Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bagażnik Na Hak


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 29 maj 2024 - 09:05

Witam,

przymierzamy się do wymiany samochodu i możliwe, że będzie to auto bez relingów dachowych - tym samym wykluczy to możliwość przewożenia rowerów na dachu, co też obecnie ma miejsce. Rozwiązaniem jest oczywiście zakup platformy na hak. Chodzi głównie o przewóz 3 rowerów (ewentualnie możliwość dołożenia adaptera na czwarty rower). Wybór to raczej thule. Model jeszcze nieokreślony, ale stosunkowo "lekki" i składający się, aby można go wrzucić na balkon lub do piwnicy. Pytanie zasadnicze, czy na platformie można bezpiecznie przewozić rower na ramie karbonowej z kołami karbonowymi (stożek 60mm)? Czy macie z tym jakieś doświadczenia, ewentualnie rady na co zwrócić uwagę?



#2 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 maj 2024 - 10:32

Przewoziłem, przewożę i nic się nie dzieje. I ramy karbonowe i stożki :-)

Thule ma teraz specjalne uchwyty, które zapobiegają zbyt dużemu ściskaniu ramy. Ja mam model bez tego i nie mam żadnych problemów.

 

pozdrawiam



#3 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 29 maj 2024 - 15:24

To ja nabyłem niedawno model nieszczególnie ultra-light ale za to mega wygodny dzięki możliwości złożenia:

 

Thule EasyFold XT3

https://www.thule.co...d-xt-3-_-934100

 

zamieniłbym go jedynie na jeszcze lepszego Thule EPOS :)

 

https://www.thule.co...-13pin-_-979100

 

Polecam, absolutnie nic lepszego nie znajdziesz na rynku.



#4 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 29 maj 2024 - 20:05

 

przymierzamy się do wymiany samochodu i możliwe, że będzie to auto bez relingów dachowych - tym samym wykluczy to możliwość przewożenia rowerów na dachu, 

 

Brak relingów nie oznacza braku możliwości zamontowania bagażnika dachowego. Jakoś od wielu lat sobie radzę bez nich :)

Często samochody mają mniej lub bardziej ukryte otwory do mocowania belek poprzecznych - a nawet i bez takich otworów można zamontować belki Thule (choć to bardziej upierdliwe)



#5 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 395 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 03 czerwiec 2024 - 08:31

___miałem ,,rogi,, do samochodu montowane na hak holowniczy ,

kompaktowe składanie i tanie. Podczas użytkowania zauważyłem, że opony rowerowe zasłaniają tylne światła samochodu, co wpływa na bezpieczeństwo na drodze  ;) . Samochód wraz z rogami został mi zholowany , auta już nie znalazłem , pier... islandia



#6 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 03 czerwiec 2024 - 08:38

Ale, że co? :lol: :lol:



#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 czerwiec 2024 - 21:17

Najlepszą opcją jest jednak bagażnik na hak. Fakt, samochód musi mieć możliwość instalacji haka (niektóre nie mają), a sam montaż haka kosztuje (o ile pojazd go nie ma). Dobre bagażniki też tanie nie są, ale wygoda użytkowania nie ma ceny ;)

 

Mam pierwszą wersję Thule EasyFold od lat kilkunastu i radzi sobie nawet z ciężkimi elektrykami (choć tu trzeba uważać na limity nośności haka), lekkie szosówki/przełaj montuje się szybko i bezproblemowo przewozi, z dużymi terenowymi rowerami trzeba pamiętać, że wystają z dwóch stron poza zarys pojazdu i wymijanie czy omijanie na gazetę może skończyć się dość nieprzyjemnie. Po złożeniu zabiera niewiele miejsca w bagażniku czy miejscu do przechowywania.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 10 czerwiec 2024 - 22:05

Swoją drogą co to ceny montażu czasem można się zdziwić - jakiś czas temu dowiadywałem się ile ASO sobie policzy do jednego z moich samochodów i wyszło 8k brutto za fabryczny hak składany (VW).





Dodaj odpowiedź