Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenie / Oc Roweru


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 13 marzec 2024 - 14:13

Hej!

 

 

 

 

Na co dzień posiadam ubezpieczenie prywatne, które chroni mnie w większym lub mniejszym stopniu finansowo w razie jakiegoś wypadku.

 

 

 

W tym roku jednak planuje kilka swoich pierwszych startów w amatorskich zawodach kolarskich, w związku z tym coraz częściej zerkam w stronę zabezpieczenia się jeśli "tfuu tfuuu" spowodowałbym jakąś kraksę w peletonie lub na ustawce rowerowej.  

 

 

Czy ktoś z Was opłaca / wykupuje OC lub inne ubezpieczenie na rower, który w przypadku takiej sytuacji pokryje koszty uszkodzonego sprzętu / nie daj boże leczenia poszkodowanych kolarzy?

 

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, prosiłbym o podpowiedzi.

 

Ściganie to jedno. ale trzeba to jednak robić odpowiedzialnie. ^^

 



#2 buble_corp

buble_corp
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 14 marzec 2024 - 10:49

Ja też się zastanawiam nad tym. Znalazłem dedykowaną rowerzystom ofertę PZU - pewnienarower.pl
Czy ktoś korzysta z tego bądź innego ubezpieczenia?



#3 buble_corp

buble_corp
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 14 marzec 2024 - 10:54

Ja też się zastanawiam nad tym. Znalazłem dedykowaną rowerzystom ofertę PZU - pewnienarower.pl
Czy ktoś korzysta z tego bądź innego ubezpieczenia?



#4 shiler

shiler
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 14 marzec 2024 - 11:34

Można kupić OC w życiu prywatnym (najczęściej dodatkowo np. do ubezpieczenia mieszkania/domu) i w razie czego powinno pokryć koszty uszkodzonego sprzętu jeśli było by to z twojej winy. Nie wiem czy obejmuje taki coś start w amatorskich zawodach ale powinno.



#5 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 14 marzec 2024 - 11:44

Kiedyś Prozor wrzucał. I chyba nie ma cały czas nic lepszego.

https://www.uniqa.pl...zkania-lub-domu

Ubezpieczasz tylko mury i do tego:

"Ubezpieczenie OC Premium
Rozszerzony zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym obejmuje szkody, które wyrządzisz innym osobom podczas wyczynowego uprawiania sportów, czyli w ramach sekcji, klubów lub organizacji sportowych lub szkody powstałe w związku z  jazdą konną lub sportami motorowodnymi, albo jazdą na nartach. Zapłacimy także za szkody, które spowodujesz w wynajętym sprzęcie sportowym."


#6 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 marzec 2024 - 11:47

Większość ubezpieczeń startu w zawodach absolutnie NIE obejmuje. Ale trzeba czytać OWU i definicje tam zawarte. Druga sprawa-  nie polecajcie swoich ubezpieczeń sprzed 2 lat, bo ubezpieczyciele zmieniają OWU co chwilę. Czyli coś co było dobre dwa lata temu dzisiaj może być bez sensu. Większość ubezpieczycieli wywala pokrywanie szkód w zawodach, bo jest to zbyt duże ryzyko. Inna sprawa, że dowodzenie kto na zawodach spowodował kraksę jest niezwykle trudne, plus wchodzi czynnik ryzyka sportowego. Nie mam teraz czasu się o tym rozpisywać. 

 

OC warto mieć na wypadek codziennych wypadków - prosty przypadek - wymusisz pierwszeństwo czy wywalisz się, kierowca przez to gwałtownie odbije i uderzy samochodem w drzewo. Albo potrącisz kogoś na ścieżce rowowej. Na takie sytuacje trzeba mieć OC, skoro jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Rowerzysta może tak samo spowodować kolizję jak i kierowca samochodu.



#7 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 marzec 2024 - 11:55

 

Kiedyś Prozor wrzucał. I chyba nie ma cały czas nic lepszego.

https://www.uniqa.pl...zkania-lub-domu

Ubezpieczasz tylko mury i do tego:

"Ubezpieczenie OC Premium
Rozszerzony zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym obejmuje szkody, które wyrządzisz innym osobom podczas wyczynowego uprawiania sportów, czyli w ramach sekcji, klubów lub organizacji sportowych lub szkody powstałe w związku z  jazdą konną lub sportami motorowodnymi, albo jazdą na nartach. Zapłacimy także za szkody, które spowodujesz w wynajętym sprzęcie sportowym."

