Skocz do zawartości


�owicz - maraton. Może się uda ?


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2011 - 22:39

Poczyniłem pewne kroki, napisałem do naczelnika Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Łowiczu o pytanie, czy jest jakaś szansa na zorganizowanie maratonu w okół Łowicza i okolic. Tereny są piękne, jest to centrum Polski także, wiele osób nie powinno mieć problemu z dojazdem. Pytanie do użytkowników. Jak myślicie ile osób by mogło odwiedzić taki maraton ? Może jakieś deklaracje, albo petycja. W tym temacie. Sprawa została przekazana przez naczelnika dalej, więc na pewno wiele komentarzy dużo by mogło zdziałać w tej sprawie.

#2 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 16 maj 2011 - 23:08

start w grupkach po 15 osób czy wszyscy razem w peletonie ?
-jak start wspólny to bym chętnie przyjechał.
-dystans ok 120km to też chętnie
-może być po rundach kilkunastokilometrowych z paroma konkretnymi hopkami które urozmaicałyby jazdę :-)
-w sobotę rano byłoby super ;-)

#3 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 17 maj 2011 - 08:19

z paroma konkretnymi hopkami które urozmaicałyby jazdę

w łowiczu??? :-P

#4 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 17 maj 2011 - 08:24

Albo maraton albo wyścig szosowy. To tyle jeżeli chodzi o to, czy ma być start wspólny czy w grupach.

Dystans to nie jest problem jak tylko jest dróg do wyboru.

Hopki w Łowiczu pewnie jakieś są, tylko pewnie wleci się z płyty rozpędem.

Która to ma być sobota ? :-P

#5 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 17 maj 2011 - 08:39

Albo maraton albo wyścig szosowy. To tyle jeżeli chodzi o to, czy ma być start wspólny czy w grupach.

Dystans to nie jest problem jak tylko jest dróg do wyboru.

Hopki w Łowiczu pewnie jakieś są, tylko pewnie wleci się z płyty rozpędem.

Która to ma być sobota ? :-P

Którakolwiek sobota ;-)
Puchar Równicy to maraton czy wyścig ? albo pętla beskidzka ? :-)

#6 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 maj 2011 - 11:16

Puchar Równicy i PB są obecne w cyklu DSR Road Maraton, jak spojrzysz na dystanse, charakter innych imprez w cyklu (czasówki, etapówka) to jasne staje się że bliżej nam do wyścigów niż maratonów. Mamy również klasyfikację drużynową. I tego myślę nikt nie ukrywa.

Cykl Puchar Polski to maratony - długie dystanse (kiedyś były jeszcze dłuższe), pomiar czasu, podział na rowery szosowe i inne, pucharki (czyli elementami wyścigów) no i też od kilku lat toczą się tam dyskusje czym te imprezy (PP) są maratonami? Wyścigami?

#7 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2011 - 15:09

Co do startu to za pewne by się grupowy zrobiło. Trasa jakaś by się na pewno ciekawa znalazła. Tak jak pisałem, jest gdzie jeździć, jeśli policja by odpowiednio zabezpieczyła. Pół-maraton biegowy był organizowany bodajże rok albo dwa lata temu i droga była dobrze zabezpieczona.

#8 madrej

madrej
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądZduńska Wola/Warszawa

Napisano 17 maj 2011 - 17:43

Ja bym się pewnie zjawił ale wolał bym start wspólny. Zawsze to jakieś urozmaicenie bo mało jest takich wyścigów dla amatorów.

u5227y2014v4.gif


#9 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2011 - 17:46

Także, trzeba czekać na odpowiedź, dalszych organów :) Jakby co będę informował co i jak.

#10 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2011 - 18:39

Wspaniały entuzjazm, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy ile roboty jest ze zorganizowaniem maratonu, wyścigu itp. Jak teraz się ktoś za to zabrał, to najpewniej jak robi to pierwszy raz, to będzie przy dużej dozie szczęścia odbędzie się to w przyszłym sezonie.

