Skocz do zawartości


Zdjęcie

rdza na łańcuchu


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 arte

arte
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądkujawsko-pomorskie

Napisano 22 maj 2011 - 07:56

Wczoraj po umyciu roweru, odstawiłem go do garażu. Po godzinie, gdy przestał padać deszcz, wystawiłem go na zewnątrz, by porządnie wysechł i by następnie naoliwić łańcuch. Niestety, to co ujrzałem, załamało mnie -rdza.

Z łańcuchem nie ma problemu, bo i tak najwyższy czas na zmianę. Zastanawiam się tylko, co z pozostałymi elementami napędu, bo wykwity rdzy stykały się z zębatkami. Czy będę musiał wszystko wymieniać (w związku z tym, że rdza może przejść na nowy łańcuch)? Czy zwykłe umycie kasety i tarczy zagwarantuje, że na nowym łańcuchu nie pojawi się to świństwo?
Sorry za pytanie, być może wyda się niektórym naiwne :oops: Będę wdzięczny za radę

#2 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maj 2011 - 08:13

Rdza to nie infekcja wirusowa :mrgreen: . Nie panikuj! Wyczyść, przesmaruj i jeździj.

#3 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2011 - 08:23

To raczej typowa rdza nie była, tylko taki rdzawy osad który schodzi po przejechaniu szmatką. W godzinę porządna rdza nie ma szans powstać, więc wytrzyj smaruj i jeździj jak kolega wyżej pisze.

#4 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 maj 2011 - 11:12

Miałem kiedyś podobny problem z rdzą, porządne czyszczenie i smarowanie załatwiło sprawę.

#5 arte

arte
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądkujawsko-pomorskie

Napisano 23 maj 2011 - 09:31

Dzięki ;-) Sytuacja opanowana



Dodaj odpowiedź