Skocz do zawartości


Jak Działają Funkcje Treningowe W Licznikach


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_micdnj_*

Gosc_micdnj_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2024 - 15:49

Cześć,

 

planuję kupić licznik z zamiarem przeprowadzania wgranych na niego treningów. Rozumiem, że działa to tak, że w zaplanowanym czasie od rozpoczęcia treningu pojawia mi się informacja o założonym obciążeniu w watach, jakie powinienem utrzymywać w danym interwale. I o ile na trenażerze sprawa jest prosta, w dowolnym momencie jestem w stanie rozpocząć zadany interwał, to w warunkach na ulicy może się zdarzyć  sytuacja, że nie jestem w stanie w tym momencie rozpocząć interwału, i wolałbym go rozpocząć za jakieś 15, 30 sekund. 

 

No i pytanie brzmi, czy dostępne liczniki mają jakieś opcje umożliwiające przesunięcie lub zatrzymanie wykonywania interwału? Jak to rozwiązują różni producenci? Myślę o zakupie IGS630S, ale chciałbym się najpierw szerzej zorientować w kilku kwestiach.

 

Michał



#2 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 25 lipiec 2024 - 17:17

Myślę że w IG tak jak w garminach będzie też opcja żeby kolejny segment treningu rozpoczął się po naciśnięciu przycisku LAP. To powinno rozwiązać twój problem.

 

Pozdrawiam



#3 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 lipiec 2024 - 21:11

Treningi z LAP robiło się w Garminach, gdy nie dało się zapauzować treningu. Albo specyficznie nastawione na treninig podczas jazdy na zewnątrz. Od dłuższego czasu wystarczy na ekranie treningowym przesunąć w górę znacznik i otrzymuje się możliwość "Wróć" (czyli cofnij etap), "Pauza" (czyli tymczasowe zatrzymanie treningu), "Dalej" (czyli przeskoczenie do kolejnego etapu treningu). Czy IG ma możliwość takiej obsługi treningów jak w Garminach (od x30 w górę) tego nie wiem, jak również nie wiem, czy wspiera LAP i w jaki sposób.

Musiałbyś po prostu pobrać instrukcję obsługi i sprawdzić.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4 Gosc_micdnj_*

Gosc_micdnj_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2024 - 15:11

Sprawdziłem w instrukcji i faktycznie jest możliwość przejścia do kolejnego interwału po naciśnięciu LAP i zastopowanie upływu czasu. Nie ma raczej powrotu do początku, ale to co jest zapewne ogarnie 99% napotkanych przypadków.

 

P.S. Kombinuję z mniej uznanymi firmami, bo nie potrafię sobie zracjonalizować kosztu Garmina czy tego większego Wahoo :)

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

 





Dodaj odpowiedź