Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakupy ebay


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 30 marzec 2008 - 20:30

witam
zamierzam pozminiac cos w rowerze albo zmienic nawet caly.Na naszym allegro jest ogolnie lipa z czesciami drogo i maly wybor.Zaczelem pregladac niemiecki ebay i tam jest z czego wybierac.Jednak nie moge sie doczytac jak wyglada sprawa przesylek platnosci itp.Nie wiem jak wywnioskowac z aukcji czy wysyla koles za granice i jaki tego jest ksozt,macie mzoe doswiadczenie w tej materii?

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 30 marzec 2008 - 21:27

IMO aż tak tanio na tym ebayu to nie jest... przynajmniej na niemieckim. Ja bym pomyślał raczej o stanach. Dolar jest teraz strasznie słaby i właśnie m in ze stanów opłaca się ściągać sprzęt.

"Verpackung und Versand"
W tej rubryce sprzedający podają za ile i dokąd prześlą dany towar.
Nie każdy będzie chciał przesłać paczkę do Polski i nie zawsze taka przesyłka się opłaca.

#3 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 30 marzec 2008 - 21:31

nie ma problemu dla mnie moze byc i ze stanow:)a jak z zakupami z us?pewnie przesylk wyjdzie super drogo

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 30 marzec 2008 - 21:47

Różnie to bywa. Sama przesyłka nie jest jakimś większym problemem. Problemem może być zakichane cło, które bardzo chętnie narzucają nasi rodacy.

#5 Gosc_Kaczan_*

Gosc_Kaczan_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2008 - 23:19

IMO aż tak tanio na tym ebayu to nie jest... przynajmniej na niemieckim. Ja bym pomyślał raczej o stanach. Dolar jest teraz strasznie słaby i właśnie m in ze stanów opłaca się ściągać sprzęt.


Jeszcze jakieś trzy lata wstecz, to ja ściągałem sprzęt z USA / CA.
Np Widelec RockShock Judyta w Polsce kosztował 1500 pln w momencie zamawiania przesyłki z USA.
Kiedy dostałem info, że wysłali kosztowało już 1200 pln.
W następnym roku w Polsce cena w Polsce spadła do 900 pln.
A ja i tak byłem wygrany bo już jeździłem jeden sezon na widelcu w przeliczeniu za jedyne 600 pln. Mam możliwość kupowania nie płacąc cła.


Ale ostatnio tak się zmieniło, że raczej to ja powinienem wysyłać do USA lub CA.
Mówię tu o częściach i wyposażeniu nie produkowanym w USA lub CA.

Pamiętać trzeba o cle. Jeżeli nie masz znajomych za Dużą Wodą to nie bardzo sie opłaca sprowadzać

#6 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 31 marzec 2008 - 09:33

mnie też ostatnio ten temat bardzo interesuje. Dolar spadł masakrycznie i teraz przykładowo interesuje mnie pełna nowa grupa campa centaur. Polukałem na ebay.com a także wszedłem na stronę firmy która załatwia za mnie wszystkie formalności, nawet kupują za mnie sprzęt na ebayu. Ponadto firma ta dostarcza przesyłkę"od drzwi do drzwi" i tak podliczając koszty części + opłata dla tej firmy przewozowej nowa grupa campagnolo centaur (bez kasety i łąńcucha) kosztowałaby mnie ok. 1100 zł!!! Niedrogo, biorąc pod uwagę polskie ceny!!! :shock: 8-) ;-)

#7 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2008 - 14:27

a także wszedłem na stronę firmy która załatwia za mnie wszystkie formalności, nawet kupują za mnie sprzęt na ebayu.



mozna jakieś namiary na tą firme??? link do strony lub coś takiego... ;-)


Pozdrawiam:P

#8 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 31 marzec 2008 - 16:09

pewnie www.kupwusa.com:) widzialem ich oferte,a masz zmoe jakis link do strony z tym osprzetem?

#9 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 31 marzec 2008 - 18:55

jeśli chodzi o stronkę pośrednika to ja z kolei myślałem o tej: http://www.gtallianceusa.com/faq.html

a co do sprzętu to świetna aukcja z grupą campy cenatur skończyła się 3 czy 4 dni temu. W tej chwili są troszkę droższe jednak myślę że na uwagę zasługują np.:
http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem
albo
http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

#10 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 31 marzec 2008 - 20:05

Amerykański ebay przy obecnym kursie $ jest kopalnią okazji, zwłaszcza przy droższych częściach (czy rowerach). Niestety fiskus czuwa, i trzeba uciekać się do różnych sposobów - najlepiej jak się ma kogoś w Stanach. Sam miałem zamiar korzystać z pośredników, ale trochę drogo mi wychodziło i ostatecznie zrezygnowałem, co było dobrą decyzja, jak się później okazało.

#11 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2008 - 23:17

A zauważyłeś, że to stara grupa centaura?, która nawet w Polsce kosztuje niewiele, także nie wiem czy jest się czym zachwycać :-) zwłaszcza, że jeszcze trzeba doliczyć koszty wysyłki

#12 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 01 kwiecień 2008 - 06:49

wiem wiem, dlatego zaznaczyłem że ta aukcja o której mówiłem w pierwszym poście już się skończyła, tam to był dopiero sprzęcior do kupienia!!! ale lukam na ebay ciągle, może wystawią ponownie albo coś... ;-)



Dodaj odpowiedź