Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana Kół / Porada


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 15 listopad 2023 - 14:30

Witam!

 

 

 

Tak jak w temacie, potrzebuję rady, na swojej maszynie mam aktualnie założone kółka z którymi wyszła z fabryki : Ursus Orion Disc RD40.

 

Niestety są mega ciężkie (zestaw prawie 2kg  :blink: ), przejeździłem na nich sezon i niby są ok jednak wraz z formą rośnie też apetyt na lepszy sprzęt, stąd też moje pytanie, czy w kwocie do 2tys będę w stanie znaleźć coś lepszego/lżejszego pod sztywną ość 12x100  /  12x142   i  hamulce tarczowe, centerlock?

 

 

Co do okolicy w której jeżdżę to mam sporo krótkich podjazdów i na przyszły sezon planuję wycieczkę w góry.

 

 

Z góry dziękuję za każdą radę/propozycję ^^



#2 buble_corp

buble_corp
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 15 listopad 2023 - 18:32

Nie wiem czy kupisz cokolwiek sensownego poza CSC lub Elitewheels z aliexpress. Trzeba by szukać czegoś z dostawą z Europy.


  • piotrkol i Pyra lubią to

#3 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 16 listopad 2023 - 07:20

Skoro tak stawiasz sprawę to czy jesteś w stanie +/- określić do jakiego poziomu musiałbym podnieść budżet dostać coś sensownego od jakiejś pewnej firmy?



#4 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2241 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopad 2023 - 07:25

Akurat jest BF, zajrzyj na Vinci, Falcon lub DandyHorse szukając promocji. Nie śledzę ofert ale podejrzewam że trzeba położyć co najmniej 3500zł.
  • Pyra lubi to

#5 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1027 postów

Napisano 16 listopad 2023 - 08:39

 położyć co najmniej 3500zł.

Może nawet mniej...W zeszłym roku kupiłem Vinci za 3200pln na BF, które spełniają oczekiwania autora tematu ;)


  • Pyra lubi to

#6 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 16 listopad 2023 - 10:51

Dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi! :)



#7 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 819 postów
  • SkądSobótka

Napisano 23 listopad 2023 - 10:49

Spokojnie w okolicach 1500zł kupisz Elitewheels  lub CSC, ja te pierwsze kupiłem za 1500zł z przesyłką z Hiszpanii, na razie tylko 4000km, ale jestem mega zadowolony, według mnie szkoda kasy na dopłacanie do naszych producentów :) 

Popatrz na wątek koła karbonowe z Chin 

 


Witam!

 

 

 

Tak jak w temacie, potrzebuję rady, na swojej maszynie mam aktualnie założone kółka z którymi wyszła z fabryki : Ursus Orion Disc RD40.

 

Niestety są mega ciężkie (zestaw prawie 2kg  :blink: ), przejeździłem na nich sezon i niby są ok jednak wraz z formą rośnie też apetyt na lepszy sprzęt, stąd też moje pytanie, czy w kwocie do 2tys będę w stanie znaleźć coś lepszego/lżejszego pod sztywną ość 12x100  /  12x142   i  hamulce tarczowe, centerlock?

 

 

Co do okolicy w której jeżdżę to mam sporo krótkich podjazdów i na przyszły sezon planuję wycieczkę w góry.

 

 

Z góry dziękuję za każdą radę/propozycję ^^

Spokojnie w okolicach 1500zł kupisz Elitewheels  lub CSC, ja te pierwsze kupiłem za 1500zł z przesyłką z Hiszpanii, na razie tylko 4000km, ale jestem mega zadowolony, według mnie szkoda kasy na dopłacanie do naszych producentów :) 

Popatrz na wątek koła karbonowe z Chin 

Tu masz zdjęcia moich kół 

https://szosa.org/to...rek-emonda-sl5/


  • piotrkol i Pyra lubią to

#8 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 258 postów

Napisano 24 listopad 2023 - 13:43

NA 11.11 - były koła CSC za 1330 PLN centerlock, TLR - stożki 45 wewnętrzna szerokość 21 mm i już lepsiejszy kształt obręczy U a nie V. Wysyłka z FR. Na BF podejrzewam, że ceny będą podobne 


  • Pyra lubi to



Dodaj odpowiedź