Skocz do zawartości


szytka - nieoczkowana obręcz


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_sook_*

Gosc_sook_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2011 - 10:46

Witam cieplutko :-)
Wpadła mi ostatnio w łapki obręcz szytkowa mavica na 36 szprych (dokładnego oznaczenia niestety nie podam bo nalepka częściowo zepsuta). Za niewielką dopłatą znalazła się i jej koleżanka - tylko nieoczkowana.
Mam zamiar złożyć na tych obręczach jakieś kółka zapasowe, i moje pytanie brzmi: czy są jakieś sposoby wzmocnienia nieoczkowanej obręczy, czy w ogóle warto na niej składać kółko i jeśli tak to jaki zaplot?
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

P.S. Przejście na oponkę raczej nie wchodzi w grę, na jakieś lepsze kółka muszę kaskę uzbierać a zapas dobra rzecz :-)

#2 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 czerwiec 2011 - 14:18

Zważ ją, zobacz ile waży, to to coś określi czy nie za lekka :mrgreen:
Wzmocnisz to możesz tylko szprychami 2mm i będzie ok, tradycyjny zaplot na 3 krzyże. Uważać z naciągiem żeby nie przesadzić jeśli lekka.

#3 Gosc_sook_*

Gosc_sook_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2011 - 23:07

waga tej nieoczkowanej to 380g. czekam na dalsze instrukcje :mrgreen:

#4 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 18 czerwiec 2011 - 23:10

Do nieoczkowanej niskoprofilowej szytkowej o takiej wadze trza dać nierdzewki 2.0mm plecione na 3x i do tego mosiężne nyple(!) ;-)

#5 Gosc_sook_*

Gosc_sook_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2011 - 10:14

No i dziękuję wam bardzo. Teraz tylko bicz w dłoń i stać nad panem z serwisu żeby równo zaplatał :-D
Punkciki oczywiście poleciały.

#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 czerwiec 2011 - 10:37

nie spiesz sie tak hehehe niech gość zastanowi sie , czy nie byłoby trza dać podkładek pod nyple jak nieoczkowana taka obręcz i niskoprofilowa i stara generacyjnie, nie raz sie z tym spotkałem już.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź