Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam problem z ustawieniem bloków...


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 21 maj 2011 - 13:40

Dotychczas używałem pedałów Look poprzedniej generacji, z przed epoki KEO, i nie było problemu z prawidłowym ustawieniem bloków w planie przód-tył, byłem w stanie ustawić je tak aby poduszka stopy leżała dokładnie nad osią pedału. Teraz zmieniłem pedały na Shimano DA 7810, buty pozostały te same, Shimano Shr 310 nr 39. No i mam problem, bloki, nawet cofnięte maksymalnie do tyłu, są wciąż za bardzo umiejscowione z przodu, jazda jest niewygodna, pięta " spada " w dół zmuszając do niepotrzebnego napinania mięśni. Dorażnie uratowałem sytuację modyfikując bloki za pomocą Dremela w taki sposób by można je było przesunąć do tyłu o dodatkowe 5 mm ale czuję że jeszcze trochę przesunięcia w tył brakuje dla poczucia pełnego komfortu, nie mówiąc o tym że taki "cieniowany" blok jest niepewny. Przymierzyłem w sklepie pedały LOOK Keo z szarymi blokami, tutaj jest nieco lepiej niż z pedałami DA ale wciąż żle.
Tak więc mam pytanie do bardziej wtajemniczonych kolegów : który trój - otworowy system pedał/blok ma największy zakres przesunięcia przód/tył ? Nie próbowałem systemów Time, Mavic i Speedpay, interesują minie tylko pedały z szeroką platformą no i w miarę dostępne na rynku.

#2 Gosc_mackie_*

Gosc_mackie_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2011 - 08:03

Cześć. Wydaje mi się że wina leży również po stronie butów. Mam odwrotny problem tzn. noga za bardzo wysunięta do przodu(w stronę przedniego koła) . Wcześniej jeździłem w butach Sidi i ten problem nie występował. Teraz jeżdżę w B-Twin'ach i powoli się przyzwyczajam.

#3 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 23 maj 2011 - 07:38

Cześć. Wydaje mi się że wina leży również po stronie butów. Mam odwrotny problem tzn. noga za bardzo wysunięta do przodu(w stronę przedniego koła) . Wcześniej jeździłem w butach Sidi i ten problem nie występował. Teraz jeżdżę w B-Twin'ach i powoli się przyzwyczajam.



Kto wie czy nie masz racji, choć z drugiej strony umiejscowienie otworów w podeszwie wydaje się być standardem niezależnie od producenta butów. Chyba będę musiał " zepsuć ' buty wiercąc nowe otwory kilka milimetrów za fabrycznymi, innego sposobu nie widzę.
Trochę poszperałem w łikend i odkryłem że Speedplay oferuje do swoich pedałów akcesoria pozwalające na zwiększenie zakresu regulacji bloków, czyli można się postarać.



#4 Gosc_Valanthil_*

Gosc_Valanthil_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2011 - 15:48

Odświeżam temat bo mam duży problem z ustawieniem bloków. Bawię się nimi od marca i wciąż nie potrafię dobrac dobrego ustawienia. Nie wiem czy to wina bloków czy moich butów.

Buty: Sidi Raiden
Pedały: Spd-Sl Pd-R540
Bloki: żółte

Przy jeździe (każdorazowo) odczuwam ból w zewnętrznej części stopy, bardzo przeszkadza to w jeździe. Czym to może być spowodowane?

Dołączona grafika

#5 Kames

Kames
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądDŚ!Das ist super;)

Napisano 21 czerwiec 2011 - 17:38

A buty masz dobrze dopasowane,nie uciskają cię nigdzie(a szczególnie w tym miejscu)?Nie znam tych laczków,ale być może właśnie w tym miejscu ich wyprofilowanie czy coś może właśnie powodować taki ból podczas jazdy.Na pierwszy rzut oka może wydawać się,że leżą idealnie,a podczas użytkowania... :roll:

#6 Gosc_Valanthil_*

Gosc_Valanthil_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2011 - 18:20

Ból znika gdy przestaje kręcić i wypinam nogę z pedałów. Stąd wnioskuję że musi być coś z blokami bo w samym bucie wydaje się okej

#7 oszo

oszo
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 21 czerwiec 2011 - 18:46

Zwróć uwagę, czy nie masz pięt skierowanych na zewnątrz ( tylko tak gdybam).

