Skocz do zawartości


Zdjęcie

Olsztyn-okolice


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 mjdunker

mjdunker
  • Użytkownik
  • 123 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 maj 2011 - 13:06

Witam jezdzi ktos na szosie w Olsztynie czy okolicach? Sa moze jakies ustawki?

#2 MastaAlan

MastaAlan
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGdańsk/Olsztyn

Napisano 20 maj 2011 - 14:28

ja jestem z Olsztyna, ale obecnie studiuje w Gdańsku, jak tylko skończy się rok akademicki(2-ga połowa czerwca) to wracam do domu i możemy się jakoś ustawić, lub zebrać nawet jakąś większą grupę.

#3 mal

mal
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądSzczytno

Napisano 21 maj 2011 - 20:02

Witam ja jestem ze szczytna, pedałuję w okolicach Szczytna z tego co wiem to na razie nie ma żadnych ustawek w naszych stronach niestety:(

#4 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 22 maj 2011 - 11:45

No ja jestem z Iławy i jest ty trochę nas może z około 20 osób ale nie mamy stałej ustawki.

#5 MastaAlan

MastaAlan
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGdańsk/Olsztyn

Napisano 16 czerwiec 2011 - 15:48

Czy w ten weekend np. sobotnie przedpołudnie, byłby ktoś chętny z Olsztyna pojeździć? Dystans: 50-120km, V: 27-31km/h. Szczegóły trasy do ustalenia.

#6 lukSKYWALKER

lukSKYWALKER
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn-WARMIA

Napisano 06 lipiec 2011 - 10:55

jestem z Olsztyna i wielką chęcią ustawie się na jakąś jazdę

#7 MastaAlan

MastaAlan
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGdańsk/Olsztyn

Napisano 06 lipiec 2011 - 14:19

Dla wszystkich chętnych. W tą sobotę (9lipiec) planowana jest wycieczka: http://www.bikemap.net/route/1091519 , ten podjazd pod Górę Dylewska wygląda naprawdę fajnie. V śr ok 30km/h. Jeśli ktoś jest chętny niech pisze!
pozdrawiam

#8 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 07 lipiec 2011 - 21:59

Zaczynając od końca . Podjazd pod Dylewską to niesamowicie fajna sprawa , parę razy zaliczałem . W Olsztynie mieszka dwóch naszych chłopaków z WTR-u .Niezłe ciągniki , obaj mają na rozkładzie BB- Tour , a to niezła wizytówka . Na życzenie mogę podrzucic namiary . Paru innych też znam .
Dla tych co chcą popracowac nad stworzeniem grupy . Wybierzcie czas i miejsce spotkań , znajdzcie kilka sklepw rowerowych - takich przyzwoitych powieście informacje i załóżcie stronke . U nas to działa i kilka innych miast skorzystało i zrobiło podobnie .
www.wtrwloclawek.pl
Możecie przez naszą stronkę puscic im wiadomośc . Obydwaj mają na imie Rafał .
Rada uniwersalna - gdziekolwiek jesteś i widzisz szoszona - zagadaj , nie ugryzie .

#9 MastaAlan

MastaAlan
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGdańsk/Olsztyn

Napisano 09 sierpień 2011 - 08:35

Ktoś chętny dziś lub jutro na przejażdżkę, tempo i trasa do uzgodnienia

#10 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 09 sierpień 2011 - 10:25

Dylewska góra jest w moich okolicach i to jest super sprawa. Trzeba jechać od strony krajowej 15 bo od wojewódzkiej 537 jest straszny asfalt. Ostatnio byłem i podjeżdżałem ją 3 razy pod rząd i do tego jeszcze jest nowy asfalt zaraz przed szczytem w prawo w dół ale za to podjazd z powrotem jest krótki ale i ciężki(myślę że miejscami pod 15%).
http://www.mapmyride.../view/45248140/ - tutaj przekrój

#11 JOKER

JOKER
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 sierpień 2011 - 09:04

Rozważam migrację do Stolicy Warmii i Mazur (lub w bezpośrednią okolicę). Proszę o informacje na temat kolarstwa szosowego w Olsztynie.
1. Czy jest dużo szosowców?
2. Czy jest gdzie spokojnie pojeździć bocznymi drogami z małą liczbą samochodów?
3. Czy szosowcy są jakoś stowarzyszeni? Albo chociaż bierają się gdzieś gromadą?
4. Czy jest jakiś cykl zawodów lokalnych?
5. Jak wygląda jakość okolicznych dróg?

