Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyścig dookoła Szwajcarii 2011


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bursztynian

bursztynian
  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 21:49

Witam

Już wcześniej zwróciłem na to uwagę, ale dzisiaj widziałem tego multum w czasie transmisji.
Chodzi mi dokłądnie o pokrywy studzienek ściekowych przy krawężnikach - mają podłużne otwory - ale te otwory są ustawione równolegle do osi jezdni swoim dłuższym bokiem.
I tak zacząłem się zastanawiać, czy jest możliwe, żeby wpaść np. przednim kołem w taką szczelinę i zaliczyć OTB.
Takie pokrywki u nas są ustawione otworami prostopadle do osi jezdni, ale może te szwajcarskie mają jednak węższe otwory i opona szosowa "nie wchodzi" w nie?
Poza tym nie zauważyłem, żeby jakaś kraksa w tym wyścigu była spowodowana akurat najechaniem na studzienkę.

A co do samego wyscigu, to żałuję, że Polsat oferuje tylko polską wersję językową komentarza. Może jestem w tym odosobniony albo i nie jestem, ale komentarz pana I. jakoś mnie drażni. To ciągłe zachwycanie sie Cavendishem - najlepszy był etap wtorkowy - finisz ostro pod górę, a on zastanawia się czy Mark dzisiaj da pokaz swoich umiejętności :-)

Pozdrawiam

#2 Rooney

Rooney
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 16 czerwiec 2011 - 22:37

Oglądałem całe tegoroczne Giro i tam nie zauważyłem takiego oznakowania jak na jednym z etapów Tour de Suisse.
Wszystkie zjazdy pięknie oznakowane , strzałeczki. Cacy.

Dzisiaj były takie dwie małe kraksy ale to przez nieuwagę zawodników.
W drugiej to prawie całe BMC brało udział. :mrgreen:
Ale pogoń Frank'a za czołówką kapitalny. :-)

#3 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 czerwiec 2011 - 07:41

Oglądałem całe tegoroczne Giro i tam nie zauważyłem takiego oznakowania jak na jednym z etapów Tour de Suisse.
Wszystkie zjazdy pięknie oznakowane , strzałeczki. Cacy.


Też zwróciłem na to uwagę, takie "opisane" zjazdy w połączeniu jeszcze z tym genialnym asfaltem jaki tam był to po prostu bajka dla nas... No i te widoki :)

#4 Rooney

Rooney
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 19 czerwiec 2011 - 16:29

Leipheimer zrobił to po mistrzowsku. :-)

#5 M³ody

M³ody
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądSkarżysko

Napisano 19 czerwiec 2011 - 17:24

Leipheimer zrobił to po mistrzowsku. :-)



Nie... Cunego po frajersku :-|

#6 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 czerwiec 2011 - 17:29

Szkoda Danielo Cunego, sprinty nie są jego najmocniejszą stroną. Sama czasówka mi się podobała, fajnie poprowadzona i były emocje.

#7 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwiec 2011 - 19:23

Piotr92 nie Danielo, tylko Damiano ;)
Bardzo żałuję, że Cunego nie wygrał generalki, bo bardzo lubię tego kolarza i zasłużył na to swoją jazdą w Szwajcarii... No ale takie jest kolarstwo.
pzdr

#8 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 19 czerwiec 2011 - 19:31

Lepiheimer wyszedł z cienia Armstronga i w końcu pokazuje na co go stać :)
Bądźmy szczerzy, wygrał mocniejszy.. Na czasówce nie jedzie się by oszczędzać siły - a na pewno nie walcząć o koszulke ,więc jestem przekonany ,że obaj jechali na 100%..

radioshack będzie miało ciekawą i mocną ekipę na TdF, ciekawe czy powalczą ;-)

#9 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 19 czerwiec 2011 - 21:01

xubix, na pewno z takim składem drużynowa klasyfikacja powinna być ich.
Za to do generalki nie mają jednego lidera tylko kilku niezłych zawodników (Leipheimer, Brajkovic, Kloeden), ale nie są to goście na podium moim zdaniem - choć ci starsi zajmowali już pudła w wielkich tourach w przeszłości.

A wynik Suisse - po raz kolejny w tym roku wygrywa tygodniową etapówkę świetny czasowiec (po Martinie i Wigginsie)- a takim niewątpliwie jest Levi, który nie daje się zgubić w górach.



Dodaj odpowiedź