Skocz do zawartości


Co do bidonu innego niż izotonik ?


40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2011 - 22:52

Ja tam się w napoje gotowe nie bawię, chemia niestety to większość.

Najlepsze to:
Sok z wyciśniętej 1/4 - 1/8 cytryny jak kto woli czy mocniejszy czy lżejszy smak.
Do tego 1 do 1,5 łyżeczki małej, glukozy.
Można dodać jakieś pół kieliszka soku z (grejpruta :D jak ktoś woli gorzkawe) lub bardziej słodkie to wtedy jakiś sok z mandarynki albo brzoskwini.
Zalać do pełna najlepiej Muszynianką albo inną wodą z minerałami.

Podane do stołu. I najważniejsze, robić przed wyjazdem. Nie na zapas, bo tak to witaminy uciekają. Wszystko musi być świeże.

#2 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 27 maj 2011 - 18:07

Ja jutro wypróbowuje rozwodniony kisiel.
Podsyłam link:
http://biegajznami.p...

#3 bonifacy

bonifacy
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Skądwielkopolska

Napisano 27 maj 2011 - 19:05

Ja tam się w napoje gotowe nie bawię, chemia niestety to większość.

Najlepsze to:
Sok z wyciśniętej 1/4 - 1/8 cytryny jak kto woli czy mocniejszy czy lżejszy smak.
Do tego 1 do 1,5 łyżeczki małej, glukozy.
Można dodać jakieś pół kieliszka soku z (grejpruta :D jak ktoś woli gorzkawe) lub bardziej słodkie to wtedy jakiś sok z mandarynki albo brzoskwini.
Zalać do pełna najlepiej Muszynianką albo inną wodą z minerałami.

Podane do stołu. I najważniejsze, robić przed wyjazdem. Nie na zapas, bo tak to witaminy uciekają. Wszystko musi być świeże.



to nie jest izotonik

#4 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2011 - 21:19

Ja tam się w napoje gotowe nie bawię, chemia niestety to większość.

Najlepsze to:
Sok z wyciśniętej 1/4 - 1/8 cytryny jak kto woli czy mocniejszy czy lżejszy smak.
Do tego 1 do 1,5 łyżeczki małej, glukozy.
Można dodać jakieś pół kieliszka soku z (grejpruta :D jak ktoś woli gorzkawe) lub bardziej słodkie to wtedy jakiś sok z mandarynki albo brzoskwini.
Zalać do pełna najlepiej Muszynianką albo inną wodą z minerałami.

Podane do stołu. I najważniejsze, robić przed wyjazdem. Nie na zapas, bo tak to witaminy uciekają. Wszystko musi być świeże.



to nie jest izotonik


To nie miał być izotonik ;)

Ale zapomniałem do proporcji dodać Miód i szczyptę soli oczywiście :)

#5 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 27 maj 2011 - 21:39

Ale zapomniałem do proporcji dodać Miód i szczyptę soli oczywiście :)


Glukoza - główny cukier w miodze, dobry pomysł, na 5 minutowego kopa od wzrostu poziomu cukru we krwi. Sól (NaCl), świetnie, napewno w diecie masz niedobory.

:mrgreen:

To nie są rozsądne przepisy na cokolwiek, co ma wspólnego z napojami, które maja - dostarczyć węglowodany, minerały, witaminy. W dodatku taka mieszanka soli, miodu, cytryny i wody smakuje jak nie przymierzając dupa.

#6 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 28 maj 2011 - 11:44

Panowie właśnie wróciłem z treningu i moje odczucia:
- brak odczuwalnego spadku mocy
- do smaku trzeba się przyzwyczaić
- po jeździe nie byłem aż tak zmęczony chociaż średnia(wiem nie dokładny pomiar) była bardzo wysoka jak na tą trasę 38km/h gdzie prawie zawsze jest ok 33-34km/h i wtedy jestem bardzo zmęczony.

Kisiel rozrobiłem na dwa razy więcej wody niż w przepisie. Do tego dodałem 8 łyżeczek cukru (lubię słodki kisiel) oraz szczyptę soli(ok pół łyżeczki). To wszystko wstawiłem wczoraj pod wieczór do lodówki i rano rozlałem do bidonów.

#7 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 28 maj 2011 - 17:34

daje się pić taki kisiel z bidonu w takich proporcjach? nie jest to za gęste?

#8 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 29 maj 2011 - 08:20

Gęstością przypomina hmm.... taki sok do rozpuszczenia albo jeszcze trochę gęstrze. Ja mam bardzo mały otwór w bidonie i wszystko idzie elegancko. Warto mieć w drugim bidonie trochę wody bo jak już może się ktoś przejeść(przepić) to łyk wody i jedziesz dalej.

#9 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 maj 2011 - 11:21

Przecież kisiel to nic innego, jak mąka ziemniaczana, czyli skrobia. W takim przypadku napój ten (z domieszką sacharozy i nacl) to nic innego, jak odżywka węglowodanowa złożona z cukrów prostych i złożonych. A nie izotonik. To ja już wolę CarboNox Olimpu, drogi nie jest, a przynajmniej nie żłopię samej posłodzonej mąki ziemniaczanej... Aczkolwiek jeśli skrobia jako suplement energetyczny się sprawdza, to... Czemu nie? Spróbować warto. Tylko dosładzać nie sacharozą, a np. miodem?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 29 maj 2011 - 11:56

No właśnie nie miałem miodu pod ręką. No to ma utrzymywać stałe stężenie węglowodanów. Ma dać długotrwałego kopa. Warto naprawdę spróbować.