#11 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 17 maj 2011 - 23:04

Wspaniały entuzjazm, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy ile roboty jest ze zorganizowaniem maratonu, wyścigu itp. Jak teraz się ktoś za to zabrał, to najpewniej jak robi to pierwszy raz, to będzie przy dużej dozie szczęścia odbędzie się to w przyszłym sezonie.


Tak jak napisał czonk86! Organizacja wyścigu to MEGA CIĘŻKA, ODPOWIEDZIALNA i NIEWDZIĘCZNA praca :!:

Łatwo powiedzieć "zorganizujmy wyścig", ale zagłębiając się w szczegóły wcale nie jest łatwo! Można owszem zrobić TOTALNĄ PROWIZORKĘ, ale czy to ma sens? Organizować coś "na słowo honoru"? Jak już robić to porządnie od A do Z :!: A to wymaga wkładu finansowego, odpowiedzialnego sztabu organizacyjnego, sprzętu, kontaktów (media, sędziowie, partnerzy, sponsorzy, itd.), wiele czasu i jeszcze więcej ciężkiej pracy!

Kto mnie zna, ten wie że mam w tym temacie spore doświadczenie. Zaczynałem w 2008 r Tour de Rybnik jako amatorski wyścig kolarski taka ciut bardziej zaawansowana prowizorka i z roku na rok rozwijam to, tak też w tym roku (4. edycja) mamy już wyścig PZKol`owski... + oczywiście OPEN dla amatorów.

Pierwsza edycja dla przykładu pula nagród ok 3 tys zł (finansowe + rzeczowe) w tegorocznej zapowiada się ok 10 - 15 tys zł.

Zaufanie władz, policji, itd. trzeba budować przez kilka lat... Początki były trudne, aby udowodnić że znamy się na rzeczy i że można spokojnie organizować wyścig w ruchu częściowo ograniczonym...

Gdyby nie Fundacja ER oraz sztab 3-4 osób na które ZAWSZE mogę liczyć... Nie dałbym rady tego wszystkiego ogarnąć!!!

Jakbym mógł prosić to jeśli już to róbcie START WSPÓLNY ;-)
NIE ZNIECHĘCAM nikogo, ale na prawdę PRZEMYŚLCIE sobie wszystko!!! Obserwujcie profesjonalne wyścigi, szukajcie wiedzy u innych, zdobywajcie doświadczenie, zbierzcie SERIO POWAŻNY SZTAB ORGANIZACYJNY, PARTNERÓW i wtedy bierzcie się za organizację WYŚCIGU... nie maratonu... ;-)

Pozdr

#12 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2011 - 11:17

Chyba mnie tu ktoś nie zrozumiał. Ja tylko dałem pomysł władzom miasta. I nie mam zamiaru ja tego organizować. Nawet jeśli wyścig miałby się odbyć za rok to komu, czemu to przeszkadza ?

PS. tak jak napisałem. Biegowe półmaratonu w Łowiczu się odbywały i zawodników było bardzo dużo. Organizacja była bardzo dobra. Więc to nie są totalni laicy w organizowaniu imprez sportowych.

#13 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 18 maj 2011 - 11:47

Chyba mnie tu ktoś nie zrozumiał. Ja tylko dałem pomysł władzom miasta. I nie mam zamiaru ja tego organizować. Nawet jeśli wyścig miałby się odbyć za rok to komu, czemu to przeszkadza ?

PS. tak jak napisałem. Biegowe półmaratonu w Łowiczu się odbywały i zawodników było bardzo dużo. Organizacja była bardzo dobra. Więc to nie są totalni laicy w organizowaniu imprez sportowych.



Po pierwsze
Jeśli jesteś człowieczkiem "z drogi", który wchodzi im do biura i proponuje imprezę kolarską, a oni mają to zorganizować... to MARNE szanse! Chyba, że będziesz miał fart i trafisz na podatny grunt i coś z tego ziarenka pomysłu wykiełkuje... Ale w Polsce jest tak, że póki SAMEMU SIĘ NIE ZABIERZE do roboty, to za Ciebie nikt tego nie zrobi!!! Jakby to było takie proste to w Polsce mamy mnóstwo imprez kolarskich... Sami wiemy jak jest!


