Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielowypust - Korba Shimano


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 27 maj 2023 - 06:46

Cześć ! Czy jest możliwe wyrobienie się wielowypustu na samej lewej korbie? Tak że strzela dość mocno pod obciążeniem ? Tak jakby kulki łożysk, bardzo dziwny dźwięk. Mam FC-5800, wrzuciłem fc-6800 i cisza, to samo z fc-5600... Chyba, że jest wyrobiony gwint od pedałów, a tam mam delikatny luz. Co można sprawdzić w tym ramieniu. Jak na razie dokładnie ją odtłuściłem, ale zaczęło strzelać jeszcze bardziej - może teraz w 2 stronę i zapaćkać łt-43  :)



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 maj 2023 - 07:25

Zmień pedały i sprawdź z obiema korbami.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2023 - 17:01

To samo - to nie pedały ... Przesmarowałem gwint pedałów i oś z wielowypustem smarem litowym i jakby tak przestało. Dziwna sprawa :) 



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 maj 2023 - 17:10

Jeżeli coś tu jest dziwne, to że wcześniej nie nakładałeś smaru ;)


  • ogreczek lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2023 - 17:16

Jeżeli coś tu jest dziwne, to że wcześniej nie nakładałeś smaru ;)

 

ano w sumie jak odtłuściłem korbę to było jeszcze gorzej 😂



#6 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 29 maj 2023 - 20:22

Łeeee. Dalej coś strzela. Zmieniłem już pedałki na inne, lewą stronę korby (na 2 różne) i dalej to samo. Jak naciskam prawą stronę powyżej 400 Watów strzeli  :( Mam presfita, rower używany - przejechane od kupna (używki) 5,5K Km Ile takie presfity wytrzymują ? Eh eh, straszenie irytujące takie dźwięki ... 



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 maj 2023 - 20:29

Trzeba było mówić, że PF! Temat stary jak świat.

 

Jak nie korba i nie pedały, to pewnie mufa w ramie. Spróbuj zmienić suport na Tokena - bardzo możliwe, że pomoże.


  • ogreczek lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 29 maj 2023 - 20:35

Trzeba było mówić, że PF! Temat stary jak świat.

 

Jak nie korba i nie pedały, to pewnie mufa w ramie. Spróbuj zmienić suport na Tokena - bardzo możliwe, że pomoże.

 

Ja to nowy zupełnie i zielony, całe życie zewnętrzne łożyska miałem. Faktycznie ten PF - to takie straszne gówno ? Nie wiem ile poprzedni właściciel jeździł. Zewnętrzne łożyska wymieniałem raz po 10k (ale wcześniej też ktoś jeździł). Zaraz pooglądam tokeny i coś dobiorę. 



#9 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 30 maj 2023 - 08:23

Mój press fit w Giancie wytrzymał 52 000km, po tym dystansie zatarło się łożysko :)


  • ogreczek lubi to

#10 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 30 maj 2023 - 08:26

Mój press fit w Giancie wytrzymał 52 000km, po tym dystansie zatarło się łożysko :)

 

Nie może być !:) A czy strzelało i czy to było shimano ? Chyba jeszcze posmaruje sztywne ośki - mignął mi tu gdzieś temat nieszczęsnego Wiliera i jego problemów z mufą suportową.  



#11 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 30 maj 2023 - 08:30

Tak, Shimano. Nic mi przez ten okres nie strzelało, wszysko działało bez problemu. Nie mniej jednak (nie wiem, czy to proawda) gdzieś czytałem, że Giant jako jeden z mała producentów umiał ten press fit zrobić tak, że był cichy. Ale jak zaznaczam - ani nie wiem, czy to prawda ani jak to zrobili. Od wymiany jeszcze na Giancie prawie nie jeździłem, także nie wiem, jak się to będzie zachowywało teraz. 


  • ogreczek lubi to

#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 maj 2023 - 09:06

Giant jako jeden z mała producentów umiał ten press fit zrobić tak, że był cichy

Mam podobne obserwacje. Oczywiście bubel zdarza się każdemu, ale statystycznie Giant robi świetną robotę.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 30 maj 2023 - 09:11

Mój Press fit w Canyonie ma już 70 tys i chodzi jak nowy. Ale moje Średnie waty są na poziomie 150
  • ogreczek lubi to

50.png


#14 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 30 maj 2023 - 09:15

Mój Press fit w Canyonie ma już 70 tys i chodzi jak nowy. Ale moje Średnie waty są na poziomie 150

 

Mi coś strzela przy 400 wzwyż, ale może to rama :( nie mam pojęcia. Dzisiaj pewnie wyjmę oś korby i sztywne osie i potraktuje smarem. 



#15 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 11 czerwiec 2023 - 21:12

No i zaczęło strzelać - jeszcze bardziej, Pytanie czy jeszcze coś sprawdzać, czy przyjąć że to PF i wymienić na Tokena, albo SHITmano. Tu filmik jak "se" to strzela 

https://youtube.com/...4?feature=share





Dodaj odpowiedź