#11 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 29 maj 2011 - 13:49

przeczytałem wczoraj podczas meczu ligi mistrzów (coś trzeba robić podczas tych ponad 2 godzin nudnej transmisji) wątek z pierwszego posta, cytuję:
"Znalazłem stronę o preparacie węglowodanowym VITARGO, bardzo polecanym i odpowiednio drogim.
VitargoŸ CARBOLOADER sprzedawane jest w 75g torebkach i w 5kg opakowaniach. Smak pomarańczowy.
Skład:
Skrobia, syrop cytrynowy, naturalne aromary, środki słodzące (aspartam, acesulfan-K) "

Znalazłem u siebie w domu torebkę kisielu i skład jest niemal identyczny.
Nie jest to izotonik bo nie uzupełnia elektrolitów, ale kopa powinien faktycznie dawać, skrobia to w końcu cukry złożone tak jak makaron - główny składnik diety kolarzy.
Skoro korzystają z rozcieńczonego kisielu maratończycy to myślę, że warto sprawdzić na sobie jak coś takiego działa :-D

#12 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 29 maj 2011 - 16:51

Działa według mnie rewelacyjnie. Przez całą jazdę równo i mocno. Bałem się zajechać a tu coraz mocniej a noga nie boli i nie staje się coraz cięższa.
P.S: Jedyny minus: Trza przygotować sobie wcześniej. Bo to trzeba z wrzątku do zimnego ochłodzić wię jakby nie patrzeć to nawet w zamrażarce by szło ok pół godziny. Ja sobie dzień wcześniej przygotowałem, wstawiłem do lodówki, rano rozlałem i na trasie wypiłem :-P

#13 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 maj 2011 - 18:22

No to na następnej dłuższej trasie w jedym bidonie izotonik w drugim kisiel. A co, eksperymety mogą być...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#14 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 30 maj 2011 - 18:51

Znalazłem u siebie w domu torebkę kisielu i skład jest niemal identyczny.

Jeżeli identyczność dotyczy aspartamu to szukałbym czegoś innego.

#15 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 31 maj 2011 - 15:29

http://marii.pl/prod...products_id/842
przykładowy skład bo mi sie nie chce czytać innych.
A tutaj skład z mojego opakowania(kisiel marki biedronka :-P ):
Skład: skrobia ziemniaczana, regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, sok cytrynowy w proszku(0,2%), substancja wzbogacająca: witamina C, aromaty, sól, barwnik: ryboflawina. Produkt może zawierać śladowe ilości soi, mleka, pszenicy, orzechów laskowych i włoskich :-P . Jedyne co można się lekko podczepić to do : "aromaty". Kisiel oczywiście cytrynowy.

#16 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 lipiec 2011 - 22:31

Właściwie to chyba do tego wątku najbardziej pasuje - sądząc po treści artykułu:
Artykuł w RowerTour - z prof. Wojciechem Chalcarzem, specjalistą od żywienia w sporcie "Jak pić, żeby się napić?"
Warto przeczytać :-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#17 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 04 lipiec 2011 - 12:08

Bardzo ciekawy artykuł w szczególności informacje o soli :!:
Ciekawa jest również informacja o wodzie kranowej. Niektóre miasta uzdatniają wodę kranową i warto jest sprawdzić co w wodzie naszej leci. Można się kąpać w Cisowiance Perlage :-P .

#18 emilpe

emilpe
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 lipiec 2011 - 14:02

Właściwie to chyba do tego wątku najbardziej pasuje - sądząc po treści artykułu:
Artykuł w RowerTour - z prof. Wojciechem Chalcarzem, specjalistą od żywienia w sporcie "Jak pić, żeby się napić?"
Warto przeczytać :-)

Koleśtam ładne herezje wypisuje... jak doszedłem do tekstu że miód nie ma żadnych dobroczynnych właściwości i nie równi się od mieszaniny wody z cukrem to zrezygnowałem z dalszej lektury :-P

#19 adami

adami
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądBieruń

Napisano 13 lipiec 2011 - 12:02

Ja używam isosport firmy kruger (coś na wzór plusza), bardzo dobra alternatywa dla drogich zazwyczaj izotoników.

Jako że jest to mój 1 post witam wszystkich serdecznie :)

#20 Griszka

Griszka
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Skądz daleka

Napisano 28 styczeń 2012 - 08:37

...oby nie używać tego 8-) ...

Komisja Dyscyplinarna PZKol karze

Polski Związek Kolarski informuje, że Komisja Dyscyplinarna Związku rozpatrzyła i podjęła decyzję w sprawie zawodnika Radosława Tecława, która dotyczyła pozytywnych wyników badań antydopingowych przeprowadzonych podczas zawodów Skandia Maraton 17.09.2011.

Wynik badania antydopingowego: obecność w organizmie substancji niedozwolonej - Deksametazon.

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kolarskiego na posiedzeniu w dniu 24.01.2012 zapoznała się z wyjaśniającymi dokumentami dotyczącymi akt sprawy i podjęła następującą decyzję:

Decyzja
1. Anulowanie wyniku uzyskanego podczas zawodów Skandia Maraton 17.09.2011.
2. Kara zawieszenia w prawach zawodnika na okres 8 miesięcy: od dnia 20.10.2011 do 19.06.2012 na podstawie Przepisów Antydopingowych UCI i PZKol.

Jednocześnie PZKol informuje, że zgodnie z Regulaminem Kontroli Antydopingowej UCI i PZKol, zawodnikowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZKol przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu przy PKOl w Warszawie zgodnie z regulaminem tego sądu.



Dodaj odpowiedź