Po drugie
Imprezy biegowe są duuuuuuuuuużo bardziej popularne niż kolarskie (szosowe)! Wystarczy popatrzeć na kalendarze imprez ;] a po drugie na liczby uczestników tych imprez! BEZ PORÓWNANIA!!!


ps. chciałbym być taki beztroski i optymistycznie nastawiony, żeby iść z propozycją "zróbcie imprezę kolarską, bo ja mam taki pomysł - taką propozycję". Wg. mnie to graniczy wręcz z naiwnością... a na pewno jest to niepoprawny optymizm... Chyba, że w Łowiczu mają dużo czasu, kasy i chęci do pracy dla czyjegoś "widzimisię"...

Pozdr!

#14 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2011 - 12:16

No i właśnie z takim podejściem, nie ma imprez kolarskich w Polsce. Lepiej siedzieć na dupie i nic nie robić bo przecież i tak nic z tego nie będzie.

#15 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2011 - 12:53

No i właśnie z takim podejściem, nie ma imprez kolarskich w Polsce. Lepiej siedzieć na dupie i nic nie robić bo przecież i tak nic z tego nie będzie.


Ziomuś, Robert robi już imprezę kolarską.

#16 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2011 - 13:07

I co to zmienia, jego komentarze jaśnie wskazują, że lepiej nic nie robić.

Nic się jeszcze nie zaczęło dziać nawet, a tu mi wyskakuje z takimi komentarzami. Poczekajmy, jakby był wyścig, to po jego odbyciu negatywne komentarze można sypać, a nie przed.

#17 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 19 maj 2011 - 10:00

I co to zmienia, jego komentarze jaśnie wskazują, że lepiej nic nie robić.

Nic się jeszcze nie zaczęło dziać nawet, a tu mi wyskakuje z takimi komentarzami. Poczekajmy, jakby był wyścig, to po jego odbyciu negatywne komentarze można sypać, a nie przed.


Chłopie masz 16 lat, ja ciut więcej...
Ty nie robiłeś żadnego wyścigu, ja zorganizowałem już 3, obecnie dłubię przy 4.

:arrow: www.tourderybnik.pl
:arrow: www.kolarstwo.rybnik.pl/team


Więc przyjmij z pokorą rady kogoś "ciut" bardziej doświadczonego...
Wiem ile do tego potrzeba ludzi, ile to kosztuje, ile załatwiania - papierów do Policji, Zarządcy drogi i innych organów!!!, ile stresu, ile nerwów i jaka odpowiedzialność!!!

Jeśli NIE TRAFISZ na fanatyka kolarstwa to nikt dla Twojego widzimisię NIE ZROBI IMPREZY. Nawet jeśli chodzi o imprezy rangi MISTRZOWSKIEJ nie jest to sielanka, fanatycy muszą to robić ;] Przykre ale prawdziwe!


Wyobraź sobie sytuację: Jesteś pracownikiem UM / GOSiR-u czy czego tam... Przychodzi do Ciebie chłopaczek 16 lat i rzuca propozycją wyścigu. On nic nie zrobi bo jest nieletni także de facto nie może reprezentować nikogo w poważnych sprawach (nawet do zabezpieczenia trasy MUSZĄ BYĆ PEŁNOLETNIE OSOBY - odp. cywilno-prawna). Także WSZYSTKO od A do Z jest na głowie tego pracownika - w dzisiejszych czasach ciężko o kasę na sport (tym bardziej na kolarstw), o sponsorów też nie łatwo tak bez znajomości... Więc taki urzędnik 59x się zastanowi zanim podejmie się tego.


Co innego jakbyś poszedł i powiedział, że TY chcesz zorganizować wyścig kolarski i szukasz partnera do pomocy - ja tak np. zrobiłem. Poszedłem do Fundacji Elektrowni Rybnik i zapytałem czy nie byliby zainteresowani wsparciem kolarstwa - Team + Tour... Podłapali temat i kręci się po dziś dzień. Tylko, że WIĘKSZOŚĆ PRACY wykonuję SAM!!! A nie zrzucam tego na barki innych! TAKA TO JEST RÓŻNICA!

Co innego jakbyś miał "za plecami" bogatego sponsora. Mówisz że masz kapitał i chciałbyś zrobić imprezę i szukasz partnera/organizatora.

