Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeróbka suportu na klin aby był wkręcany do ramy- możliwe?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hablabablaS

hablabablaS
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądZielona góra

Napisano 18 maj 2011 - 07:18

Witam , dzisiaj chciałbym się spytać czy jest możliwa wymiana misek w suporcie na klin które są wbijane na wkręcane w ramę ? kupiłem nową ramę i chciałbym zacząć już składac ten rower ale niestety mam starą korbę na klin , a suport jest z wbijanymi miskami do ramy . Oczywiście prościej byłoby kupić nowy suport i korby na kwadrat ale w tej chwili mnie na to nie stać dlatego piszę tu aby się dowiedzieć czy można założyć te miski :
http://img16.allegro...4/60/1614246004

Do dokładniej takiej osi :

Dołączona grafika

Prosiłbym o szybkie odpowiedzi i z góry dziękuje .

#2 bonifacy

bonifacy
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Skądwielkopolska

Napisano 18 maj 2011 - 07:35

nie, ale mozna wymienic oske na taka z kwadratem

#3 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 18 maj 2011 - 09:23

nie, ale mozna wymienic oske na taka z kwadratem


Po co mu ośka na kwadrat, jak ma korbę na klin?!

Jak miski masz w innym systemie niż mufę suportową to chyba tego nie pożenisz. Ale może ktoś Cie poratuje pasującymi miskami, może komuś zalega?

#4 oszo

oszo
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 18 maj 2011 - 09:23

Tamta ośka nie, ale taka tak.

Dołączona grafika

#5 hablabablaS

hablabablaS
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądZielona góra

Napisano 18 maj 2011 - 15:23

kupiłem taką ośkę i miski suportu neco ale nie pasuje mi jedna rzecz . Nie mogę dokrecić jednej miski do końca na zdjęciu jest dokręcona w ten sposób aby oś się kręciła czy jest możliwość kupna krótszej osi niż 146mm ? Zdjęcie : Dołączona grafika

EDIT!

Pokombinowałem i w tej chwili suport jest skręcony jak na zdjęciach :



Dołączona grafika Dołączona grafika

#6 oszo

oszo
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 18 maj 2011 - 16:14

Musisz dokręcić miskę prawą (tą od korby z zębatkami) do końca, druga jest od redukowania luzu.
Sprawdz jeszcze bo o ile dobrze pamiętam to ma znaczenie strona osi od strony zębatek( mają różną długość)

#7 hablabablaS

hablabablaS
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądZielona góra

Napisano 18 maj 2011 - 19:47

ok , zrobiłem wszystko jak trzeba i dzięki temu zaoszczędziłem około 60-50 zł ponieważ używane korby na allegro sprzedają się około 50-60 zł + 15 przesyłka + 20 zł nowy suport , a ja na te części wydałem tylko 22zł . Jak będę miał czas to spróbuję napisać poradnik dla osób , które będą miały ten sam problem .



Dodaj odpowiedź