może źle zbierać... :/)

 

https://www.youtube....rts/JsVf039Wirc

 

Dziękuje z góry za pomoc :)))) Jak się nie uda samemu, pójdzie do serwisu



#2 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 30 październik 2022 - 16:44

Na pewno dobrze wyczyściłeś  sztycę i zacisk ?Miałem tak w synapsie gdzie sztyca była smarowana pastą.I raz zdarzyło mi się w defy.Dokładne czyszczenie pomogło.



#3 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 30 październik 2022 - 16:59

Na pewno dobrze wyczyściłeś  sztycę i zacisk ?Miałem tak w synapsie gdzie sztyca była smarowana pastą.I raz zdarzyło mi się w defy.Dokładne czyszczenie pomogło.

Dzięki ! Dobry trop. Wymieniłem teraz sztycę na inną i jest błoga cisza   :)

Dodatkowo skręciłem sztywne osie minimalną siłą 10 nm (ktoś tak sugerował przy strzelającym suporcie w Willerze) 





Dodaj odpowiedź