Dzięki za wszelkie informacje!

#12 Akademicki

Akademicki
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:06

Rozważam migrację do Stolicy Warmii i Mazur (lub w bezpośrednią okolicę). Proszę o informacje na temat kolarstwa szosowego w Olsztynie.
1. Czy jest dużo szosowców?
2. Czy jest gdzie spokojnie pojeździć bocznymi drogami z małą liczbą samochodów?
3. Czy szosowcy są jakoś stowarzyszeni? Albo chociaż bierają się gdzieś gromadą?
4. Czy jest jakiś cykl zawodów lokalnych?
5. Jak wygląda jakość okolicznych dróg?

Dzięki za wszelkie informacje!


1. dużo mniej niż na południu Polski
2. Tak, tylko trzeba przepchać się przez miasto, polecam kierunek na Wadąg albo miłą trasę na Leśnej (tam zawsze kogoś możesz spotkać)
3. Nie wiem, widać czasem grupki, ale znacznie cześciej ludzie sami jeżdżą
4. O szosowych słyszałem tylko o jeziorak tour
5. Jak to w Polsce.. ale raczej ok

#13 MastaAlan

MastaAlan
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGdańsk/Olsztyn

Napisano 25 sierpień 2011 - 11:25

3. Tak są spotkania 2 razy w tyg (wtorek,czwartek), grupa ma czasem nawet trochę ponad 10 osób.

#14 lukSKYWALKER

lukSKYWALKER
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn-WARMIA

Napisano 25 sierpień 2011 - 11:44

a gdzie sa te spotkania i o której??

#15 MastaAlan

MastaAlan
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGdańsk/Olsztyn

Napisano 28 sierpień 2011 - 12:13

wtorek, czwartek 17.10 na drodze na wyjeździe na Butryny

#16 adrian_serafin

adrian_serafin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 sierpień 2011 - 12:27

Wie ktoś jaka jest trasa i tempo na tych spotkaniach? Sporo jeżdżę w tamta stronę i chętnie zabrałbym się z jakaś grupa, jesli tempo nie byloby dla mnie za mocne ;)

#17 MastaAlan

MastaAlan
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGdańsk/Olsztyn

Napisano 28 sierpień 2011 - 17:19

To zależy ile jest osób i kto jest. Czasem średnia wynosi nawet ponad 37km/h, ale zachęcam do jazdy bo w grupie zawsze raźniej i wiadomo, że można odpuścić jak już się wysiada.

#18 lukSKYWALKER

lukSKYWALKER
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn-WARMIA

Napisano 29 sierpień 2011 - 09:26

a jak z dystansem, ile kilometrów robicie??

#19 MastaAlan

MastaAlan
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGdańsk/Olsztyn

Napisano 29 sierpień 2011 - 09:48

Różnie, ale zawsze ponad 50km, przynajmniej do Butryn dojeżdżamy. Czasem odbijamy na Nową Wieś, czasem za Zgniłoche jedziemy, ale max 2,5h jazdy, bo potem już się ściemnia.

#20 JOKER

JOKER
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 wrzesień 2011 - 21:24

Wszystko wskazuje na to że w ładniejsze dni listopada będę zdzierać oponki w okolicach Olsztyna :D Z racji zawodu (jestem leśnikiem) zamieszkam w okolicach Dobrego Miasta. Tymczasem piszecie o trasach prawie wyłącznie na południe od Olsztyna: Butryny, Zgniłocha itp... Jest gdzie (i z kim) pojeździć w drugą stronę?



Dodaj odpowiedź