Skocz do zawartości


Co do bidonu innego niż izotonik ?


40 odpowiedzi w tym temacie

#41 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpień 2016 - 13:20

Wojtku, napoje "izotoniczne" podzieliłbym zasadniczo na dwie grupy:

- napoje węglowodanowe,

- napoje bez węglowodanów.

 

W przypadku tych pierwszych nie ma potrzeby stosowania dodatkowych słodzików, bo zawarte w nich cukry (maltodekstryna, dekstroza, itp.) powoduje, że napój jest słodki. Druga grupa dla większości osób bez dodatku słodzika byłaby po prostu niesmaczna.

 

Zarówno aspartam jak i acesulfam potasu z uwagi na potencjalne zagrożenia, jakie ze sobą niosą, powoli są zastępowane przez "zdrowsze" słodziki jak stewię, czy chociaży sukralozę. Co do szkodliwości tych substancji nie ma (na razie) żadnych sygnałów.

Te "nowsze" słodziki są droższe, stąd i produkty je wykorzystujące kosztują więcej.

 

Oczywiście każdy pije co chce, ale ja zauważyłem, że izotonika piję podczas jazdy o wiele więcej, niż gdy mam w bidonach samą wodę. Po prostu woda mi "gorzej wchodzi". Poza tym podczas intensywnego wysiłku tracimy wraz z potem naprawdę sporo elektrolitów. Samą wodą (nawet tzw. wysokozmineralizowaną) tego nie uzupełnimy.


http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera




Dodaj odpowiedź