 

 

Zerknąłem na OWU - nadal jest to aktualne, fajne ubezpieczenie. Wyłączone jest kolarstwo górskie. 



#8 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 14 marzec 2024 - 23:11

Z kolei na rower górski najlepsze kiedyś było:

https://www.alpenver...zeniu/index.php

Nie czytałem ostatnio OWU więc coś mogło się zmienić.

 

Edit:

Cały czas aktualne. Tzn. nie jakieś zawody ale na zadupiu w Alpach śmigłowiec jak najbardziej się należy:

"Pod pojęciem działalności związkowej rozumie się: – udział we wszelkich imprezach organizowanych przez sekcje Alpenverein, – uprawianie (rownież prywatnie, poza imprezami organizowanymi z ramienia sekcji) następujących dyscyplin sportowych: wędrówki piesze, wyprawy górskie, wspinaczka, via ferrata, narciarstwo zjazdowe, narciarstwo skiturowe, narciarstwo biegowe, jazda na  snowboardzie, górskie spływy kajakowe, kanioning oraz wyprawy na rowerach górskich/trekkingowych. Termin „wyprawy na  rowerach gorskich/trekkingowych” oznacza wyprawy odbywające się po  drogach dla rowerow, drogach leśnych, ścieżkach leśnych, ścieżkach gorskich i innych nieutwardzonych drogach, a także w terenie przeznaczonym do aktywności fizycznej lub treningowej. Oznacza to brak ochrony ubezpieczeniowej w przypadku jazdy poza wymienionymi drogami leśnymi i ścieżkami, np. w publicznych ciągach komunikacyjnych w rozumieniu kodeksu drogowego, po chodnikach, po drogach i ścieżkach dojazdowych itp."



#9 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 15 marzec 2024 - 08:24

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, ostatecznie zdecydowałem się na OC+NWW w PZU.

 

 

Wychodzi na moje korzystnie finansowo + od razu na stronie zaznaczamy że chcemy brać udział w zawodach itp.

 

Mam nadzieję, że nie będę musiał wystawiać po sezonie recenzji nt. egzekwowania zobowiązań i pozostanie to tylko zabezpieczeniem dla głowy :)

 

 

 



#10 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 16 marzec 2024 - 06:21

Ogólnie, w zawodach sportowych nie ma winnego. Nikt nie patrzy na innych użytkowników bo liczy się zwycięstwo. Ewentualnie można bana dostać za niesportowe zachowanie.  Bokserzy nie są skazywanie za pobicie po walce na 8 lat. Tak samo za wypadek na torze F1 prawka nie stracisz. Jeśli kogoś się da pociągnąć to organizatora za słabe zabezpieczenie trasy. lub puszczenie zawodów  skrajnie złych warunkach. Jak ktoś w ciebie wjedzie to trudno... gość jedzie zawody po 2 godzinach walenia interwałów/podjazdów może mieć ciemno w oczach, może nie dohamować na zjeździe itp.



#11 HSM

HSM
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 16 marzec 2024 - 13:10

ostatecznie zdecydowałem się na OC+NWW w PZU.

 

 

Wychodzi na moje korzystnie finansowo + od razu na stronie zaznaczamy że chcemy brać udział w zawodach itp.

 

Rozumiem, ze skorzystałeś z z pośrednika iExpert - Pewnie na rower, bo PZU samodzielnie chyba nie oferuje nigdzie tego ubezpieczenia przez internet, a z kolei drugi pośrednik - CUK w ogóle nie pozwala na rozszerzenie odpowiedzialności o te klauzule sportowe (choć jest minimalnie tańsze)...

 

Czy w OWU i klauzulach uzupełniających jest coś ciekawego, bo rozumiem, że chcąc korzystać z tego tego ubezp.. w czasie zawodów rowerowych, musiałeś zaznaczyć obydwie klauzle dodatkowe: uprawianie sportów wysokiego ryzyka i udział w zawodach (o praktycznie podwaja podstawową składkę)?



#12 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 03 kwiecień 2024 - 13:08

Wybacz za zwłokę z odpowiedzią, tak OC wykupione przez pewnie na rower PZU, tak rozszerzone o zawody.





Dodaj odpowiedź