#8 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2011 - 19:48

oszo, to w którą pięty są skierowane zależy od człowieka, ja osobiście mam pięty minimalnie na zewnątrz i jeździ się znakomicie.

Valanthil, przypadkiem nie za mocno ściągasz buty? Ile km już zrobiłeś w tych butach?

#9 Gosc_Valanthil_*

Gosc_Valanthil_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2011 - 20:05

Właśnie nie mam na zewnątrz tylko prosto ;) zrobiłem 1500 km w nich, nie ściągam za mocno bo rzepami sie nawet nie da mocno ;)

myślę, że będę musiał próbować dalej się dopasowywać i może kiedyś mi się uda ;)

#10 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2011 - 20:12

Valanthil, trochę siły i naprawdę da się ściągnąć na tyle mocno że stopa zaczyna drętwieć... Znając Sidi to o ile z kolanami nic się nie dzieje to stopa się w końcu przystosuje.

#11 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 21 czerwiec 2011 - 21:44

stawiam na buty .... dziś, właśnie doświadczyłem czegoś takiego
lekko poluzowany rzep, rozwiązał problem

.... wkładki
albo źle włożone, albo może poszukaj wygodniejszych

jarek ;-)

#12 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 16 sierpień 2011 - 10:34

Podczepię się pod temat.

Mam buty Shimano R-077 i bloki Look Delta czarne. Problem mam z prawidłowym ustawieniem bloku w lewym bucie. Przy ok 60-70 km stopa zaczyna boleć, czym dalej tym gorzej... Buty są dla mnie wygodne, nie są za mocno ściśnięte rzepami. Z prawym butem nie ma problemów.

Mógłby ktoś dać jakieś rady, jak poprawnie ustawić te bloki ?

#13 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 16 sierpień 2011 - 11:03

Zwróć może uwagę na to, czy lewe kolano Ci gdzieś lekko nie odskakuje podczas jazdy i spróbuj tak ustawiać stopę, żeby kolano nie odskakiwało - wtedy też możesz minimalnie przestawić blok w drugą stronę niż ustawiałeś stopę.

Miałem dokładnie to samo po zmianie butów i tego typu zabawa pomogła z takim problemem. Widocznie nacisk stopy powodował lekki ucisk tam, gdzie nie powinien i stopa wraz z dystansem zaczynała boleć.
(Nie ustawiałem bloków podczas jazdy, bo nie woziłem ze sobą śrubokręta ani imbusów)

#14 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 17 sierpień 2011 - 08:13

Zwróć może uwagę na to, czy lewe kolano Ci gdzieś lekko nie odskakuje podczas jazdy i spróbuj tak ustawiać stopę, żeby kolano nie odskakiwało - wtedy też możesz minimalnie przestawić blok w drugą stronę niż ustawiałeś stopę.

Nie zauważyłem u siebie takiego problemu. Ma ktoś jakieś pomysły jeszcze ?

#15 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 17 sierpień 2011 - 15:30

W postach prozora nie mogłem znaleźć takiej informacji, być może za słabo szukałem. Ale przypadkowo trafiłem na inny temat, który wcześniej przeoczyłem. Ustawiłem bloki - jak pojeżdżę trochę to zobaczę czy coś dała ta zmiana.

Dzięki.

#16 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 17 sierpień 2011 - 20:48

http://www.spryciarz...ch-pedalach-spd ten link kiedyś wrzucał prozor, zasada taka sama dla bloków szosowych



Dodaj odpowiedź