Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pęknięcię obręczy wokół oczka - opłacalność naprawy


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 robciok

robciok
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądPolskowola

Napisano 11 maj 2011 - 14:53

Witam,

Posiadam obręcz mavic open pro która ma pęknięcie widoczne na zdjęciach, pojawia się zasadnicze pytanie, czy jest możliwość jej pospawania, a może po prostu dać sobie spokój bo cena może okazać się rażąca... Co o tym sądzicie?

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 maj 2011 - 19:25

obrecz do wyrzucenia , nie da sie pospawać, nie ma takiej możliwości.
To są przypadłości lekkich obreczy oczkowanych , dlatego na Open Pro trzeba uważać i nie przeciągać szprych.
Z tego też powodu wole robić na stożkach nieoczkowanych niż lajtach z oczkami albo obręczach innych firm .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 robciok

robciok
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądPolskowola

Napisano 11 maj 2011 - 20:45

To są przypadłości lekkich obreczy oczkowanych , dlatego na Open Pro trzeba uważać i nie przeciągać szprych.
Z tego też powodu wole robić na stożkach nieoczkowanych niż lajtach z oczkami albo obręczach innych firm .

tak jak się spodziewałem.... jednak już odsłużyła swoje bo pewnie z 8 lat, co roku oddawałem ją do lekkiego wycentrowania i tak po trochu przez ten czas szprychy były naciągane wiec w końcu nie wytrzymała tego naprężenia....
Trochę się zmartwiłem z tym przeciąganiem, bo w tamtym roku jako następczynię omawianej obręczy kupiłem również open pro w wersji CD.
SPIKE napisałeś, że wolisz robić na stożkach nieoczkowanych, a że powoli przymierzam się do wymiany przedniego koła to co możesz powiedzieć o Alexrims DA22 lub DA28? Waga pierwszej to 435 więc tyle samo co open pro a waga drugiej to 480g więc o 10g więcej niż CXP 33.



Dodaj odpowiedź