Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką Wagę Kupić Xiaomi, Garmin?

waga masa mięśniowa

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radko

Radko
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 15 maj 2024 - 17:31

Która lepsza? Chcę kontrolować skład ciała, mięśnie, tłuszcz, kości.
Może ktoś używa i podzieli się doświadczeniem.



#2 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 404 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 17 maj 2024 - 12:45

Ja mam Withings (które przez chwilę było Garminem a teraz znowu wróciło do oryginalnej nazwy Withings). Obserwacja jest taka, że analiza kompozycji ciała to ściema - losowe wyniki. Może to wina tego modelu wagi...

Więcej konkretnych wniosków wyciągam z kilku tygodniowego trendu zamiany wagi, zakładając że ważę się co kilka dni rano. Do tego kaliper od chińczyka do mierzenia fałdów tłuszczu na brzuchu (przy czym nie przeliczam mam na %, po prostu oglądam czy i jak się zmienia).


Zaskakująco fajne są dodatkowe widgety pokazujące na wyświetlaczu wagi (po ważeniu) linę trendu, pogodę na dzisiaj czy jakość powietrza.

Pozdrawiam
  • Radko lubi to

#3 Radko

Radko
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 18 maj 2024 - 04:02

Dziękuje za informacje naprawdę przydatne.
Czy waga widoczna jest w aplikacjach  Garmin'a, connect lub express?
 



#4 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 404 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 18 maj 2024 - 15:09

Z tą od Withings jest taki problem, że nigdy nie była w pełni zintegrowana z Garminem. Mam na serwerze apkę, która wysyła pomiary do Garmina i TrainerRoad.

Więc jeśli jesteś w ekosystemie Garmina to pewnie warto brać od nich.

#5 Radko

Radko
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 20 maj 2024 - 07:36

Czy użytkownik wagi Garmina może napisać parę słów na temat wiarygodności pomiarów składu ciała.



#6 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2241 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maj 2024 - 13:31

Czy użytkownik wagi Garmina może napisać parę słów na temat wiarygodności pomiarów składu ciała.

Używałem kilka lat temu, przy ważeniu o zbliżonej porze raportowany skład ciała wydawał się stabilny. Niemniej wyniki były „Garmin specific”, a miałem kilkukrotne porównanie do wyników wagi Tanita - waga z elektrodami także dla rąk. Teraz już nie pamiętam ale wyniki z Tanity wyglądały dużo sensowniej.

Wagę Garmina oddałem po kilku tygodniach testów, dla mnie okazała się bezwartościowym gadżetem. Wagę mam super stabilną, a raportowany skład ciała raczej nie budził zaufania.

#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8610 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 czerwiec 2024 - 08:30

Więc jeśli jesteś w ekosystemie Garmina to pewnie warto brać od nich.

 

Niekoniecznie. O ile ktoś dysponuje zegarkiem garminowskim, to dane wagi, %tłuszczu itp. (wszystkie, które są w serwisie connect) można wprowadzić/przesłać z poziomu apki CIQ  Record & Explore Your Biometric Data (opis w wątku: #118). Aktualna nazwa apki to: Record & Explore Your Biometric Dat - autor dość mocno zoptymalizował aplikację i tak pobieranie danych z wag Tanita (tylko Tanita BC-1000/1500 przez ANT+) jak ręczne wprowadzanie danych (ciśnienie i dane wagi itp.) jest dość łatwe i dość przyjemne. Rejestruję codziennie dane ciśnienia, a incydentalnie (mniej więcej raz na tydzień)  dane z analizatora segmentowego Tanita. 

Zrzut-ekranu-2024-06-18-092336.png

 

 

Sam co prawda dysponuję analizatorem TANITA BC-545N, ale myślę, że nawet tanie analizatory Tanita kosztujące 200 - 300 zł powinny spełniać podstawowe założenia kontrolno - pomiarowe. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8610 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 czerwiec 2024 - 10:35

Dziś wpadł mi w oko inny projekt przesyłania danych wagowych do Connect.

Web Body Composition

 

Autor  (Łukasz Świderski) opracował go do wag(i) Xiaomi, ale jest dość uniwersalny, znaczy:

Mi Body Composition Scale Scanner - uruchamia skaner wagi Mi i pobiera dane z wagi, po pobraniu można przejść do "Go to Garmin form" czyli formatki z danymi pobranymi z wagi lub można tu wpisać ręcznie informacje odczytane z wagi (różnych wag/analizatorów składu ciała). Po wpisaniu można albo pobrać plik fit z danymi wagowymi i ręcznie importować w Connect, albo po prostu uzupełnić danymi logowania do Connect i wysłać bezpośrednio.

 

Kolejną opcją jest androidowa aplikacja MiScaleExporter  - umożliwia dokładnie to samo, co aplikacja webowa, czyli pobranie danych z wagi MiScale i wysyłkę do Connect. Albo ręczne wpisanie (jak waga nie komunikuje się) i wysyłkę do Connect. Co kto woli.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 404 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 29 czerwiec 2024 - 16:10

Jeśli ktoś chciałby synchronizować Withings -> Garmin

https://github.com/j...n/withings-sync



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: waga, masa mięśniowa