Co innego jakby do GOSiR-u z propozycją organizacji imrpezy wyszedł Burmistrz / Prezydent...


Ale to, że jakiś tam chłopaczek przyjdzie z propozycją to uwierz mi w naszym kraju to nic nie znaczy... Urzędnicy przeważnie są po to żeby byli... Czy coś zrobią czy nie dostaną tą wypłatę... Owszem zdarzają się BARDZIEJ ZAANGAŻOWANI pracownicy - mam przykład z UM Rybnika pani która MEGA nam pomaga, doradza w pisaniu dokumentów, itd. mimo, że nie leży to w jej gestii, mogłaby tylko wymagać i marudzić, że mamy źle wypełnione formularze....

Mam kumpla policjanta z sekcji ruchu drogowego, który tak samo pomaga mi w pisaniu dokumentów do KMP Rybnik czy do KWP w Katowicach... Pomaga interpretować przepisy... itd. etc. itp.

Masa znajomych grafików, wolontariuszy, spec. od organizacji czy marketingu, itd.

[edit] SORRY, że zapomniałem o MAĆKU :P
maciej1986 podczas TdR 2010 pomagał np. w organizacji stanowiska DKMSu i ściągnięcia autobusu do poboru krwi na nasz wyścig, pomagał w samym dniu imprezy, itd.

Także każda osoba to małą cegiełka, z wielu takich cegiełek powstaje dopiero coś fajnego. Tylko trzeba mieć pomysł, wizję i wyczucie, żeby to co powstaje miało "ręce i nogi".

Uwierz mi to, że masz pomysł to dopiero 5% sukcesu... a gdzie pozostałe 95%?!


Pewnie wiele do powiedzenia w tej kwestii by miał m.in. Wiesiek Legierski [Road Maraton]. No ale to też dorosły, poważny chłop i nie siedzi w fotelu i ludzie nie robią wszystkiego za niego, tylko sam musi zadbać o swoje imprezy!


PRÓBUJ :!: STARAJ SIĘ :!: WALCZ :!: , ale chce żebyś miał świadomość jak funkcjonuje "dorosłe życie"... Nie wszystko jest tak jak sobie zaplanujemy, wymarzymy, itd. Optymizm optymizmem, ale trzeba mieć sporo chłodnego spojrzenia na rzeczywistość!!!

#18 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2011 - 15:26

To teraz moje fakty. Sprawa trafiła do mojego trenera od kosza, który jest zawodnikiem II ligowego klubu koszykówki UMKS Księżak Łowicz. Zna mnie a i swoje znajomości ma, choćby załatwił szkołę sportową i klub Polonia Warszawa (Mistrzowie Polski 2011) dla swojego syna. Więc koleś znajomości ma nie małe. Łowicz nie od dziś dzień, bardzo aktywnie propaguje sport. Co roku organizowane jakieś zawody (choćby w tym roku szachowe Mistrzostwa Europy w łamigłówkach Szachowych). Zawodnicy przybyli z całej Europy a impreza organizowana była po raz pierwszy i wypadła perfekcyjnie. Jakby się nie chciało robić, to naczelnik Wydziału Sportu, powiedział by mi na wstępie, że nie ma co się porywać z motyką na słońce, ale ziomek podchwycił temat i posłał wiadomość dalej. I sory, ale tyś tu żadnych rad nie podał. Napisałeś, tylko, że to jest kupa pracy (z czego jasno można wywnioskować, że nie ma co się za to brać). Także, jak to są rady to gratulacje. I jeszcze jedno. Co do cholery ma mój wiek, bo mogę wiedzieć więcej od Ciebie. Także ochłońcie bo to jest chory nawyk jeśli ktoś jest młodszy to oczywiście głupszy.

PS. I jeszcze raz powtórzę, bo ktoś tu chyba uważnie nie czyta. Uwagi to nie do mnie tylko do tych, którzy się zająć będą mieli projektem. Ja tylko dałem pomysł, więc po kiego na mnie najeżdżać ?

#19 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 19 maj 2011 - 21:49

bez komentarza ;]



Dodaj odpowiedź